pleť,strava

Príspevok v téme: pleť,strava
žofka888

ahojte ludkovia chcela by som spýtať či mi viete poradiť nejaké tie rady ako získať alebo aspon sa pokúsiť získať či mať takú pleť ako majú japonkské (asiatky) dievčatá takú nádhernú porcelánovú pleť..aspon akým jedlám sa vyvarovat či naopak aké jedla jesť vela prípadne niečo pridávať do jedla či aké malinovky alebo vody piť.
velmi dakujem za všetky peknučké a dobré rady x]

greenmint

ahoj, nebudem ti tu pisat menu, ale to, co pomohlo mne. tiez som mala problemy s pletou a bolo mi povedanych vela blbosti, ktorym so bohuzial uverila.
takze v prvom rade, stiplave jedla nesposobuju zlu plet, je rozdiel medzi stiplavym a stiplavym. cierne korenie urcite NIE! je agresivne, naopak CHILLI a feferonky /cerstve/ precistuju a pomahaju!
orechy - arasidy zabijak, mandle v spravnom mnozstve zazrak, vitaminova bomba!
pleti neprospieva TUK, nasytene, teda ziadne vyprazane, naopak, oliv. olej cisty zazrak na plet i vlasy.
odporucam AVOKADO. WOW. to je sila, urob si typicke guacamole /pretlac makke avokado, pridaj 1 malu na kocky nakrajanu paradajku, prip. cerstvu cibulku, sol, troska chilli a jedz so zeleninou, tmavym chlebom alebo len tak, avokado je jedna z najzdravsich potravin.
vynechat sladkosti, samozrejme uplne sa neda lebo potom to clovek dozenie pri chlandicke vecer, ale ked uz tak nejake bio tycinky, bez cukru, prip. s fruktozou, ziadne v jogurte /vsimli ste si ze to nie je jogurt ale biela tulova poleva?/, orechove tycinky, semienka, a ked susene ovocie tak neprisladzane /teda nie banany, jahody, marhule, papaja, ananas, tam je viac cukru nez ovocia/.
to ako vyzera nasa plet a imunita je v nasich crevach, tam je nasa imunita a preto si treba strazit traviaci trakt, preto najdolezitejsie su zdrave bakterie!!! vela jogurtov, bielych, kyslych, smotanovy z cas na cas, ale ani nie odtucnenych, jednoducho klasika, activia, probia, bifido, zlaty stred, zdrave a chutne.
mne osobne zatazuje organizmus aj klasicke mlieko, takze potom treba viac inych mliecnych, acidka atd.
tak ako si svoje telo opatrujeme, tak aj vyzera...

simka111

No ja mam skudenosti zo stravou pre plet.neni to taka strava ze budes mat plet ako japonka ale aj tak to pomoze.Ja som mala velke problemi z pletou ale okrem toho ze som dostala od koznej kremy zacala som sa zdravo stravovat a pomohlo to.
Jedla som dostatk ovocia a niekedy aj zeleninu vela vody mineralky a vitaminy .
Moj jedalny listok vyzera asi tak

RANO:
biely actimel-precisty creva
bylinkovy caj
celozrne pecivo

DESIATA:
ovocie: napr.1 banan,1 jablko a 1 hruska

POOBEDE:
ovocie-ja si pre lepsiu chut dam do misky2 banany a polejem bielym jogurtom,nato si posypem hrozienka alebo corny(dodavaju zinok)

VECERA:
-zelenina-varene zemiaky na pare a zeleninova obloha ALEBO
-rozky s maslom a jablkom (je to perfektne spojenie nasytenia a dodania energie)

NAOZAJ MI TO POMOHLO SAMOZREJME NENI TO PRESNE PODLA TOHO JA TAM TOHO NIEKEDY VELA MENIM ALE ZAKLAD JE TO OVOCIE A DOSTATOK TEKUTIN.
A ZAMOZREJME ZE NIEKEDY SI DOPRAJEM AJ SLADKE.

TAK DUFAM ZE SOM POMOHLA... :D