Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečo ešte nespíte?

lost

hmm vyborne :)
dik za sprospredkovanie ojka, dufam ze to nebude za poplatok :P :D

ale to je jeden z najdlhsich prispevkov, aky som do Inko videl :P :)))

odkaz jej ze lost dakuje :)

ojka.

lost, chcel si vedieť, čo by na to povedala Inko? tak by povedala toto :
co by som na to lostovi povedala? [:)] ) v prvom rade nech neprovokuje a v druhom rade: "dobre rano, stara mamka" [:)] a teraz vazne- Henry Ford raz povedal, ze keby ludia vedeli ako funguje bankovy system, bola by tu revolucia uz od zajtrajsieho dna. Ano, klient je gro v bankovom podnikani, bez neho si banka ani neprdne, takisto ak by sa spolocne vsetci klienti dohodli, ze si vyberu svoje peniaze v rovnakom case, banka by skrachovala, pretoze nema tolko vo svojich rezervach, kedze peniaze koluju od klienta ku klientovi, takze ak su nespojkojni klienti, hura, nech sa paci, do toho [:)] a ze su blbci? no asi ano, ked to este zatial neurobili [:)] ano, mozno banka profituje z ich blbosti, ale rovnako mozu mat aj klienti navrch v pripade ze urobia to, co som spomenula...ja banky nezastavam absolutne, dokonca navrhujem zrusit centralne banky, pretoze tie iba deformuju spravanie spotrebitela, ale to je na inu debatu [:)]
lenze na druhej strane, ludia nemaju dostatok svojich penazi, zato potreby maju takmer neobmedzene, tak nech si to ustrazia bez pomoci cudzich penazi a nebudu potrebovat banky [:)]
inak toto je sranda akym trnom su banky v ociach ludi:) ja sa na veci rada pozeram aj z druhej strany:)
podobny priklad: mas podnik, maloobchod, velkoobchod, atd, vzdy si tam dalsi clanok o nieco navysi sumu tovaru. nejaky podnik kupi produkt, preda ho drahsie, a preco vlastne? ved ho nevyrobil, nemal ho, rovnako ako tie peniaze nie su bankine. ona iba sprostredkuva, rovnako ako ten retazec sprostredkuje kupu, lahsie si dokazam zabezpecit nakup zeleniny z billy, ako priamo od nejakeho Deža z Hornej Dolnej, čo ju vypestoval na svojom dvorčeku. samozrejme ze billa mi tu zeleninu nepreda za tu cenu za ktoru ju kupila od Deža ale ooveľa drahšie. rovnako aj banka sprostredkuje výmenu, jediný rozdiel je v tom, že tovarom sú v bankinom prípade samotné peniaze a ich hodnota sa navyšuje o úrok a infláciu. lebo inak neviem ako by dotyčný čo potrebuje peniaze hladal niekoho, kto mu tú sumičku poskytne. to "párovanie" alebo hladanie si partnera by bolo komplikované, čiže banka mu svojim spôsobom uľahčuje cestu k peniazom. a povedz mu, že ak sa mu nepáči, tak nech ide do ázie, alebo krajín s Islamom, tam je úrok zakázaný:))) (zato majú iné fintičky:P v podobe rôznych darov bankárom atd)

no a druha vec, Goldman Sachs a americke bankovnictvo je trosku na inych zakladoch nez konzervativne europske, henten nadpis je hrozny, ten kto to vyslovil, pre mňa nie je človek, mal by byť rád, že tych "blbcov" ma a môže na nich zarabat

lost

ojka.

horsie ako skoda na aute by bola, ak by som napr zabrzdi v pohode (dobrovolne) a pustil babku o palicke.. (extra krehke kosti) a niekto do mna prask (a aj ked brzdim, napr stratim kontrolu nad brzdnym pedalom) a ja prask do babky..

taky pohlad do konca zivota... musi byt fakt prijemne.

ojka.

ach, lost, to auto - škoda z nepozornosti, tak to je smutné, ale do hrášku zeleného, čo tie chodkyne? joooooj, prefackať....
david, to je ale riadna sviňucharina, že si bral hocikto hocijakú bundu.... ja viem, že to tam bolo ťažké, a každý mal toho určite už dosť, ale takéto čachre machre neuznávam, hmmm.... david, ste boli na starohájskej? :D a na koľkatke? 4 či 8? :D mne prišlo strašne zlaté, ked som večer prichádzala na intrak, tak akurat prichádzali nejakí chalani za vrátnikom a chceli ho decentne podplatiť s toffiffe, aby tam mohli ostať o niečo dlhšie ako je deadline ((: no zlatí boli...a vrátnik tiež nenamietal :D
hmm, david, a nič sa ti nestalo , ked ta nabralo to auto? dúfam , že nie (;

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prečo ešte nespíte? - Fórum - ZDRAVIE.sk