Uzliny na krku 2 rok

Príspevok v téme: Uzliny na krku 2 rok
JANINKA KK

Ludia mam takyto problem, uz 2 roky mam zvacsene uzliny na krku, velkost nemenie, raz mi ostali po chorobe a odvtedy sa ich neviem zbavit, zuby mam v poriadku, aj krv, len mi to dost vadi, su pohyblive nebolia, ked som chora trosku sa zvacsia, potom zas zmensia, lekar povedal ze je to normalne, ze to ma kopa ludi...ja si to chcem dat prec, robi sa to iba v celkovej anesteze, neviete mi poradit co s tym?? dik budem vdacna..

vera2

Chcela by som poprosiť o radu.Mám hrčku na krku zo zadnej pravej časti.Mala som prievan alebo odhalené krčky zubov čo ma bolelo,preto si myslím,že ide o uzlinu.Aký domáci recept poznáte?Alebo ísť k lekárovi?

llek

Trochu oneskorene ale odpoviem tym co sa pytali. dali 31: aj v tvojom pripade ide najskor o normalnu uzlinku. Oblast krku - v hornej, strednej aj dolej casti, pod sankami, v zahlavi- to su vsetko oblasti, kde sa normalne uzliny vyskytuju a su velmi dolezite. Filtruje sa cez ne oblast koze na hlave, na tvari, oblast vsetkeho co mame v ustach, usi, cize cela usno-nosno-krcna oblast, to su vsetko oblasti kde to "zije", t.j je tam kontakt s vonkajsim svetom (kopa bakterii, virusov, necistoty z vonka)a teda "ziju" aj tie uzliny. Uzlina velkosti 0,5cm, co byva taky hrasok, ktory u chudsich vieme nahmatat prstom ak tieto oblasti prehmatavame, je uplne normalna, aj v oblasti nadklucovej jamky. Ked hovorim o podozrivych LU v nadklucovej jamke, tak mam na mysli tie co napriklad vyplnaju tuto jamku, alebo su velke tak 1,5-2cm a viac, alebo ich tam najdeme v zhluku.A co je dolezite, ci sa LU menia, hlavne ci sa zvacsuju, ci pribudaju nove, ci zacinaju tvorit tzv. paket, teda zhluk, ci sa objavuju nove aj v inej oblasti. To, co ste tu aj ostatni popisali su s najvacsou pravdepodobnostou tzv reaktivne uzliny, v ktorych prebieha alebo prebehol "suboj" s nejakou bakteriou ci virusom. U deti je lymfaticky system velmi reaktivny, preto um mensich deti pocas ci po prekonanych infekciach su hmatne LU na krku, niekedy aj v zahlavi, u starsich deti, u mladeznikov ani u dospelych to oz zvycajne tak nebyva.

mrkmexican

tiež by som sa chcel opýtať lekára, či ak mám časté zápaly hrdla po prekonaní mononukleózy, či by sa mi oplatilo skúsiť prejsť celkovo diétnu výživu ako počas liečby?

mrkmexican

ahojte, ja som prekonal tiež mononukleózu pred rokom a zostali mi tiež zdúrené uzliny na krku, takto to potom zostane celý život už, zvyknú sa mi tiež zväčšiť trochu pri chorobe a strese... mononukleóza ako veľmi ovplyvňuje infekcie hrdla počas ďalších období života? je v tom prípade väčšia šanca na vážnejšie ochorenie? prekonanie mononukleózy ovplyvňuje vznik iných ochorení?

kikina..

ja mam take uzliny na krku uz cez 10 rokov,odkedy som bola na ne chora, odvtedy sa ocas zvacsia,ked som chora, obcas mi vezmu kkrv, ci je vsetko ok..ale ani mi nenapadlo ich vyberat..

GOROJA

mal som 10 rokov uzlinu na krku.Pred tyzdnom som ju dal vybrat.V piatok idem vybrat stehy.Umrtvia to iba lokalne nemas sa coho bat.Mne to robili vo Svidniku.Kozna ambulancia DOST.

dali31

llek, aj ja mám uzlinku asi 1,5 roka nad kľúčnou kosťou. Nahmatám si ju vtedy, keď dám hore ruku... tak si ju nejako nahmatám. Vravela som to aj na sono a on že to nič, že to je len malá uzlinka. Tak teraz neviem čo, normálne si ma vystrašil-a.

radca

To zvacsenie ma urcite svoj dovod a nie je len tak. Casto to byva pri EBV, kvasinkovych infekciach,atd... Skusil by som to najprv riesit nejakou dietou.

laila 149

ked sme uz pri tych uzlinach , chcela by som sa opytat co s uzlinkou malickou cca 0,5 cm na hlave vzadu, pod kozou hned, trosku pohybliva je..ma ju moja 14 rocna dcera asi mesiac, nebuchla sa ani nic podobne...cakam kym jej to zmizne, nechcem robit hned unahlene zavery a utekat za lekarkou, a vobec moze to byt uzlina alebo nieco ine, poprosim o radu llek , myslim ze sa tomu rozumies. Dakujem