Prečo ešte nespíte?

Maoam

Lost, to ja neviem, to by si si musel vyskusat na vlastnej kozi. Kazdemu vyhovuje ina krajina a iny zivotny styl. Musel by si sa obracat, lenivost by ta tam nikam nedoviedla, teda ano - naspät domov.
Sam sa musis rozhodnut.

lost

no to je dobra otazka :D
netusim :D
som lenivy nieco robit, niekam ist :)

no a nemcina :D

a myslis,ze by mi tam bolo lepsie? :D

Maoam

Lost a zasa sme sa dostali k tomu istemu bodu - uz par mesiacov sa ta pytam, PRECO este trcis na SVK, ked je to z tvojho pohladu takto? Lebo mne to logicky nedochadza.

AT a DE su pre teba super po strasne vela strankach - tak co este robis doma??????

:DDD

lost

uz si fakt myslim, ze skoda ze Hitler nevyhral naposledy :D
sice by sme pisali teraz nemecky :D
ale mozno by to tu vyzeralo lepsie :)

lost

"Lost, takze sme vlastne prisli na to, ze ty si vlastne zijes nad pomery, ked sa prevazas autom :DDDDDDDDDD. :PPP"

ano, podla Fica je auto luxus (ale moje nie je luxusne), lebo to nepotrebujem, ved mam nohy, no nie? :D

nj, auto je "luxus" ale vezmi si, ze na SR je uz benzin na urovni De takmer :)
kolko tam stoji 95tka benzin?
u nas cca 1,6-1,62..

no ale !! nemci maju dialnice ZADARMO !!! a u nas? par stoviek KM za 50eur :D

plus maju asi aj lepsie cesty, cize ak si to spocitam, a ani nemusim prihladinut na platove rozdiely, tak je v DE lacnejsie prevadzkovat auto :D

aj auta su tam lacnejsie a aj servis kvalitnejsi, aj benzin kvalitnejsi (u nas je problem tankovat, ak si clovek nechce znicit auto, a plus - neexistuje normalny servis na tie menej koncernove auta na slovensku :D napr clovek musi chodit do CZ :D tam je to aj lacnejsie a pristup je lepsi..)

prave mi kamos hovoril, ze v BA je lacnejsie ist taxikom ako vlastnym autom :D co je asi aj pravda :D

ale tak co uz.. co s tym clovek narobi.. podla mna ropy je viac nez dost, to je taky isty podvod ako s vajickami, ze si obchodnik da na pult 3 kusy vajicok a povie "to je jedine co mame, preto stoji kus 200 eur" - niekto to kupi, "lebo musi na Velku Noc kupit vajicka" a potom ked odide, doplni tovar a zase len 3 vajicka a cena rovnaka :) BUBLINA..

to je akos vodou v Afrike - ten kadaffi mal brutalnu spotrebu vody, az 2.3km3 rocne vytazil z pod puste.. no ale, ehm, zasoby vody su tam odhadovane na 150 000 km3 .. ale hlavne ze nejaky obama prehlasi, ze kadaffi je gangsta a 100 milionov americanov s nim suhlasi a preto musia zbombardovat jeho krajinu :)

a detto s iranom, su tak strasne dialboslky ze ohrozuju svet s atomkami ze az :)

a este krajsie je, ako ta najsamlepsia a najmocnejsia amerika hladala nejakeho imaginarneho osama bin ladina 10 rokov !!! a potom zmizol v mori :D :D: D

haha toto fakt netusim kto im moze zozrat.. 10 rokov a biliony dolarov daju na 1 muza.. ehm, to musi byt iny TROLL profik :D:D:D:D

no a cely svet je sialeny :P preto jazdim autom, kym sa da, nech si to "uzijem" :) a potom ked bude zle, prejdem na MHD :) zle bude ked napr brusel zakaze benzin (vezmi si, ze ak by co i len 20% aut preslo na elektrinu, museli by sme viac atomovych elektrarni ako univerzit prakticky..) alebo ak je brusel taky retard, ze uvali embargo na Iran a potom po meisaci povie "aha, ked dame embargo, tak zdrazie komodita, aha, to sme nevedeli" uplni magori :)

proste to je jedno :D zase so msa rozpisal :D

Maoam

Lost, zavisi od toho, kde zijes, Nemecko je velmi velke a vramci neho mas dost velke regionalne rozdiely, ako v prijmoch, tak aj vo vydavkoch a nezabudaj na to, ze z vysokeho prijmu mas aj velmi vysoke odvody a dane ;-). Takze brutto to znie super,netto uz horsie :D. (ak si slobodny, bezdetny)
No ale zit priamo v Mnichove (prenajom, doprava, sluzby, jedlo), to uz musis pekne zarabat :D. Urcite mas lacnejsie alternativy, su aj lacnejsie mesta.
Lost, ale ine som chcela - mat auto je luxus, ak nemas dostatocny prijem, minule davali v telke, ze oproti minulemu roku stupol vramci DE pocet cestujucich verejnou dopravou asi o 25%! Ja sa tomu vobec necudujem. To nie je len benzin,a le dane a poistky, TÜV /vasa STK/ su tu velmi drahe zalezitosti.
V mojom okoli par ludi auta predalo, alebo predali a kupili si mini-auto s malou spotrebou a pouzivaju, len ked musia...
No a za usetreny rozdiel si poriesia ine veci.
Aj tu je vela 'normalnych' a takych, ktori nemozu velmi vyskakovat.

lost

ojka, ten lev ma aj lopticku :D haha, to musi byt zlate :D le ntaka kapanek vacsia macka :D

Maoam
jaj no :D mnichov som trepol preto, lebo je len 500-600km daleko :D
tak passau :D ten je este blizsie :D

no jo, je to tam drahe, ale kolko treba mesacne na zivot, kedze najdrahsie, odhadujem 2000 eur minimalne? :D

to by som musel najst 5 a pol prac aby som tam potom prezil :D i ked v nemecku maju ine platy :)

a ano, MHD by mi usetrila dost :) ved vlaky/autobusy stoja na 100km tak.. 5eur? to by bolo v porovnani s autom, ako zadarmo :D

Maoam

teda to by si musel strasne dobre zarabat, aby si tam zaplatil prenajom :D, nieto este veci okolo toho :D, ale mozno z teba bude velky seeeeeeeeef a das to hned :D