Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečo ešte nespíte?

jajka001_

no pockaj, ale z tej diery potrebujes aj vyliezt, nebude tam voda, a skus sa den dva nehybat :)) na wc treba tiez dakam ist

lost

diera v zemi staci :)

1 meter zeme izoluje 99,9% radiacie to atomovke..

v teorii takto:

9cm zeminy oseka radiaciu na polovicu, cize 90 cm = 2^10 = 1 024 (nasobok radiacie, to je uz OK pre kryt)

A presne 1 meter je zhruba 2^(100 / 9) = 2 211

tj 1/2211 tina radiacie aka by bola vonku :)

plus nejaka ocel, beton a radiacia moze byt 1/10000 az 1 miliontina ak chce mat clovek fakt ze "nabeton" bunker :D

zasobi na 1 mesiac (dost aj pri 1megatonovej bombe) a prezijem 3 svetovu..

ale cela retaz sa spolieha na najslabsie ocko, cize :) vsetko je narocne a velmi relativne, no myslim ze ak si clovek da nejaky research tak ma vysoku sancu na prezitie :)

jajka001_

to aby som začala preliezat slovenske jaskyne. tusim ze 12 iba ich je pristupnych, ostatne su nepristupne. vela z nich su jednoducho iba diery v zemi.

lost

na SVK mame jaskyyyyn az az :)

a hej, neda sa pokryt 100% scenarov, no vzdy lepsie ako sediet a cakat na koniec :)

tj. staci pivnica, voda, kozervy ( a zbrane) a pokryl som 99% moznych katastrof :)

ako zivelnych, tak clovkeom vyrobenych.. (atomova vojna, ine vojny)

problem moze byt, ak budem donuteny tuto pivnicu opustit..

jajka001_

neda lost lebo nevies, v com bude spocivat ten koniec sveta:) mozno by sa oplatilo najst si nejaku jaskynu a tam si dat zasoby, konzervy. len ci tu jaskynu v tomto preludnenom svete nenajde niekto este pred tebou,ked koniec sveta zacne :)

lost

neviem, ale tesim sa na 1.1. :) tipujme kolko petard buchne v rukach? :D dufam ze to nebude cenzurovane :)))))

jaaj, co na silvestra :( nuda bude. ach..

ojka.

lost, oukej, odhalil si ma... prichádzam z budúcnosti, a páči sa mi tu u vás (((-:
jaji, mne to príde ako keby každú chvíľu ten koniec sveta mal byť... lebo pod chvíľou sa všeliaký šarlatán nájde, čo to tvrdí //-:

jajka001_

co myslite, kedy bude zas najblizsi koniec sveta? taketo iste to bolo pred rokom 2000 akurat ze ludia boli ovela milsi :) teraz zas koniec...dalsi bude 2024? :)pomaly si aj zvyknem :)