Potrat ci trapenie?

Príspevok v téme: Potrat ci trapenie?
Mochito

Ahojte mam problem a rada by som pocula nazory od ludi. Som tehotna, no nemam ani 15 ani 20 mam slusnych 30 a som slusne vydata a s manzelom sme spolu 9 rokov. Teraz som uz dlhu dobu nezamestnana a mala by som prave nastupit do prace. Dlhov mame uz po milu jarmilu...A teraz ked konecne sa mozu veci pohnut a dat do poriadku tak pride tehotenstvo. Jedno dieta uz mame a uvazujem ze si to necham zobrat ale rada by som si to aj nechala, ved je to novy ludsky zivot a mat na krku vrazdu...no ak si to necham neprezijeme...manzel to uz dalej z jednej vyplaty neutiahne...skuste mi dat Vas nazor...nerozhodnem sa podla toho, ale urcite mi to pri rozhodovani trocha pomoze

nesmejka

Zena, ktora otehotnela, uz rozhodnutie urobila...

P.S. Uplne sa mi rozum zastavuje nad tym, ze niekto otehotnie neplanovane v 21. storoci.

darika

Pauli,ak si to tak pochopila ty,tak ma to mrzi,pretoze mne neslo o priznanie.Ja som len chcela naznacit,ze co sa takychto veci tyka,su to velke rozhodnutia a treba si to vyriesit v rodine.A mas pravdu,ja som si nevsimla,ze ona tu nie je.A nechcela som ti zahrat na citlivu strunu.Je mi to luto.Prepac.

darika

Je to otras cela ta basnicka na tejto teme.Tu sa neriesi ci zlegalizovat potrat,alebo nie.
Mochito,myslim,ze ty by si mala o tomto hovorit s niekym,kto ta dobre pozna,celu vasu situaciu a aj vase charaktery.Pretoze tu budu dva tabory.Pre a proti.Jedny ta pochopia a druhi irobia z teba vrahynu.Nesmies zabudat,ze su tu mozno zeny,ktore tuzia po dietati,ale nemozu.Potom su tu tie,ktore uz na potrate boli a tak ta pochopia.Ty nedavaj co sa tohto tyka na cudzich.Toto je moc hakliva tema na to,aby si dala na nazor cudzich.

darika

Nikto nema pravo ju tu psychicky tlacit nejakymi basnickami.Poznam vela zien,ktore maju za sebou prerusenie a vobec im to neznicilo ani vztah,ani zivot.Je to len a len na nej ako sa rozhodne.
Treba si spocitat plusy a minusy,aj ked to nie je fer voci dietatku,ktore sa este nenarodilo.Ale ja presne viem o com pises.A kludne ti napisem,ze sa rozhodni podla toho,aby si ani ty,ani manzel,ani dieta,ktore uz mate,nemuseli zivorit,ak to uz zazivate teraz.Viem co to je pocitat kazdy (halier) a nemat ani na cokoladu pre dieta.To by som sa radsej rozhodla,ze nie.Ale zase peniaze sa vzdy zozenu,tak som si to hovorila ja.Ale doba je zla,takze rozhodni sa tak,aby si si ty nevycitala.A nedavaj na nejake basnicky,ktore vydieraju city.Nie si v kostole.To je ako ked chlapy rozhoduju o interupcii.
V kazdom pripade moc drzim palce,nech sa rozhodnes akokolvek.

titi...

Lenka pekná je tá básnička.Ja si myslím nemala by som silu si dať zobrať dieťa ,len veľmi veľmi vážnych zdravotných dôvodov.Svedomie by ma nenechalo na pokoji.

Alala

Milá Mochito!
Keď sa na takúto vec pýtaš, je to len dobré znamenie, že tvoje svedomie a vedomie funguje. Určite to nikto za teba nevyrieši, tak ako nevyrieši ani tvoju finančnú situáciu. Mysli ale na to, že to dieťatko, ktoré nosíš pod srdcom je tvoje, tak ako to, ktoré už okolo teba behá. Nemyslím, že my máme právo vyberať, ktorému život ponecháme a ktorému nie. Možno, že v budúcnosti práve ten drobec, ktorý sa teraz hlási na svet, ti bude v živote oporou.
A tá básnička Lenky tu patrí právom je to hlas práve toho nenarodeného dieťatka o ktorom sa rezhoduje bez neho.
Nie je to psych.nátlak. Je dobré, keď si to prečítaš teraz, ako keby sa ti to ohlasovalo vo svedomí po zákroku, keď už niet cesty spat.
Som zrelá žena s dospelými deťmi, zažívam rozne skúšky, ale týmto by som si nechcela svodomie poznačiť. Ver, že vylepšenie finančnej situácie nezahojí to, čo v tebe zostane na celý život.To je moj názor, rozhodnutie je na tebe.