Potrat ci trapenie?

Príspevok v téme: Potrat ci trapenie?
Mochito

Ahojte mam problem a rada by som pocula nazory od ludi. Som tehotna, no nemam ani 15 ani 20 mam slusnych 30 a som slusne vydata a s manzelom sme spolu 9 rokov. Teraz som uz dlhu dobu nezamestnana a mala by som prave nastupit do prace. Dlhov mame uz po milu jarmilu...A teraz ked konecne sa mozu veci pohnut a dat do poriadku tak pride tehotenstvo. Jedno dieta uz mame a uvazujem ze si to necham zobrat ale rada by som si to aj nechala, ved je to novy ludsky zivot a mat na krku vrazdu...no ak si to necham neprezijeme...manzel to uz dalej z jednej vyplaty neutiahne...skuste mi dat Vas nazor...nerozhodnem sa podla toho, ale urcite mi to pri rozhodovani trocha pomoze

jaLENja

Do práce pokojne môžeš nastúpiť aj ako tehotná, a potom odídeš na materskú. Dieťa podrastie a vrátiš sa do práce, vybavíš jasle... A nezabudni, z prípevku po narodení dieťaťa mu kúpiš najnutnejšie a predsa aj nejaké veci ti ostali po tom prvom. No budete síce žiť skromne, ale predsa len, myslím si, že keď takto nad tým uvažuješ, padlo by ti to zle na psychiku, keby si na ten potrat išla. Samozrejme, záleží aj na názore tvojho manžela.

barbinka

nooo aj kebyže nastúpi do tej práce teraz, tak má skúšobnú dobu tri mesiace a každá matka má povinnosť nahlásiť zamestnávateľovi, že je tehotná v treťom mesiaci tehotenstva. Aspoň moje kolegyne tak museli urobiť. Inak sú tehotné ženy chránené, ale keď by bola v skúšobnej dobe, tak pochybujem.

lentilka65

ja by som nemohla zabiť svoje dieťa. nechcem byť sprosta a nechcem aby si to brala v zlom, ale na to ste mohli myslieť aj skôr, keď ste to dieťa splodili.
no čo, je to na tvojom svedomí. je to vražda, aj keď je to ešte malinké, ale je to vražda. predstav si, nachádzate sa v zlej situáci ako hovoríš, rozmýšlala by si nad tým, že zabiješ to svoje dieťa, ktoré je už narodené? aj moja kamoška čaká malé a myslím,že je na tom horšie ako vy, ale rozhodla sa že si ho nechá. ak sa raz podarilo, tak je vám asi súdené.....mysli na to že je to kvr z tvojej krvi ak a ako píše barbinka potom by to mohlo byť ešte horšie.

dobra vila

Fiha, tak to je ozaj smutne, keby si si babatko aj chcela nechat, ale kvoli zlej zivotne situacii to mozno nepojde... Ja nvm, nemohla by si ciastocne vykonavat nejaku pracu doma? Myslim "normalnu pracu". Niektore sa daju vybavit aj na domov. No...napadov by bolo, ale viem, ze to nie je vobec takto jednoduche. A kedy mas nastupit? co keby si nastupila a pracovala pokial vies? Myslim, ze keby si potom odisla na matersku a dokoncila si ju, boli by ta "nuteni"vziat spat, decka, nie je to takto nejako? Len nvm, ci to plati, ked uz do roboty nastupis aj ako tehotna, netusim.
Pozri, porozmyslaj, skus najst nejake varienty, trebars aj na ten polovicny uvazok, ktory by si mohla vykonavat doma, alebo hocico take. Neviem, z akeho mesta si, pokial nahodou BA, ale to asi nie, tak to bude tazsie.
Ale zas, z druhej strany, je to naozaj smutne, ze by ste zili tak, akoby ste zili. Nezabezpeceni a prezivat z jedneho dna na druhy. Je to tvoje rozhodnutie, nik ta nemoze odsudzovat. Sice viem aky je tvoj nazor, moj je troska iny, aj ked ta podporujem v nechani babatka - pre mna osobne to nie je vrazda. Vrazda by bola az po narodeni dietatka...
Ale velmi ti fandim, nech sa ti to nejako podari...trebars aj tou pomocou od inych, co tak surodenci? A vlastne, manzel co vravi?

malaalam.

manzel vie o tom ze si tehotna? aky ma nazor na to on?
neviem co je lepsie, ci si babo nechat, ale ten stres co budes prezivat sa mozno na nom odrazi, vystresovana mama nie je nic moc a ked mu nebudete vediet zabezpecit ani to malo.
V rodine vam nevie nikto financne trochu pomoct?

luckaaaa

stojis pred tazkym rozhodnutim. nieje niekto z rodiny kto by vam mohol financne vypomoct? rodicia, surodenci...?

barbinka

musíš sa rozhodnúť určite sama. ja ale osobne by som to nedokázala urobiť, pre mňa je to tiež vražda. A ešte tu ide o to, či by si s tým dokázala žiť....možno by si mala práca, ale čo z toho, keby ti z toho preplo a skončila by som na nejakých antidepresívach. Verím, že to máš ťažké, ale tak nemohla by si si nejako privyrábať prácou na doma, keď by si mala to dieťa?