cysta na vajecniku :(

Príspevok v téme: cysta na vajecniku :(
svadba2010

ahojte, a je to tu zas, je mala, ale je tam.. cysta na vajecniku :( neviem preco vznika, ako.. a ani co robit, aby uz nevznikla.. minule to bola folikularna, tato este nevieme aka.. cakame, je mala, cize by sa mala vstrebat.. ak do dvoch mesiacov nepukne, budeme to riesit dalej :(

praskla vam cysta?citili ste to?mali ste aj nejake komplikacie?
blizi sa zima a my sa chystame na rozne dovolenky.. len nechcem celu dovolenku trpnut, ze sa neskoro dostavim k Dr. a ohrozim si zivot :(((

silenka

ja som mala folikularne cysty. no stale zmizli ale mavala som caste bolesti a krce tak som sla zase na gynekologiu a tam mi prisli nato, ze mam zrasty na vajecniku, ktory ma bolel.potom prestal, ale teraz ma boli zase. je ta bolest sposobena zrastami alebo mam zase cystu? lebo vraj tie folikularne cysty su neskodne a uz mi je to naozaj trapne ist k lekarovi, cele leto som tam bola kazdy druhy tyzden ....

datelinka

samozrejme ze mozes mat pohlavny styk. mojej znamej prisli na to, ze ma cystu, az ked uz bola tehotna, mala ju velku cca 10 cm. zvacsujuca sa maternica jej tlacila na cystu a vyoperovali jej ju az ked bola v tretom trimestri. dovtedy bola normalne doma, ani zvlastny rezim nemala a nic sa jej nestalo.

svadba2010

takze by mi nemala sposobit mimomenstruacne krvacanie a bolesti brucha??? a este daco, moze sa sexovat, ked viem, ze mam cystu????

datelinka

nemas sa coho obavat, mnoho zien ma drobne cysty o ktorych ani nevie. ak je mala natolko, ze nevyzaduje liecbu, tak ta urcite neohrozzuje na zivote. ohrozena by si bola, ak by mala rozmer niekolko centimetrov a to by ta lekar nenechal len tak cakat. mne podavali pri cystach vitaminy B1 a B6 intramuskularne a zabralo to :-) nerob si starosti.