STITNA ZLAZA zle VYSLEDKY

podfksfj

Dobre ze si isiel k tej lekarke krtko.Aspon vies co je pricinou tvojich zdrav.problemov,neboj oni to uz budu dalej riesit,budes v pohode.

AdamKrt

Problem so stitnou zlazou ma vacsina populacie, ktora nebyva napr. pri mori a nema casto v strave plody mora bohate na jod.

Dobre je si jod doplnit. Napr. morske riasy s vysokym obsahom jodu sa predavaju v tabletkach - KELP.

Alebo vraj podla informacii tu na fore, ze sa da jodovou tinkturou doplnat jod, ked sa aplikuje v urcitom mnozstve /tusim raz za tyden/ na pokozku, napr. pod pazuchy, ci na brucho. Ale prirodna forma sa mi zda vhodnejsia, co sa tyka vstrebatelnosti.

jajkafr

diana
ja som tiež donedávna nevedela, že mám poruchu štítnej žľazy a to som zdravotníčka ... príznaky som mala nepatrné lepilo sa na mňa všetko čo som zjedla a dokonca aj nezjedla aj napriek tomu, že som jedla minimálne na váhe som stála ba dokonca som pribrala, tiež mi vypadávajú vlasy, mám nepravidelnú menštruáciu, strašne sa mi štiepia nechty býva mi často zima...
vďaka tomu, že som zašla ku gynekologičke s poruchou cyklu sa pri odbere na hormóny zistila aj znížená činnosť štítnej žľazy keď mi však odber o pár mesiacov opakovala endokrinologička všetko bolo v poriadku :) ale chodím každý pol rok na odbery, aby sa to v prípade potreby podchytilo včas...

diana211

tak to je smutne,ze o tom nevedia,je to diagnoza,ktora sa sice nenapadne prejavuje,ale myslim si,ze lekari by to ludom mali castejsie kontrolovat.ja som to zistila len preto,lebo sa mi nepozdavalo padanie vlasov.aj ked kazdy mi vravi,ze mi padaju normalne(aj kozna),nakoniec dobre,ze som to tak nenechala a dala si stitnu zlazu znova vysetrit.

jajkafr

krtko
nič strašné ti nezistili máš len zníženú činnosť štítnej žľazy dostaneš lieky, ktoré obsahujú hormón štítnej žľazy a všetko je vyriešené... vieš koľko takých chodí po svete a ani o tom nevie?