Oslabena imunita

dida baf

Peto T
Boze .... no tak budem mat co robit aby som si ju aj ja co najskor dala do poriadku....ockovanie uz nikdy viac

Peto T

jajkafr: Vitamín C dlhodobo posilňuje imunitu. Mne sa to začalo prejavovať cca po 2 mesiacoch pri každodenných dávkach 2-4g denne. Užíva sa rozdelené do aspoň 4 dávok počas dňa. Treba veľa piť. Dobrá forma je napríklad čistá prášková kyselina askorbová, ešte lepšou sú minerálne askorbáty.

Vitamínom C sa dá dokonca aj liečiť chrípka. Najúspešnejšie hneď pri prvých príznakoch. Aj neskôr sa síce dá, ale potrebné sú už omnoho vyššie dávky.

Vyššie dávky vitamínu C nie sú vhodné pri poruchách obličiek, metabolizmus železa a medi a deficiencii G6PD.

Viac info: pozri na konci kapitolu Rýchlokurz, potom kap. Postup liečby - črevná tolerancia, kap. Chrípka, a Vedľajšie účinky. rizikaockovania.sk

Pre imunitu je dôležitý ešte vitamín D, ktorý treba v zimnom polroku dopĺňať aspoň 1000IU denne. Ďalej komplex B-vitamínov, zinok, selén, jód.

dida baf

no ono to niee je moja lekarka,je to lekarka ktora zastupuje moju uz tri mesiace....vzdy ked som k nej prisla,povedala som co mi je,kukla do hrdla....dala antibiotika....ostan tyzden doma ... a to bolo vsetko.... no ona sa vcera nevyjadrila co mi je,povedala ze to moze byt hocico,povedala ze vsetko od infekcnej mononukleozy po neviem co..nepovedala ze to je chripka..to su len moje dohady ....Ale podla mna ani sama nevedela asi co mi je..a kedze tam moja sestricka nebola,tej zastupujucej sestricke sa asi krv brat nechcelo,tak testy prelozili preto na pondelok,ked tam bude moja sestricka...noo vyter z hrdla ze z coho mam ten aft ,al . aky bacil tam mam ...tazko povedat ...

datelinka

karioll, poznam velmi vela takychto "divnych" lekarov. omnoho menej takych, ktori rozlisuju povod infektu. bohuzial.

karioll2

mas divnu lekarku,ked ti predpisuje atb len tak,a hlavne aky vyter ti bude robit po liecbe????.chripka sa nelieci atb,len ked sa rozvinie do bakterialnej infekcie
adam
zbytocne filozofujes,ockovańie chripku nesposobi

dida baf

pri citani prispevkov ma napadla jedna vec....ked som bola vcera u doktorky, s tym,ze som hrozne kaslala,boleli ma priedusky ,s aftom v hrdle,bolestami hlavy a horuckou,poslala ma na rng pluc,predpisala antibiotika,a povedala ze v pondelok mam prist na testy krv vyter z hrdla atd ... Cisto teoreticky ak by som mala chripku,tak by mi antibiotika nezabrali....ale ak by mi bolo lepsie,tak to znamena ze antibiotika zabrali a chripku nemam ze???....Ak tu trepem hluposti,tak sa ospravedlnujem,pretoze sa do mediciny velmi nevyznam ....len som netrpezliva a bojim sa co mi povedia ..