Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

nespravna diagnoza?

Príspevok v téme: nespravna diagnoza?
ujo17r

Mám problém začať močiť-dlhšie to trvá, a pri konci močenia opäť dlhšie čakám kým prestane kvapkať.Pred týždňom som mal rozbor moču úplne v poriadku.Vtedy som síce častejšie močil, ale do večera to prešlo.Dostal som jednorázové antibiotikum na slabší zápal.Dnes som v moči mal menšie stopy krvi(okom neviditeľné)-erytrocyty a leukocyty, 0,3g/l bielkovín.Urológ po SONO vyšetrení určil diagnózu zápal močového mechúra. To však podľa mňa celkom nesedí, keďže v moči žiadne baktérie neboli a pri močení necítim bolesť, pálenie, ani nič. Aký by mohol byť môj problém? Ďakujem za každú odpoveď.

ujo17r

díky moc za odpoveď. ja už som si nejaké tie informácie o podobných ochoreniach pozeral, ale tie príznaky mi celkom nesedia..
prispievajú do fóra aj nejakí odborníci, doktori?

Denz

Príznaky
Bakteriálne infekcie močových ciest patria k bežným infekčným ochoreniam. Najčastejšie býva postihnutý močový mechúr a močová rúra.
Zápal močového mechúra (cystitída) – pálivá bolesť pri nutkaní na močenie, po vyprázdnení sa ešte zhorší. Častejšie močenie a v menších dávkach (vo dne i v noci), niekedy s prímesou krvi, bežné sú bolesti v podbruší a v dolnej časti chrbta.
Zápal močovej rúry (uretritída) – nepríjemné pocity v oblasti močového mechúra, častejšie močenie a zakalený moč, niekedy s trochou hnisu.
Rizikové skupiny
Infekcia dolných močových ciest je typické ochorenie určitého veku. Najčastejšie sa vyskytuje u sexuálne aktívnych žien od 20 do 50 rokov. Ženy bývajú postihnuté dvakrát častejšie ako muži a infekcia sa u nich môže zopakovať niekoľko ráz do roka. Frekvencia tohto ochorenia u mužov sa zvyšuje po 50. roku života v dôsledku zväčšovania prostaty. K ďalším rizikovým faktorom patria cukrovka, ochrnutie pri poranení chrbtice, nervové ochorenia (napr. roztrúsená skleróza), dlhodobé zavedenie močovej cievky a vrodené deformácie močového ústrojenstva.
Priebeh
Zápal močového mechúra má zvyčajne rýchly začiatok, pre ktorý sú typické bolesti pri nutkaní na močenie, sťažené vyprázdňovanie a malé množstvo vylúčeného moču, niekedy s prímesou krvi. Zápal močového mechúra zvyčajne vyvolávajú baktérie – najčastejšie Escherichia coli, ktoré bežne žijú v tráviacej sústave, odtiaľ preniknú do močových ciest a v močovom mechúre sa ďalej množia. Ženy sú postihnuté oveľa častejšie, pretože ženská močová rúra je dlhá najviac 5 cm, čo je oveľa menej v porovnaní s mužskou, ktorá má až 20 cm. K prenosu baktérií z oblasti konečníka k vonkajšiemu vyústeniu močovej rúry najčastejšie dochádza pri pohlavnom styku alebo pri utieraní po stolici. Príčinou zápalu môžu byť aj mikroorganizmy prenosné pohlavným stykom, napr. chlamýdia.

Zápal močovej rúry má pomalší priebeh a miernejšie príznaky. U mužov sa väčšinou prejavuje nepríjemnými pocitmi v oblasti penisu a výtokom hlienu alebo hnisu, čo je sprievodným znakom chlamýdiovej infekcie, kvapavky a iných pohlavných chorôb. U žien je uretritída zvyčajne súčasťou infekcie pošvy. K svrbeniu a ďalším sprievodným znakom zápalu pošvy sa pridružuje časté a bolestivé močenie.

ujo17r

"malo by pomoct" hmm tie antibiotiká sú na zápal mechúra, ktorý možno nemám. preto sa pýtam čo iné by to mohlo byť, nevie niekto náhodou?

ujo17r

Veď ja som bol potom aj u obvodnej, ktorá povedala že jej sa to síce ako zápal nezdá,ale keď on videl tie nové výsledky moču(ona len staré),tak že asi má pravdu.No a teraz beriem antibiotiká takže musím ich najprv dobrať až potom uvidím..nie? aa ono to nie je nič kritické pri tom močení,len znepokojivé.
A tú krv nevidieť,vraj jej tam bolo len málo,hmm.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

nespravna diagnoza? - Fórum - ZDRAVIE.sk