Prečo ešte nespíte?

milli11

lost, mam xperiu

a ja to mam napisane takto:
Bezdrotove siete:
- wi-fi.
- bluetooth.
- mobilne siete - toto som si vypla, to je vlastne mobilny internet, co stahuje kredit.

Ked nieco chcem z netu, ja idem len cez wi-fi, ked je samozrejme v okoli volna wi-fi, ak nie, smola.

Ja mam pri polozke synchronizacii a aktualizacii aplikacii stale off. Ked si chcem aktualizovat nejaku aplikaciu, urobim to rucne. Ide totiz o to, ze ak to das automaticky, moze sa ti to samo aktualizovat, hoci to nechces. Napr. mas urcite povolenia a pribudne tam povolenie odosielat SMS. A zrazu ti zacnu odchadzat SMS a kredit. A takto si to precitas a rozhodnes sa, ano, dobra aplikacia, nie, toto povolenie nechcem, neaktualizujem to.

Mas aj antivirus? Dobre su vraj Avast, btdefender, drweb, uz pri stahovani aplikacie ma upozorni, ze rizikova aplikacia. McCafe, avg, lookout, tolko chvaleny, mi nenasiel riziko v aplikaciach, ktore som stahovala.

lost

lenze tam mi pise ze "niektore aplikacie stale mozu pouzivat toto spojenie" pri datovom pripojeni OFF..

to teda neviem ako ist do zahranicia na viac dni :)

lost

milli11

no ja BY som mal rad tu techniku, AK by ju vedeli robit PORIADNE :)

Napr ja chcem mobil, ktory vyzera ako ten co uz mam, tj Galaxy Y Pro ( st2.gsmarena.com ) ta HW klavesnica je, nech si hovori kto co chce :D , celkom fajn, podla mna lepsia ako touchscreen klavesnica :) samozrejeme ze to moze byt zvyk atd, ale to je fuk.

Nech uz ma fakt silne CPU/RAM a dobry a hlavne presny display a moze mat kez uz tak lepsi fotak/kameru :)

Ale tu pointu splna, tj. vydrzi 1 den velmi aktivneho dna.. i ked ja volam minimalne..

ma to kalendar ..

to mi staci :)

tento mi na teraz staci, ale neviem ci bude aj neskor :D to iste je s beznym PC, notebokom, alebo aj bicyklom a autom :D rychlo sa zvyka na nieco nove :))

kazdopadne mam tu aj velmi stare mobily ( nokia 6100 st2.gsmarena.com ) a to je uplne ina pesnicka :D proste idealna vec na telefonovanie atd :D ale ma prilis malo pamate na kontakty / sms .. (idealne je nech tam nie je limit, na 32GB kartu tam hadam dam dost :D )

Teraz si vobec uz nepamatam, ci sa mi to podarilo doladit.. Ale zatial sa mi kontakty z mailu nestiahli :)

Este musim prist na to, ako si zablokovat net, ak dam ze "datove pripojenie na pozadi - OFF" tam pise ze "Applikacie mozu synchronizovat a odosielat prijimat udaje kedykolvek a potom tam je dalsia kolonka ze "auto synchornizacia" tj. 'aplikacie syncho udaje automaticky"
to prve mam ON a to druhe mam OFF

zistil som, ze mam 2000MB internet .. cize teoreticky to nema sancu preniest tolko co je v pohode..

ale neviem ako presne funguju tieto nastavenia :)

ak vypnem to prve, tak vlastne vypnem 100,00% CELY internet a datovy prenos? cize akonahle tam je OFF (popripade po restarte mobilu) tak mam 0,00MB/rok prenos dat?

to budem musiet zapinat ked pojdem do rakuska :) lebo tam je 0.84EUR/MB.. co aktualizacie tolko nezozeru, mozno 100-200kB ale ak nahodou mi to stiahne 3-4MB tak zbytocne vyhodim tolko eur :)

milli11

lost,

vidis, ty nadavas na tu novu techniku a ja ju naopak zboznujem, mobily, pre mna to je ako zaluba, musim ich preskumat. :)))

U rodiny aj kolegov som ta, co pomaha, ked ma niekto problem s mobilom, starym ci novym.

Ja mam tiez android, ale ked som si prenasala kontakty, zadala som, aby mi kontakty z mailu nepranieslo, aby sa mi nesynchronizoval mobil s mailom.

Ale este stale mas problemy preniest kontakty zo SIM? Mozno poradim, napis, co chces vediet, ale asi az na druhy tyzden, cez vikend idem prec.