TEPLOTA U BABATKA...

elle

ja nepanikarim a tie ockovania pribudaju hadam aj z roka na rok. Nie su uplne standardne kedze my sme boli ockovani len zakladnymi vakcinami...

elle

Ta vakcina asi nebude az taka bezpecna, ked takto dokaze vypeckovat imunitny system. Si predstav aky chaos musi mat v tom malom telicku ked sa don pustia tie latky. Co ak sa imunitny systen vzburi a zacne atakovat bunky vlastneho tela? Ale nechcem tu spustat takuto debatu, je to zbytocne a deprimujuce.

titi...

Na Di-Per-Te väčšina bábetiek reaguje s horučkou,aj nožičku tam mávaju opuchnuté v mieste pichu.Ku nám domov chodila sestrička z ordinácie ked malá sa narodila a istý čas potom,ona tiež ma upozornila na sirup proti horučke,aj ukázala ako mám dávať obklady.Na ostatné očkovania nereagovali s horučkou,tak nám to nepovedali.Sestričku sme mali taku ktorá istý čas robila na oddelení nedonosených detí,takže nebola neskusená.Koho máme aj v okresnej nemocnici primára na tom oddelení a zachranoval už aj veľmi maličké detičky,dokonca bábätko nevážilo ani kilo,len 70dkg.On tiež bol na tej mienke,po očkovaní treba dať niečo proti horučke.V niektorých prípadoch sa prejaví veľká horučka,to už vedia stiahnuť dole len s infuziou.Dopredu netreba sa báť.

aknitka

ježiši megy. veď to nemôžeš všetko tak prežívať. a teraz keď v televíznych novinách bude reportáž že zrazilo matku s kočíkom tak nevyjdeš už von? musíš veriť že všetko bude dobré. to zlé čo sa stáva je síce stále okolo nás ale našťastie sa to nedeje paušálne všetkým. ten chlapček bol možno jeden z tisíc. už som ti písala že keď si taká úzkostlivá tak sa dopodrobna popýtaj lekárky. neboj všetko bude OK.

meggy10

aknitka nemala si napisat ze jeden chlapec skoncil s horuckami v nemocnici teraz sa budem bat a stale mysliet nato najhorsie:(

aknitka

kraaaska ja vidím že sa píše o očkovaní. ale ako môžeš vedieť dopredu že tvoje dieťa bude mať na očkovanie reakciu - horúčku? väčšina detí nemá žiadnu reakciu. preto je divné že vám kázali dať ako prevenciu lieky. veď ešte ani ten lekár nemohol tušiť či dieťa skutočne horúčku dostane. no je to divné. tak potom dávajme ako prevenciu lieky proti horúčke aj keď sa prerezávajú zúbky (lebo vtedy väčšina detí má problémy, či už hnačky alebo horúčky). veď to je bolbosť. jasné že keď už teplota vystúpi treba lieky. ale ako prevenciu???
ja poznám chlapčeka čo mal na očkovanie veľmi zlú reakciu, skončili až v nemocnici s vysokými horúčkami, tak tu je to opodstatnené podávať lieky. ale ak dieťa ešte nemá žiadne príznaky, tak prečo mu dávať lieky len pre istotu. veď sa ich ešte v živote naje dosť. každá matka si spraví po svojom. aj vy ste si urobili. ja si robím tiež. a zaujímavé je že aj vy aj ja si myslíme že to je to najsprávnejšie. vyši doktori tvrdili dať, naši pohoršene že určite nie.