ako je v 20.tt. ???

Príspevok v téme: ako je v 20.tt. ???
annemariee

ahojte kocky, ja viem, ze toto si mozem vygooglit na internete kedy chcem, ale mna mrzi, ze nikde nenajdem skutocne, realne pribehy skutocnych zien. vsade iba same definicie. som v 19-20.tt. a chcem sa spytat, ako ste to zazivali vy? Kolko by som uz mala pribrat? Ja som zatial cca 3kg. Stale mi niekedy je zle, som velmi unavena, prechdzaju ma choroby a nie a nie sa z toho dostat von. Chute mam raz take raz take. Mam pocit, ze nie som nicim vynimocna. Vobec nepocitujem nejake velke zmeny, ziadne velke zmeny chuti, zmeny na postave a pod... To brusko mi uz rastie ale neviem sa s tym akosi zmierit, stale sa ho snazim co najviac zakryvat. Ako by som sa zan hanbila, ja ani neviem preco... Som vydata, uz je aj cas na babenko, ale akosi som sa s tym este nestotoznila. Poradte ti prosim. Dakujem

aknitka

zlatuša: pokiaľ to nie sú silné kŕče, či pravidelná bolesť (kontrakcie) a nekrvácaš tak je to úplne normálne. ja som to tiež cítila celé tehotenstvo, niekedy viac, niekedy menej, tiež som sa bála a vždy ma dr. ukľudnila že je to normálne. a porodila som v termíne zdravého chlapčeka. držím palce nech všetko dobre dopadne. samozrejme aj tebe annemariee.

aknitka

annemarie: tehotenstvo je veľmi individuálna záležitosť a každá z nás ho vníma inak. ja som si práveže rastúce bruško užívala od samého začiatku lebo som nikdy nebola extra štíhla a tak som konečne nemusela skrívať svoje pôvodné bruško :-)). koľko som mala navyše kíl presne v 20 tt si už nepamätám, ale celkovo som pribrala 24 kg a ostalo mi žiaľ 10. takže buď rada, že ty máš navyše zatiaľ len tri. no a čo sa týka nevoľností tak ja som začala zvracať vo štvrtom mesiaci a trvalo to asi dva týždne. a hneď od začiatku som tiež nepociťovala žiadne príznaky až na príšernú únavu. pomaly som spala aj po stojačky. ak ťa netrápia vážne komplikácia (napr. krvácanie, vysoký tlak, cukrovka,...) tak sa tak veľmi nesleduj. je to naozaj veľmi individuálne.
PS: nehambi sa za bruško. byť matkou je to najkrajšie.

zlatuša

ahojky..a bolesti v podbrušku nemávaš niekedy??ja som v 26tt...a trápia ma bolesti občasné..a také akokeby pálenie vo vaječníkoch a v podbrušku