Prečo ešte nespíte?

[zruseny1]

cozee? ojka to nemyslis vazne:))) zase si si dala oblbovak vsak?:) taaak dobru noc, v klude si oddychni, ja som svoje otazky vycerpala :D a dakujem za objasnenie, bru noc

[zruseny1]

aj ja som mala nulu pri BP, ale vtedy bolo v databaze malo prac. a to ze mas zo zakonov a standardov by nemalo vadit, pretoze theses porovnava tusim iba s diplomovkami, bakalarkami a ucebnicami, ci?

ojka

oukej, myslím, že nadišiel môj čas, musím si vstúpiť do svedomia a ísť akože spať (-:O
GN všetkým aaaaaaa kdyby neco, kľudne budem konzultovať neskôr i dalej :D

[zruseny1]

J111 :D no to je jeden z pohladov :) jedna prof, si vysovene ziada aby bola prva kapitola plna citacii a zdrojov, lebo vraj cim viac poznamok pod ciarov, tym lepsie, davas tym najavo, kolko si toho prestudoval
a aj ked si vezmes nejaku dobru zahranicnu knihu, tak povacsinou je text iba na par riadkov a zbytok su malinke poznamky pod ciarov- takych 60-70%.

ojka

inko, vraj by to tak fungovať malo, ale či to tak funguje naozaj, to by som bola i ja rada zvedavá, lebo teraz mám tiež takú tému, že tam mám nejaké citácie zo zákonov, štandardov a pod (: lebo pri BC. práci som mala 0% zhodu... (-:O

[zruseny1]

oukej, to som chcela počuť. vlastne tam je rozdiel iba v uvodzovkach (plus ja citacie aj kurzivou davam)
a este jedna vec :D
ktosi mi vravel, ze tie citacie su vyňaté z kontroly originality, proste ked má niekto veľa citovaného, tak aby mu nenašlo veľkú zhodu a teda aj plagiátorstvo. Myslíš, že to tak funguje? to by bolo fajn :) pretože najpríklad spolužiačka si láme hlavú nad tým, či jej prácu vôbec uznajú. ona má samé citácie, takže sa bojí, či nebude mať veľkú zhodu

ojka

inko, nooooo, tak u nás sa to robí tak, že ked sa cituje, dáva sa to do uvodzoviek, a pod čiaru zdroj...
ked sa to parafrazuje, tak žiadne zátvorky, žiadne uvodzovky, len na koniec toho odseku (resp. vety a pod)sa dá klasicky referencia, a pod čiaru klasicky napísať zdroj, z ktorého si parafrazovala (:
inak, ten tvoj je riadny ťuťko potom, zachvíľu sa vyrovná už aj tej mojej tetuľke :D
hmmm, ale tak neviem, či som pomohla (:

[zruseny1]

J1 praveze je tam rozdiel, citacie davam do uvodzoviek, parafrazy su moje myslienky ale vytvorene za pomoci ineho zdroja, cize to do uvodzoviek nedavam, ale k obom, aj parafrazam aj citaciam davam rovnako poznamku pod ciarou
a nasi veduci taketo detailiky moc neriesia, lenze ja to chcem mat poriadne, je to moja vizitka, moje dieta :) moja pycha :D