to be or not to be this is a question...

Príspevok v téme: to be or not to be this is a question...
cola

Ahojte, zaujimal by ma vas nazor na samovrazdu.Ano,nie?Riesi to nieco?Viete ako pomoct? Podla mna samovrazda este nikdy nikomu nevyriesila ziaden problem, a ten co problemy riesi takto je podla mna svina svinska a najma zbabelec!!!vobec nepozera na to, co bude dalej, ako to zoberu jeho priatelia, rodina.ked si strelil gulku do hlavy moj najlepsi priatel, chcela som ist za nim. dnes som vdacna ze som tu aj vdaka mojim priatelom. TEN priatel mi velmi chyba, ale na to co spravil nikdy nezabudnem a len tazko mu to odpustim. a tazko odpustam aj sebe to, ze sa mi ho nepodarilo zachranit...oblbol ma slovami, ze sa nic nedeje, ze je v pohode...

brunusa

nechaj jeho dusu odist !!! ublizi to len tebe-rozluc sa s nim v myslienkach aj v srdci-poplac si- ale hlavne mu musis odpustit.viem o com pisem.zivot je velmi zlozity. nevidel ine riesenie. samovrazda je volanie o pomoc- bohuzial niekomu sa podari. nie kazdy tu dokaze zit a prezit.

maverick

Este jedna vec ma napadla - kamaratovi sa asi pred tyzdnom a pol obesil nejaky kamarat - dovod? Pred rokom havarovali v aute styria chalani, myslim, ze dvaja z nich zomreli, z toho jeden tak, ze predna sedacka vedla sofera, na ktorej sedel ten samovrah, sa utrhla a zabila jeho kamarata za nim. Prevdepodobne to nezvladol po psychickej stranke. Nech sme akokolvek vzdelani a skuseni, pokial nezazijeme podobnu situaciu, nemozme sa vediet vzit do koze takych ludi, nemozme vediet, co im vkuse beha po rozume, nedokazeme si predstavit, aka to pre nich musi byt trauma a bremeno, ktore musia niest... A preto nie vzdy sa im da pomoct, i ked sa akokolvek snazime... Ja si myslim, ze by si si to asi nemala vycitat (i ked nepoznam pozadie rozhodnutia tvojho kamarata)...

maverick

Jeden sociolog nam raz na prednaske povedal: "Sebevraha obdivujem aj nechapem. Na jednej strane je to strasne silna osobnost a vyzaduje si to obdiv, lebo ta osoba musi mat obrovsku odvahu - ved vstupuje niekam, kde to vobec nepozna a nevie, co ho caka, ale na strane druhej je to slaba osobnost, uplny zbabelec, ktory sa nedokaze zmierit s buducnostou a riesit ju a preto ako vychodisko zo svojich problemov vidi jedine smrt (nehladiac pritom na okolie a problemy, ktore v nom sposobi alebo nan prenesie." My, "normalni", nemozeme vediet, co sa odohrava v ich hlavach a co ich nuti takto (ne)riesit problemy, ale kazdopadne si myslim, ze pri takych ludoch, ktori sa aspon raz zmienia o takej moznosti, je potrebny rozhovor - nerypat sa v teme, ktora ho trapi, ale (nenapadne) bavit sa o peknych veciach v nasich zivotoch.

karco

nemozes sa za to nanho hnevat. ani on v podstate za to nemoze. ludia co toto spravia sa citia strastne zbytocny a nepotrebny a nevidia ine riesenie situacie. neuvedomuju si ze tym niekomu mozu ublizit. myslia si ze nikumo na nich nezalezi. nie su to sebci a uz vobec nie zbabelci. ale to ty nepochopis lebo si to nezazila. je ale smutne ze zbytocne zomrel clovek a este po nom zostane aj ticho. nasiel na nete dobry blog na tuto temu. odporucam precitat. carnansky.blog.sme.sk

Luke27

výčitky budeš mať asi tále že si mu nedokázala pomôcť. A k mojmu názoru: je to najväčšie sebectvo na svete, dobre možno ten čo si myslí že nemá iné riešenie je na omyle. Riešenie je stále.Je by som to nedokázal, bolo mi už velmi na p... no nad tým so neuvažoval pretože nám priatelku na kt. mi velmi záleží a keď mi je zle tak ma drží pri živote. samovraždu osobne odsudzujem ale to je moj názor