Prečo ešte nespíte?

lost

ojka

nooo, ano v obci je 5kmh limit tolerovany a mimo 9kmh..

ale o to nejde !!

vidis !!!

ako sa z toho vyhovaras !!!

aaaaaaaaaa co to jjeeee ??

limit je x a nie x+1 :P

tak sa nevyhovaraj :)

ale uprimne, takto to zacina :))

udajne v belgicku maju 60,00 a netoleruju ani 60,08kmh niekto za to dostal pokutu..

sranda, ale to ma sakra zle vedlajsie efekty (niekto pojde 45, lebo sa boji pokutu za 51 a zdrzuje, nervozita POCHOPITELNE narasta, kedze ludia sa ponahlaju a nehoda, napr smrtelna, je na svete..)

idealne je, cestovat 85-tym percentilom , tj. ak (bez extremov) ludia idu max 100, idealne je 85, a 60-65 je najnebezpecnejsia rychlost (niekde som cital taku studiu), co je aj relevantne, pretoze 85ty percentil je prave u nas 90kmh !!

lenze ak ide niekto 65, lebo sa na to neciti, alebo hocico, prave to robi skodu.. (co je krute, ale neviem, nechcem sa vyjadrovat k tomu, lebo na to moze mat dovod)

ojka

och, a tearz by som si mala dať facku ja za to, že tu ešte straším a akože nespím :D
mala by som s tým niečo robiť, ráno zasa budíííček , a na to, že som spala cca 2 hod, tak som aj tak dosť čulá :D
žeby som už GN všetkým zúčastneným zapriala? (:

lost

ojka

to maximalne podporujem aj ja :) ale.. hypoteticky ak 100 vodicov (ako ja, co daju do rozpoctu vela :D ) alebo proste 100 "top" (tam nie som urcite) darcov na rozpocet odide z ciest, pridu na radu obycajnejsi ludia

napr, ono je to mozno smiesne a divne ale vezmi si toto:

uplne obyvajna rodina, ponahla sa z pezinka na kramare, lebo proste okolnosti su take a otec rodiny, co ledva rodinu uzivi, sice uzivi, ale nic nevie usetrit, dostane 100eur, lebo ide 30 nad tam, kde je to stale bezpecne.. ved ho to ZRUJNUJE !!!! a nemyslim si, ze existuje tak stastna rodina, ktora aspon raz nema smolu, ze musi pre vlastnu reputaciu, alebo zdravie prekrocit rychlost a smla vystreli, ze tam bude prave policajt..

take pokuty su pre obycajneho smrtelnika likvidacne, a co ma taky clovek robit? alebo ak na neho tlaci zamestnavatel - velmi velmi vela takych je na Slovensku (chapes aky je u nas pracovny trh a nezamestnanost, vsak?) ak nepojde rychlo jeden, tak ho vyhodia, lebo najdu toho, kto jeho miesto zoberie a je ochotny riskovat..

CELY SYSTEM je na hrane kolapsu a toto nie je len "rychlo jazdi len maxer" atd..

ono je to komplikovane, mne to moze bye jedno, ale ked si vezmem, ze taku likvidacnu pokutu dostane napr moj otec, tak mi to pride CHORE.. predsa len - musi zivit rodinu a nerad je NUTENY ist rychlejsie, ked povie NIE, tak hold - strati pracu..

a to je uz dost blbe.. uz len si vezmi to, ze brusel zakaze vajicka a teraz su drahsie, coskoro zakaze osipane a budu drahsie, drancovanie slovakov (nemec si to moze dovolit, ked im leju fondy).. a co moze jednotlivec? osklbu ho na daniach, odvodoch, deti trpia v skole, trpia ak nedajboze ochoria a to ma robit hlava rodiny? ani usta neotvorI! lebo ho zavru!! a co bude s rodinou?

ako hovorim, som v tomto dost skepticky a obavam sa ze ak pride "breaking point" tak to bude velmi huste..

a jediny problem je v tom, ze bezny lud necha vodcov robit co sa im zachce - tj. nebrania sa a slepo veria v nieco, co ani nevedia preco v tom veria.

na to uz existovalo XYZ experimentov, ze "preco robite toto a tamto" a viac ako drviva vacsina, nevedela odpovedat..

ojka

lost, tak ako to je s tými povolenými rýchlosťami na SVK? tak ako som písala, či?
nooo, tak za 1 km nad limit ešte nikoho nespokutovali, je tam predsa rezerva (;
ale tak vieš, vyhovárať sa na rádio, to je tiež také blbé, i ked ako stimul to je parádny....
noooo, čo by takého mohli hrať? naše REM-ko? (-:O

ojka

ja som bola tiež dnes svedkom jednej dopravnej nehody... križovatka, nedala sa prednosť v jazde... a buch,.... predok toho auta vôbec nevyzeral príťažlivo, ale našťastie sa nikomu nič nestalo... dúfam, že aspoň z toho si zobral ten šofer ponaučenie...

lost

to nemusi :)
(to nikdy nie je moj ciel, menit niekoho nazor)

ale spomen si na mna, ked pojdes o cely 1kmh nad limit :P :P :P

niekedy sa to neda sutrazit, napr 1 pocuvas radio 2 mas dobre odhlucnene auto a 3 tichy motor..

a ides 100 tam, kde je 90 :) a fakt skutocne vazne a uprimne o otm nevies..

az ked pozries tachometer

na to su dve pomocky

1. tempomat (ale to nepovazujem za bezpecne vzdy)

2. OBMEDZOVAC rychlosti :) ale to je najnebezpecnejsia vec, ja to nemam, mam len take pipnutie ked prekrocim rychlost a mam to tam od poslednej pokuty :P a niekedy mi to pipne a proste hups :) spomalim.. ale mam to na ~100kmh, aby mi to nepipalo vzdy pri 91..

ked sme uz pri radiu, v poslednom case hadaj co tam pocuvam :D neuhaaadnes :P mas 1 pokus ))))

ojka

J111, no tak to je dosť blbé :D uvar si horúce kakauko, zapáľ sviečku, zhasni ostatné svetlá, pusti pomalú hudbu .... tlmené svetlo a upokojujúca hudba majú čarovné účinky niekedy (;

ojka

lost, to vieš, policajti vyberajú pokuty a tie smeruju do štátneho rozpočtu, a tak ako každý rozpočet, tak i tento sa samozrejme vždy plánuje, preto tie "isté" odhady... ale to vieš, im nerobí problém sa niekde postaviť a vyberať si pokuty, oni si príčinu vždy nájdu a budú vyberať a vyberať a vyberať....
akoooo, ked vyberajú od nezodpovedných a šialených vodičov pokuty, nech sa páči, to podporujem (: