Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

kontaktné šošovky

*d

Ahoj cicusenka :)tak:
1.sosovky si vyberaj po umyti ruky s mydlom, najlepsie antibakterialnym(sosovky su nachylne na necistoty)
2.na vyberanie sosoviek si lahko zvyknes potom ich budes vyberat uz aj bez zdrkadla hocikde :)
postup:(aspon mne vyhovuje lebo je rychly) prstenickom pravej ruky stiahnes spodne viecko oka a koncekom stredneho prsta a palca uchytis sosovku-utvori sa mala vzduchova bublinka,a sosovka sama prilnie na tvoje prsty :))
3.mozes sa malovat pozor vsak na to aby si ceruzku nedavala v hrubej vrstve uplne k oku , inak mozes hocijako :)
4.o sosovky sa treba starat , prirucku si precitaj je uzitocna, ale nesluzi na vystrasenie nositela sosoviek
5.men kazdy den roztok(koli necistotam), maj ich v oku iba urcenu dobu,a davaj si specialne pozor na suchost v oku pri silnom vetre,prachu alebo dlhsom pobyte v preklimatizovanych priestoroch
6.verim ze si sosovky oblubis tak ako ja :)

cicusenka

Ahojte.Prosim vas je pravda ze ked nosim sosovky tak si nemozem davat ceruzku do oka respektive do vnutra viecka? Lebo dostala som k sosovkam taku malinku knizocku s priruckou a tam som sa docitala ze sa to nemoze ale doteraz som ju pouziva ale to som nosila este okuliare.Vadi to ked ju budem pouzivat? a este mam jednu otazocku: Ako si vyberate z oka sosovky? lebo ja ich mam este len 2. den a mam s tym este problemy. Ja osobne si ich vyberam tak ze si odtiahnem spodne a vrchne viecko a normalne sa pozeram rovno a tak si ich vytiahnem lebo mi to je tak najlepsie.Mozem si to aj tak vytahovat? lebo citala som ze vacsina ludi si to vybera tak ze si ju najprv posunie trosku nizsie k bielku a az potom vytiahne. A este nieco na koniec:) Ze ruky si staci len vodou umyt alebo treba pouzivat nejake specialne mydlo?
Dakujem moc:)

datelinka

vsak to ponukni lekarovi alebo kontaktologovi, oni maju skusobne pary, ci by ti nevymenili za silnejsie. a o kolko sa ti zmenila dioptria, lebo to su take slabulinke, ze ked mas teraz 0,75, tak rozdiel nemozes ani citit (alebo vidiet( :-)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

kontaktné šošovky - Fórum - ZDRAVIE.sk