Pozor na dokonalych muzov

Príspevok v téme: Pozor na dokonalych muzov
zdenka_

Ahojte,
chcela som sa s Vami podelit o svoj poznatok, ktory ma zbavil 4 rocnej traumy s nazvom dokonaly chlap. Chcem na taketo individuum upozornit vsetky nezrele zeny, aby si takuto chybu nenosili v hlave a netyrali sa nou!
Mam takmer 30 rokov a takmer 9 rocny vztah. Pri piatom vyroci sme si prechadzali krizou, ked som mala pocit, ze sa mi priatel dostatocne nevenuje. Vtedy sa po mojom boku objavil kamarat, kolega, ktoreho som uz roky poznala a vzdy sme si boli sympaticki. Stale si nachadzal na mna cas, denno denne sme sa stretavali v praci a tak nevinne bol zrazu so mnou neuveritelne casto, odprevadzal ma domov a vzdy bol jedno velke pocuvajuce ucho, obdivne oko, skratka co ine si moze zena, ktora ma nedostatok pozornosti od svojho milovaneho priat. Vyznal mi lasku, ako je strasne nestastny, ale vie, ze lubim ineho, ze by sa mal stiahnut, ale ze to nedokaze, ze sa strasne trapi. Ja som mu sice povedala, ze priatela milujem, ale zaroven on bol prvy, ktory sa zaujimal o moje problemy, vzdy pocuval, ked sme mali problem a bolo vidno ako je rozculeny, ze sa mi priatel viac nevenuje. Skratka ziskal si moju absolutnu doveru, venoval sa mi, pri nom vyzeral moj priatel ako uplny odlud. Mala som strasnu dilemu a po vyse roku tejto podivnej situacie som uz ani nevedela, cia som. Doslova. S kolegom sme travili cele dni, v praci aj mimo nej, kym priatela som ledva videla. S kolegom som mala spolocenske akcie vo firme, kde sa stale o mna neuveritelne snazil, lichotil mi jeho zaujem. Dostala som sa do bodu, kedy som si povedala, ze sa uz musim rozhodnut, s kym z nich dvoch vlastne chcem byt. To trvalo azda pol roka, kedy som sa skoro zblaznila. Dokonca som sa na chvilu s priatelom rozisla, no vztah z kolegom bol strasne divny. Stale len nechcel ist dalej do vztahu, ze mi nechce ublizit, aby som to este nelutovala a tak dalej. Skratka aj ked dostal sancu naozaj so mnou byt, zrazu ju vobec nevyuzil.
Nechala som si teda od oboch odstup par dni a nakoniec som sa rozhodla vratit k priatelovi, pretoze ma s nim vela prevela spajalo a nechcela som to len tak vyhodit prec. No popravde este dlhy cas, hadam az dodnes ma trapil fantom toho dokonaleho chlapa, ktory ma bude ochotne pocuvat, lichotit mi, nosit mi drobne darceky odvsadial, kam len ide, skratka takato pozornost akonahle mi chybala od priatela, tak som sa vzdy znovu vracala k tej svojej volbe a odznova rozmyslala, ci som nespravila chybu.
Dnes mi vsak vdakabohu konecne nieco doslo. Kolega ma 32 rokov a este nemal ziaden vztah. Co viem, tak mal uplne vzdy pletky so zadanymi babami. Malokedy s nimi spal, asi iba s jednou jedinou, ale so ziadnou nemal v principe normalny vztah, vzdy to boli bokovky - popri inom vztahu. Ked som sa ja rozhodla ukoncit nas kvazi vztah razne a odisla som z firmy a aj odmietala jeho stretnutia, nasiel si inu dievcinu, s ktorou bol kedy len mohol - tentokrat vydatu. Dievca sa uz rozvadza - po dvoch rokov jeho posobenia. Zase raz nasiel nejaku skulinku vo vztahu a presvedcil svojou uzasnou pozornostou tuto zenu, ze chlap moze byt lepsi a pozornejsi a nie ako ten jej. Spytala som sa ho, ze ci s nou teda uz po rozvode chodi. Povedal len, ze "to je zlozite". Ako by som ho pocula hovorit o tom nasom vztahu. To je zlozite bola klasicka formulka, za nou si domyslite, co chcete.
A tak mi to doslo. Tento pan dokonaly mozno o tom ani sam nevie, ale isto tusi, ze ked si najde dievca s niecim vo vztahu nespokojne a - ruku na srdce - po par rokoch uz kazda nieco najdeme, tak zacne pre nu robit prve posledne a ukazovat jej, ze to moze byt celkom inak, ze existuju aj lepsi chlapi ako ten jej. Ale akonahle sa dostane tento chlap do situacie, kedy by mohol nadviazat realny vztah so svojou polovickou, ked sa ta jeho toho svojho vzda, tak nejde dalej, povie len, ze je to cele zlozite a tym padom ostane stale nedosiahnutelny, homme fatal, chlap, do ktoreho sa vmestia vsetky nase predstavy o tom, ake by to bolo keby... Nikdy u neho nedojde k odhaleniu, ze vlastne nie je az tak stelesnene zhmotnenie sna kazdej zeny, pretoze k realnemu vztahu u neho nikdy nedojde a preto nezistime, ze aj on dokaze neprijemne odvrknut, ked nema naladu a niekedy sa zachova aj cisto sebecky. A toto je nebezpecnejsie, nez akykolvek tazky frajer, ktoreho vo svojom zivote stretnete.
Mna osobne to prenasledovalo 4 roky a som velmi stastna, ze nie som dnes v situacii jeho aktualnej "velmi dobrej kamaratky" aktualne rozvedenej, s ktorou to je "velmi zlozite". Fakt som stastna, ze mam normalneho chlapa z masa a kosti, ktory ma sice vselicim vytaca, nevenuje sa mi sice den a noc, ale zato viem, na com s nim som a ze to vobec nemusi byt "prilis zlozite". Nenechava ma na pochybach, je aky je a ja viem, ze sa na neho mozem spolahnut, ze sa o nas stara a ma ma rad, aj ked mi prave kazdy den nevyznava lasku a nenosi ma na rukach (iba obcas ;). Lenze ja vidim, co vidim a nie je za tym nic viac ani menej. Nie je dokonaly, ale je moj a je realny. A ja uz viac ziadneho dokonaleho pana, s ktorym je to "zlozite" mat vo svojom zivote nechcem, lebo tymto pristupom si clovek akurat tak nici krehku psychiku honbou za preludmi. Odteraz viem, ze si treba davat pozor na to, co je az privelmi dokonale, ze sa vzdy za tym skryva volajaka zrada. Trvalo mi to nejaky ten rok, ale teraz uz aspon viem, ze toho mojho menit nebudem a nechcem. Ved je s tymi chybami taky podareny :) A je tu a je moj! Ziadna chimera.

datelinka

zdenka, zabudla som ti napisat, ze mas ozaj skvely styl pisania a velmi dobre sa to cita. mohla by si sa tym zivit :-)

bingham

Aleee datelinka...ved si sa ma nicim nedotkla :))) ja som veeelmi odolny heh ;) a ako vies ze ste starsie...hmmm ??? teda okrem teba :P

datelinka

sme sa do teba obuli, vsak, bingham? tak vidis, sme starsie, mudrejsie, teda skusenejsie, nech sa ta nedotknem zas :-))

bingham

Heeeej holky zlatuckeeee co toto...:)))

malalam takto.....cisty priklad...ja 22...ona 31napr...takze ten vekovy rozdiel nie je az tak velky...:P

a mladuuuu uz nechcem...heh ;))

pauli 73

datelinka :) prejde ho to, ked už ho staršia naučí čo a ako:))) ale bingham je zlatúch a ide na to múdro :)