Oslabena imunita

jajkafr

no veď to a najviac ma štve keď taká lekárka alebo sestrička povie pacientovi trebalo by schudnúť a tým sa všetko vyrieši :D a ona sa ledva kotúľa :D

karioll2

mam dceru v puberte a cely zivot sa ockuje
uznavam samozrejme,ze vznikaju nepredvidatelne reakcie po ockovani,ale to je argumet a nie ze ani lekar sa neda zaockovat
ked bude lekar fajcit a chlastat a drogovat,budes aj ty?

jajkafr

Peto T
beriem vit. C s postupným uvoľňovaním, mám zvýšenú hladinu železa v krvi takže to nemôžem veľmi prehánať lebo vit. C napomáha vstrebávaniu Fe.
čo sa týka očkovania proti chrípke nedala som sa ešte nikdy očkovať a mám z toho aj strach ... vírusy ma veľmi nenapadajú ak ochoriem je to väčšinou bakteriálna nákaza... ako zdravotník som očkovaná proti hepatitíde a vytvorili sa mi aj obranné látky s čoho mám radosť lebo po očkovaní proti TBC sa mi obranné látky nevytvorili ani raz :(
dida
po liečbe antibiotikami je výter zbytočný, pretože výsledky môžu byť skreslené ... ale to isté robila aj moja detská lekárka prišla som k nej chorá nasadila antibiotiká prišla som na kontrolu s tým, že mi to neprešlo vzala mi výter a potom cielene nasadila antibiotiká čiže jedno balenie zbytočne a druhé bolo cielene na danú baktériu ...
inak ak máš bakteriálnu nákazu zistíš to aj tým, že vykašliavaš žlté spútum a máš žlté sople...
pri vírusovej nákaze sú sople väčšinou biele alebo priesvitné...
priesvitný vodnatý sekrét z nosa je pri alergickej alebo vazomotorickej nádche.
z výteru sa nedá vykultivovať vírus po výtere zistia iba to akú máš baktériu ak je to bakteriálna nákaza.

ZARA 16

karioll 2 Ja som len napísala svoju skusenosť, viem že niekomu to očkovanie pomôže iný má reakcie, nechcela som tým od očkovania nikoho odhovárať každý sa predsa rozoduje sám za seba. Podľa očkovacieho preukazu maju moje deti všetky povinné očkovania, preto máš pravdu o tom že som super matka. Neviem či máš deti, ale prešla som si peklom čo sa týka ich zdravotných problémov, preto som opatrná a viac zvážujem jednotlivé situácie ako aj napr. očkovanie proti chrípke po predchadzajucej skusenosti

ZARA 16

Aj napriek tomu či sa očkuje živím, alebo usmrteným vírusom chrípky nedám zaočkovať ani seba ani deti. Prečo sa niektorí lekári sami nedaju zaočkovať?

karioll2

dida
ved o to ide,ze co ti najdu v krku,ked beries atb.ked ich takto stale beries,budes voci nim rezistentna,teda n ie ty,ale bakterie co ta napadnu a umres

karioll2

dida
ved o to ide,ze co ti najdu v krku,ked beries atb.ked ich takto stale beries,budes voci nim rezistentna,teda n ie ty,ale bakterie co ta napadnu a umres