Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečo ešte nespíte?

lost

ono mne nejde ani tak o tie centy/eura mesacne, ved na kazdom rohu clovek strati nieco, ale napisal som im : "..., kedze s trochou snahy by som si vedel znizit naklady (a to je asi ciel kazdeho z nas, vsak?) na vedenie uctov..."

ked si vezmem, euro sem, euro tam, tak ani nemusim byt extra chudobny ani extra bohaty, alebo hocico medzi tym, aby som si uvedomil, ze ak dnes investujem 5 minut casu, tak mi to kazdy mesiac bude setrit x az xxx centov co sa nakopi a potom za x rokov mam na 1 plnohodnotnu dovolenku :)

LEN TAK PRE PRIKLAD, staci pouzit google a pri 1 horalke dokazem usetrit 5-15 centov :D a kedze jem 5 horaliek denne, tak je to velmi zaujimava uspora nakladov :))

(to na margo extremych rozdielo v cennach, kde som nedavno kupoval 200gramovy produkt za 6,70eur v obchode1 kdezto v obchode2 sa chvalili "mame naj ceny" a maju to tam za 9,90 :)

napr ten aupark ma brutalne ceny, cca +20% od TT, co sa tyka bio bezlaktozovych cokolad :)

to je 1 eur za 1 cokoladu :)

a zase AZ taky bojovnik proti krize nie som :))

lost

iskierka

15 centov za platbu kartou !!
2eur za vyber !!!

to je vub :)

mam ich od 18tich :P preto to nechcem menit a dat im este sancu :D

dokonca mi ponukli toto, citujem:

"Vdaka Flexizlave mozete mat vedeny ucet bez poplatku. Staci Vam, ked budete vyuzivat Flexiucet od 3. cenoveho pasma a suma Vasich priemernych dennych zostatkov na vkladoch a uveroch spotrebneho financovania je min. 20 000 eur. Priemerne denne zostatkysa pocitaju z realne cerpanych spotrebnych uverov, kreditnych kariet, povoleneho precerpania alebo na Vasich vkladoch na beznom prip. inom vkladovom ucte. V pripade splnenia tychto podmienok Vam bude odpusteny poplatok za vedenie Vasho uctu. "

odpisal som toto;
"Len tak napriklad, pisali ste ze ak mam vo Vasej banke 20 tisic Eur, tak mam ucet zadarmo. To je sice pekne, ale ak dam 20 tisic na 2% sporiaci ucet, tak mam cca 27 Eur mesacne a to je viac, ako keby som usetril na poplatkoch na ucte, alebo som nieco prehliadol? :-)"

no nemam pravdu? :P

ja som fakt asi idiot, alebo som ich ponuku nepochopil :D ale to maju takto v kazdej banke, proste ak to prepocutam hrubou matematikou, tak toto "majte u nas x-tisic eur a dame vam 2-3eura"

BTW zuno ma taku vec, ze ak mas u nich 6000EUR tak mas 1,80 Eurovy PLUS ucet zadarmo..

Tiez blbost.. lebo ak mam 6000 EUR na 2% sporeni, tak zarobim viac ako by som tam usetril :)

nechapem NA KOHO skusaju takuto lacnu vec, to fakt na to ludia naletia? alebo ak tam dam tych x-tisic, tak mi zazracne ponuknu nejaky skyty VIP klub, ci co ? :D

iskierka

lost a co ti maju na to napisat, Zuno je ina nez VUBka, inak to funguje v Zune nez vo Vubke, maju nizsie naklady, vsak a preco sa na Vubku nevykasles? vsak keby stracala klientov, tak by mozno prehodnotila svoj cennik...to co klient banke dovoli, tak ona to vyuzije... lenze malo je ludi takych, co zmeni banku, a to ani nehovorim o iniciative, aby si niekto sam odseba porovnal produkty atd... ty si vynimka :D klobuk dolu :)

iskierka

lost no prave som mala na jazyku otazku ci nechces privatneho bankara, ehm :P
to spracovanie platieb trva, su tam kadejake technicke prekazky, neviem, platobny styk ma nikdy nejak nezaujimal, ale do tusim 2016 by mali vsetky platby v ramci celej unie prebiehat megahladko a bez problemov a obmedzeni

iskierka

no co ja viem, mne sa napriklad az tak nepozdava, ked su obchody otvorene aj cez vikendy..kedysi to nebolo a ludia prezili:D uz sme tak spohodlneli, casto zhaname vsetko na poslednu chvilku, clovek dementnie a zabuda na veci ktore ma urobit cez tyzden, panbohzaplat ze teda cez vikendy maju vacsinu centier k dispozicii :)

lost

iskierka

vies co ma este stve? :D

napr pisem do VUB, ze sa mi nepaci ich cennik, nech mi ponuknu nieco lepsie a oni stale len blbo odpisuju COPY PASTE texty, ze ako su vyhodny :D ale ked napisem, ze ZUNO ma lepsie veci, tak proste na to neodpovedaju, resp zahmlievaju :)
a to im nechavam vyse 100eur na poplatkoch rocne.. a ani tu hotovost nemaju vzdy k dispozicii :P

lost

prevod a spracovanie, napr:
mam Banku XYZ a chcem to poslat do Banky ZYX..
A chcem aby im to prislo do 5 minut.. :) alebo proste v ten isty den, alebo do 2-3 hodin.
bez toho, aby som musel platit 16-66eur "zrychleny" poplatok, lebo to uz ja sam mozem skocit do banky pre cash a potom hodim ten isty cash do dalsej banky :)
maximalne vtipne mi to pride ak su tie banky vedla seba :D
ale dnesne banky su, a to mi odpust :P , blbe, pretoze mi nedaju viac ako x eur v hotovosti, ak to nenahlasim :D a co ja viem kedy chcem hotovost? :D proste napadni mi to TERAZ tak ju chcem TERAZ :)
ale zase nechcem za to platit privatneho bankara :P

lost

preto mam rad afpark, lebo tam aj o 19:55 fucia banky nech je hoci aj nedela :)
teda ale jedine co ziskam je vklad/vyber..
ale aj to je nieco :D

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prečo ešte nespíte? - Fórum - ZDRAVIE.sk