Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

brucho po porode aj po 7 mesiacoch

Príspevok v téme: brucho po porode aj po 7 mesiacoch
veva111

mam 7 mesacnu dcerku, mam stale brucko ako v 5 mesiaci tehotenstva, nehovorim ze nemam kila navysse... ale kedze kojim nemozem drzat nejake diety.... to brusko je stale velke aj tvrde... neni to len slaninka :o(((, su na to nejake cviky? alebo treba navstivit lekarta...? je to moje druhe dieta a pri prvej dcere mi nezostalo tak dlho brusko... alebo mam vydrzat?

meggy10

ja mam uz 3 mesiace po porode a tiez mam este brucho a vadi mi to pred otehotnenim som vazila 50 kg rodila som so 72 kg sila po porode ked som lezala a chytila si brucho som bola frajerka lebosom uz nemala brucho a ked som sa postavila a isla do sprchy som sa zlakla aky ovisak, ale maternica sa mi stiahla ale brucho mam este stale teraz vazim 59 a chcela by som mat naspat 50, ale kezde kojim tak to nejde.

inanitka

veva 111 moja mamina ma 50 rokov a od mojho narodenia ma tvoj problem,lenže ona vyzerá ako v 7 mesiaci,je síce tieš guľatučká ale ona o svojom probléme vie,doslata pupočný pruh po mojom narodení a doteraz si z toho nič nerobí,nebolí ju to a nevadí jej to,nemože cvičiť brušné svalstvo keby to aj náhodou chcela niekedy zhodiť,preto som sa na tvoju temu ozvala že by si mohla zajsť k toktorovi či znahodou nemáš ten istý problém...

Ivka23

No moja mamka ked bola po pôrode tak si vždy brucho zaviazala látkovou plienkou aby ho nemal také veľké. No a môžem povedať že jej to fakt pomohlo.

michajela

datelinka...ja závidím, len, že nemáš strie.. ja už dlho po pôrodoch, váha pohoda, moje zamestnanie vyžaduje dobrú kondičku, tak denne cvičím, behám, bicykel..no strie ostanú navždy.. moja mama po troch deťoch ani jednu, no a ja hneď pri prvom, nič s tým nespravím... a na brucho platia len brušáky, poctivo a denne..

datelinka

michajela, nezavid mi :-) aj u vas to bude fajn, len to mozno dlhsie trva. ja som odmalicka velmi vela sportovala a aj teraz sa vela hybem, sportujem. tak je to snad tym, ze aj pokozka je pruznejsia. tiez som sa cudovala, ze sa mi ani strie neurobili, pretoze som sice na hmotnosti vela nepribrala, ale brusko som mala poriadne velke.
veva, skus absolvovat prehliadku u gynekologa, aspon budes vediet na isto, ci mas v poriadku maternicu.

veva111

michajela neni som na sto percent tehotna.... ale mam pocit ako keby som skor mala vzduch v bruch... ja neviem ci moze zostat po porode v bruchu teda...

michajela

datelinka je jedna z tých šťastných a úprimne jej závidím:-)))

fakt tehotenstvo ma ani nenapadlo xi.. a to poznám kamarátky, čo zostali takto krátko po pôrode opäť tehotné..,daj sa naozaj prezrieť, budeš vedieť viac..

veva111

bola som na kontrole.... no snad pojdel ku gynekologovi... tehotna som neni isto.... ale dakujem za rady..... :oD

datelinka

veva, a bola si na kontrole u gynekologa? zrejme len po sestonedeli. ale po tych 6 tyzdnoch zhruba maternica dostava svoju povodnu velkost. takze ked si bola vtedy v poriadku, nemala by sio mat maternicu zvacsenu (ak teda nie si opat tehotna :-))
ja som s tymto problemom nezapasila, nemala som ani strie, brusko som mala par tyzdnov po porode normalne. nevidim dovod, preco by si nemohla cvicit, ked dojcis. ja som mala fyzickej aktivity az-az, nemala som problem s hmotnostou, po porode som mala svoju povodnu hmotnost a dojcila som dva roky.

michajela

predpokladám, že si bola po šestonedelí na vyšetrení.. ak by bol problém s maternicou, lekár by to zistil... vravím, radšej sa daj skontrolavať, nech si pokojná..

a strie?? mám aj ja, časom sa trošku stiahnu, vyblednú, no nikdy nezmiznú.. aj ja som z nich zúfalá a niekedy žartujem, že darujem 2m kože.. čo už, to tehotenstvo prináša..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

brucho po porode aj po 7 mesiacoch - Fórum - ZDRAVIE.sk