Cesnak

usiko

no, urcite neuskodi, skor pomoze......ja napriklad jem cely rok kopec suroveho ovocia, zeleniny, kazde rano stavu z 3 citronov s propolisom a velikanskou lyzicou medu....mam delenu stavu, jem kombinovane, nemam zapchu a vsetko ok....a aj tak kazdy rok ochoriem minimalne raz v zime - nejaka bakteria v hrdle alebo nose, alebo virus nadchy.....som jednoducho alergik, sice vyieceny z alergie, ale citlivejsi, takze mozem ja robit co chcem aj tak nejake male ochorenia budem mat...

...ale na druhej strane, chripku nedostanem, nikdy som ju nemala a nedostanem ju, ani ked ju otec ma a ja sa s nim kontaktujem.....to zase neviem preco...

...takze vsetky pripravky na posilnenie imunity su sice mozno dobra vec, ale ja im uz neverim...vela veci zavisi od genetiky, vybavy a tvojej historie, od zivotneho prostredia, tvojho okolia........a domnievat sa ze nejake doplnky vyzivy vam napravia imunitny system na pozadovanu uroven-z toho som sa uz zobudila....

Denz

kaciatko7- ja sa nehadam.:)
no dufam,ze o par rokov nepridu k novemu nazoru a.......
Vies,ludstvo je tu uz mnoho tisicroci a pochybujem,ze vedeli to co sa tu teraz prezentuje.....
Asi zili este horsie ako dnes......
A sme tu.
A stale sa len nieco tvrdi a za par rokov je to klišé ........

kaciatko7

vsak nikto tu netvrdil, ze zelenina a ovocie nie su prospesne pre organizmus, ale na to, aby telo fungovalo tak ako ma, nie je prakticky mozne dennodenne prijat zo stravy vsetky potrebne latky na jeho spravny chod. jednoducho nie sme schopni prijat dostatocne mnozstva rozlicnych latok len konzumaciou urcitych potravin. a to zdoraznujem dennodenne. ked sme uz pri tom vit C, ked je optimalna davka pre viacmenej zdraveho cloveka 3g, tak to by sme tej kyslej kapusty napriklad, museli zjest velke mnozstvo, a to dennodenne, kedze vit C ako jeden z vitaminov rozpustnych vo vode sa v tele neuklada, je potrebne ho v priebehu dna neustale dodavat, pretoze je dolezity pre velke mnozstvo procesov v organizme. a to som spomenula len vit C a este k tomu, ked je clovek zdravy (pri roznych chorobnych stavoch sa jeho potreba logicky bude zvysovat). kde su este ostatne ziviny, mineraly, vitaminy, enzymy atd. atd., ktore dennodenne nase telo vyzaduje na to, aby fungovalo. jednoducho to len zo stravy nie je mozne. ani prakticky by sme neboli v stave prijat taky objem potravin, aby sme tu potrebu pokryli. samozrejme, zdrava vyziva ma svoj vyznam a najlepsie v spolupraci s roznymi vyzivovymi doplnkami, ci uz s tymi, ktore potrebuje aj clovek naozaj zdravy, alebo s tymi, ktore jeho zdravotny stav, resp. zdravotne tazkosti vyzaduju. okrem toho, ani kvalita zeleniny, ovocia a vlastne celkovo potravin uz nie je taka ako kedysi, poda je chudobna na mineraly, ziviny a to sa samozrejme odraza na obsahu vyzivnych latok v nich. znicene zivotne prostredie, rozne ine skodlive vplyvy na nas organizmus, proste to vsetko negativne, co vplyva na nase tela a potrebu roznych vitaminov atd. zvysuje, ani nejdem spominat.

jajka001_

na druhej strane su ludia, co do seba cpu vitaminove pripravky od vymyslu sveta, a vobec sa nesnazia to doplnat potravou, a naopak, viac si skodia ako keby len normalne jedli

Denz

alzbee- ani ja voci nemu....ma vela dobrych rad.....
Ma svoju temu a beriem to pozitivne....vie a vyzná sa vo vela veciach....ale nepaci sa mi jeho pristup a komentare ku vsetkemu v klasickej medicine.....
Nech poradi a bodka a nie osocovat ,.....
To potom fakt pride ako by bol zastanca nejakeho kultu......

alzbee

Denz: ja som zvacsa taky nestranny clovek. Nemam nic ani proti osobe RNG-vidno, ze je to clovek, ktory ma prehlad a vie poradit (i ked je uz na cloveku, co si z jeho rad vezme), ale naozaj som nepochopila, co tymito dvomi prispevkami sledoval. Ako ja uznavam, ze aj my sme sa kedysi v skole ucili, ze samotne ovocie a zelenina nedokazu dodat telu tolko vitaminov, ako to dokazu napriklad nejake tabletkove vitaminy (to uvadzam fakt len ako priklad), ale tak urcite to nie je na skodu jest vela ovocia a aj zeleniny a taktiez dodaju telu vitaminy...

alzbee

RNG: nemyslim to v zlom, ale teraz fakt nechapem o co tu ide...??? chalan sa pyta, ci pomaha cesnak podporovat imunitu. Ano, urcite pomaha podporovat..ako do seba dostane co najucinnejsie vitamin C ? napisali sme mu vela ovocia, zeleniny...a ty tu vytiahnes na nas nejake vyskumy ? ved teda napis chalanovi, co ma takeho jest, aby do seba co najucinnejsie dostal vitamin C a nemusis nas presviedcat o tom, ze vlastne ovocie je o nicom (lebo taky mam pocit z tvojho prispevku)...

Denz

RNG- prosim ta...neprirovnavaj mna k nejakemu diktatorskemu rezimu.....
To mozem aj ja potom tvrdit o tebe.
S pozdravom.

RNG

denz, neumri.
Ovocie nema len vitamin C a vobec, je vyse 900 zivin, ktore nase telo potrebuje, nielen vitaminy C, D a E, ktore su v tych tabulkach zastarale.
A zato, ze nemas optimalne mnozstvo vitaminu C neznamena, ze si chory. Ako vidis, ludia vedia zit aj so 60 mg, ale nie optimalne, to dokazalo uz mnozstvo znamych vedcov a lekarov stovky krat a ludia(miliony v USA) ktory sa toho drzia, su na tom v priemere zdravotne lepsie.
Napr pri vitamine E z prirody nijak nemozeme dostat tolko, kolko vyskumnici a lekari uznali za optimalne pre zdravie(vyse 10 tisic roznych vedeckych a lekarskych papierov to podporuje, niektore prevedene roky na desiatkach tisicov ludi, kde zistili napr ako v jednom kanadskom vyskume na 4o tisic sestrickach, ze davku vitaminu E od 200 do 400 IU denne znizili pocet poraziek a infarktov o 40 %
O tom urcite nevies, lebo take informacie sa snazi medicky priemysel co najhlbsie zahrabat a nepripustia ho do verejnych komunikaci(tlac, radio, televizia)
To by ti malo napr sluzit ako dokaz, ze sa tlac, televizia a ine komunikacie znacne manipuluju podla zelania tych za oponou

Ale pochybujem ze ti to pomoze na objasnenie, lebo podla tvojho vyjadrovania si nie ochotny pocuvat na fakty a pravdepodobne si len nastroj tej medickej diktatury, ci uz vedome, alebo nevedome.