to be or not to be this is a question...

Príspevok v téme: to be or not to be this is a question...
cola

Ahojte, zaujimal by ma vas nazor na samovrazdu.Ano,nie?Riesi to nieco?Viete ako pomoct? Podla mna samovrazda este nikdy nikomu nevyriesila ziaden problem, a ten co problemy riesi takto je podla mna svina svinska a najma zbabelec!!!vobec nepozera na to, co bude dalej, ako to zoberu jeho priatelia, rodina.ked si strelil gulku do hlavy moj najlepsi priatel, chcela som ist za nim. dnes som vdacna ze som tu aj vdaka mojim priatelom. TEN priatel mi velmi chyba, ale na to co spravil nikdy nezabudnem a len tazko mu to odpustim. a tazko odpustam aj sebe to, ze sa mi ho nepodarilo zachranit...oblbol ma slovami, ze sa nic nedeje, ze je v pohode...

daisy

Je to tazka tema, v kazdom zivote cloveka sa raz prihodia veci, kedy ma clovek chut so vsetkym prastit...Ako tu napisali predo mnou, treba mytsliet na tych, ktorym na nas zalezi. My budeme mat uz pokoj, ak to spachame, co vsak ti, co preziju, nasi blizki...Viem, ze nasi by to neprezili. nehodlam sa zabyt, na to som zbabelec, ani nemam pricinu, ale myslim, ze kazdy by si mal uvedomit, ze je preco zit.

denisinka

Veľmi pekné príspevky mna teraz napadlo niečo čo sa stalo mojej naj byvalej naj kamośke.Velmi trpela pretoze jej otec jej zomrel ale to nebola hlavna pricina .Bola sama domaa a zrazu mi volala ze doktori oznamili jej matke ze oslepne a vom momente bum mi povedala ze otvara okno a ze uz nechce zit.Vtom momente mi prebleskli myslou vsetky spomienky a zazitky snou a uvedomila som si ze beznej nema cenu zit lebo mi bola ako sestrou a povedala som jej nech to nerobi a vtedy som bola nablizku nej takze volala som dovtedy kym som neprisla az k jej bytovym dveram a zazvonila som .vtedy mi otvorila a bola som rada ze to takto skoncilo inak by sa to skoncilo smrtou .A preto chcem upozornit ludi vzdy ked budete v takejto chvili tak si spomente na ludi ktori vas maju radi a predstavte si ze aspon pre nich sa oplati zit ked uz pre ineho nie vela stastia dozivota vam prajem:-D

karco

aj toto je pekny prispevok brunuska. hej blizky ludia alebo teda ludia ktorym sa mozes zdoverit su velmi dolezity. a ked niekto takych nema treba vyhladat psychologa. ale bohuzial su aj taky ludia ktori sa neradi zdoveruju. potom je na nas aby sme si vsimali naznaky, ale to je dost tazke. hlavne vtedy ked ak clovek vedome potlaca svoje trapenie.

niekto

brunusa presne tak..mas pravdu..nikto nie je sam..ked som to spravila s placom som zavolala kamaratke...a pomohlo to.. az v takychto situaciach si clovek uvedomi kto je kamarat a kto nie...

brunusa

hej tiez to poznam a ked som bola na totalnom dne-mam uzasnu kamosku- vedela ze ak budem sama mozno to skusim-tak ked bola so mnou dosla a podala mi..a povedala ak to chces urobit urob to teraz ked som s tebou-nerob to ked budes sama...uz nikdy viac som nad tym ani nepremyslala :-) vedela ze to neurobim ale mala strach ze predsa len...ano ked vas - nas prepadne takyto stav-stav najvacsieho zufalstva-ked si myslime ze jedina spravna cesta je tato-nesmieme byt sami-musime ist za niekym-len nebyt sami-lebo vtedy to urobite ani neviete vlastne preco.to sa neda vysvetlit-to pochopia len ludia ktory to zazili.ja viem su tu ludia ktorym to ublizi,ale vtedy na nich nemyslite-lebo vam ublizuje zit.

niekto

ahojte....ked som si precitala nazov vasej temy a prispevky..priznam sa..je mi do placu..ale viem o com hovorite...sama som si dorezala ruky a chcela som zomriet..vtedy to co som prezivala bolo to najväcsie zufalstvo ake som kedy zazila...ale nastastie mam pri sebe priatelov o ktorych sa mozem opriet..ktory mi davaju nadej a hlavne silu bojovat so zivotom..pretoze nikto to nema na tomto svete lahke!!! preto prosim vas..aj vy bojujte a nevzdavajte sa... drzim vam palce

mari

Aj ked samovrazdu neschvalujem. Ale az dnes to dokazem pochopit... V kazdom pripade; na samovrazdu potrebujes viac odvahy ako na alkohol alebo drogy.