Očkovanie proti chrípke

kosa

bingham,

respektuj PRAVO NA SLOBODU SLOVA....

SLOBODU PREJAVU pripojime az budu ludja na SK mat vjacej porozumenja pre jeden druheho.

Michaelita

Takže u nej to vyzera ze si nestihla vytvorit protilátky..ale potom je to dobré sa očkovať ked by každy rok potom mala byt chora? Teraz uz ma len zvyšenu teplotu do 37,5 a kasel a nadchu a neviem či mam isť s nou k lekarovi..bojim sa aby zase nebola chorá..myslíte že ked teraz už mala takuto chripku už najblizsie ju nedostane? Dakujem za rady :)

Peto T

Aby to bolo jasné: tých 30% NEPÍŠEM konkrétne O VAXIGRIP. Malo to byť v Kanade, ale neviem, ktorá vakcína to bola, používali viacero značiek.

sisa72

neviem prečo, ale aj môj manžel ked bol po očkovaní dostal chrípku a znášal to veľmi zle..omnoho horšie ako predtým..odvtedy sa očkovať nedal..

Peto T

vevericka: Vy vakcinátori ste niekedy už trápni svojou zaslepenosťou a neznalosťou problematiky. Dokonca by ste chceli poprieť aj osobné skúsenosti.

ORS je známy a častý vedľajší účinok očkovania chrípkovou vakcínou. Klinicky je na nerozoznanie od skutočnej chrípky. Citujem z príbalového letáku Vaxigrip:

Počas klinických skúšok boli pozorované nasledujúce časté vedľajšie účinky (hlásené viac ako 1 na 100, ale menej než 1 na 10 osôb):
bolesť hlavy
potenie
svalová bolesť (myalgia), bolesť kĺbov (artralgia)
horúčka, nevoľnosť, triaška, únava.

(Moja poznámka: niektoré ročníky vakcíny boli reaktívnejšie a údajne ORS nastával až u 30% očkovaných)

majka__

vevericka, myslim si to, co ty a tak to nerozpisujem znovu. avsak mali by sme sa zmierit, ze na tomto webe existuju taki ludia (peto, mirka...), ktori budu do skoro kazdej temy ohladom ockovania proti chripke vypisovat, ze choroba je z vakciny a podobne veci. su ludia, ktorym to ockovanie pomohlo (napr. mne) a nebudem ludom, ktori su postaveni silou mocou proti ockovaniu proti chripke vypisovat, ze ako mi to pomohlo... o tych prispevkoch si uz myslim svoje.

vevericka

peto T uz by si laskavo mohol prestat vypisovat, ze to je z vakciny ked to z vakciny NIE je..vakciny neobsahuju viralne castice(take ktore by vam same o sebe sposobili dane ochorenie) obsahuju len ich casti, nie celu casticu..takze ak niekto ochorie aj napriek tomu, ze sa dal ockovat
a: uz mal dany virus v sebe
b: moze mat iny typ virusu..

mastickarka

Ockovanie proti chripke je proti chripke. Protilatky si musi telo vytvorit same, to trva tyzdne.
Tvoja dcerka mohla:
1. nestihnut vyvinut protilatky proti chripke
2. mat niektore ine virusove ochorenie

Peto T

aluska: Ináč som samozrejme fanda ovocia a zeleniny. Liečba je však niečo iné ako výživa, a účinné liečebné dávky vitamínu C sa ovocím dosiahnuť absolútne nedajú.

Pri liečbe sa používa prirodzený vitamín neprirodzeným spôsobom - v podstate máš v tomto pravdu :-)

Ako útecha môže poslúžiť, že pri liečbe antibiotikami sa používa neprirodzená látka neprirodzeným spôsobom...