strata menzesu

psycholog

hmmm, je dobre, ze si uvedomujes vaznost situacie. V prvom rade je vsak dolezite, aby si netrestala samu seba.. za nic co spravis alebo nespravis. Ludia nie su dokonali, castokrat zlyhaju, ale nikdy si kvoli tomu nezasluzia trpiet ani mat bolesti. Musis si dovolit robit "chyby". Zjest obcas nieco zakazane nie je nic strasne. Musis vediet, ze tato velka tuzba po jedle sa ti rozvynula prave kvoli tomu, ze tvoje telo je vyhladovane. Ked zacnes jest normalne, tato tuzba sa postupne strati. Zacni postupne zvysovat davky jedla.. pomaly. V zaciatkoch sa ti bude zdat, ze aj ked zjes o pol rozka viac, je ti zle a zaludok mas preplneny. V skutocnosti bude naozaj preplneny, pretoze ho mas pravdepodobne uz tak stiahnuty, ze sa brani prijimat vacsie mnozstvo jedla. Tieto neprijemne pocity musis vydrzat. Postupne prides na to, ze z jednej horalky nemozes pribrat, preto sa nestane nic strasne, ak si ju das. Neboj sa, ze ak si das tri normalne jedla denne, za tyzden priberies 3 kila, to sa neda. Priberat nie je zas take jednoduche..Nevaz sa ani nemeraj, jednoducho to ber ako terapiu..musis zjest tolko, aby sa ti vratila menstruacia. Pri vahe, pri ktorej ju opat dostanes budes este aj tak prilis chuda, preto sa neboj jest... Obrat si to naopak, bud na seba hrda vtedy, ked sa ti podari zjest viac.. nie, ked dokazes jedlu odolat.. Je to o sposobe mysenia, treba ho zmenit.. Drzim ti palce

hmmm...

aj ja som teraz stratila a o to viac sa bojim ale neviem s tym nic robit :( neviem sa prestat bat jedla, aj ked skusim nieco "zakazane" ide ma tak vnutorne rozdrapit ze neviem spavat, hnevam sa na seba, ze som zlyhala, neviem preco si neviem povolit jedlo iked SA SNAZIM :(
kedy to skonci? menzes chcem spet ale zaroven to je aj signal ze som chora, ze musim si to odtrpiet, musi ma to boliet,...
na zblaznenie :(
nie je mozne aspon skusit si nejak vyvolat menzes? vino? citrony? tepla voda? nejaky cas? aspon vyskusat :(

psycholog

Dievcata, to ze ste stratili menzes je varovnym znakom, ze telu sa nedostava dost energie na to, aby dokazalo udrzat telo v 100%nej prevadzke. Takze pstupne "vypina" funkcie, ktore nie su zivot zabezpecujuce. V konecnom stadiu dochadza k zlyhaniu zivotne dolezitych organov. Malo by byt vo vasom vlastnom zaujme dostat sa na vahu, pri ktorej sa menzes objavi a minimalne tuto vahu si udrzat. Tu nejde uz len o to, ake stihle ste, ale o to, ze vase telo tym skutocne trpi. Strata menstruacie je vacsinou zaciatok a ani sa nenazdate a pribdruzia sa mnohe dalsie problemy...

zu17

vyvolat si ho nevyvolas sama, moze to urobit len gynekolog... a navyse, moze tam byt aj iny problem...urcite zajdi za gynekologom.