Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

PRÁVNA RADA

datelinka1

aduliena, každý notár má svoj cenník, veľmi sa to rôzní, vezmi telefón a obvolaj niekoľkých vo svojom okolí. jediné, čo má pevne stanovenú cenu je vklad do katastra, a to je 66 €.

Aduliena

Má niekto čerstvú skúsenosť s prepisom a darovaním nehnuteľnosti na inú osobu? Zaujímali by ma konkrétne poplatky za to všetko, koľko by to stálo.

Ďakujem.

Slobodna

pasci kukla som si tvoju tému a postup aký ti poradila adka je úplne správny. Najprv si zisti tieto informácie na krajskom úrade, my sme sa tiež najprv informovali na Mestskom úrade- stavebný úrad, v pohode ti odpovedia na všetky otázky. To máš zadarmo. my sme to šli riešiť až potom s právnikom lebo som si nebola úplne istá a vždy sa nájde nejaká šmyčka v zákone, tak pre istotu, lebo sa nám suseda vyhrážala súdom. Samozrejme, chcela nás iba vystrašiť a dosiahnúť svoje, pretože absolútne nebola v práve. Od kedy som informovaná, tak čuší :-) Ale ty máš trošku iný problém ako sme mali my. Neboj sa informovať, tí úradníci sú tam pre ľudí, aj keď sa tvária, že nie :-)

datelinka

pasci, kazdy pravnik ma inu taxu, zalezi aj od miesta posobenia. mozes vsak zdvihnut telefon a popytat sa priamo, kolko stoja konzultacie a kolko jednotlive pravne ukony.
zhruba je taxa taka, ako pisala slobodna, cca 34€/hod. konzultacii a zhruba tolko za kazdy pravny ukon.
co saa tyka riesenia sporov, mate tri moznosti - dohodnut sa mimosudne, k tomu treba suhlas oboch stran, dohodnut sa prostrednictvom mediatora (zoznam by mal byt na kazdom okresnom sude), alebo podat navrh na zacatie sudneho konania.

Slobodna

Nie nesúdili, stačila znalosť zákona na to aby si pani uvedomila, že nemá šancu súd vyhrať. Cena je zhruba rovnaká ako som napísala a tuším je to taxa za hodinu, resp. za jednu právnu radu. Ako u ktorého právnika. pasci skús sa popýtať známych alebo vo svojom okolí- ľudia v dnešnej dobe dosť často využívajú služby právnikov, len o tom nevieš. Mnohí majú skúsenosti a poradia ti dobrého právnika.

pasci

slobodna ,
a co stoji taka osobna konzultacia u pravnika?nemam ale istotu ze natrafim fakt na dobreho, tak ako to bolo v tvojom pripade.
aj ste sa sudili?

Slobodna

Ak chceš právnu radu, choď za právnikom. Na nete síce nájdeš právnikov, ktorí ti poradia ale určite nie zadarmo :) Ukáž mi jedného dobrého právnika, ktorý má čas vypisovať na nejaké fórum a ešte k tomu zadarmo :) Jedna právna rada na nete stojí cca 34 Eur. A to už radšej zájdem za ním osobne a popýtam sa čo chcem. pasci my sme mali podobný problém v rámci susedských vzťahov a právnička nás pripravila na všetky možné varianty a dopadlo to dobre. Oplatí sa zájsť za právnikom po radu pretože neznalosť zákona neospravedlňuje.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.