Zázrak na vyrážky - objavený! :D

Príspevok v téme: Zázrak na vyrážky - objavený! :D
Piper

Strašne veľa dievčat či žien trápia vyrážky a bohužiaľ, i ja som si s nimi prežila pár rôčkov (teraz mám 15). Hnusné, napučaveté, hnisavé vyrážky som mala po celej tvári a čistenie u kozmetičky trvalo i hodinu a pol.
Vyskúšala som viaceré lieky, kozmetičky, kožné lekárky, až mi jedna predpísala ZÁZRAČNÝ LIEK. Čierne bodky zmizli prakticky hneď a do mesiaca som nemala ani jednu, jedinú vyrážku. Liek teraz beriem 5. mesiac a som neskutočne spokojná, i keď jazvičky mi zostali, no tento zázrak na toto nezaberá, na jazvy vám musí doktorka predpísať inú mastičku alebo čo. Volá sa to AKNENORMIN, sú to dosť drahé tabletky, ktoré vám však zaplatí poisťovna :) Majú síce veľmi nepríjemné vedľajšie účinky (abnormálne sa mi vysušujú pery, 1 pomáda mi niekedy vydrží nanajvýš 3 dni, bolesti hlavy, vysušovanie vlasov, pleti...), no všetky vedľ. účinky sa dajú prežiť používaným správnych hydratačných krémov, ktorým mam doma milióny, ale PLEŤ MÁM ČISTÚ a to je pre mňa najhlavnejšie :-)

Ospravedlňujem sa, že som bola trošku dlhá, ale musela som vám o tomto lieku napísať, lebo viem, aké je to mať hroznú pleť a neprajem to nikomu :-) Tak sa naňho skúste spýtať kožnej lekárky a uvidíte :D Musím však ešte napísať, že liek mám predpísaný spolu s antikoncepciou (volá sa Chloe, takže i toto robí svoje :D).

[zruseny1]

ale no tak baby..suhlasim v podstate s vami, i ked by som to trosku jemnejsie...
viem sa vzit do situacie dievcat ako je Piper
myslim, ze malokto, si vie predstavit co prezivaju, ja viem, ze to nie je najpodstatnejsia vec v zivote, ze prvorade je mat zdravie
no nemyslim si, ze ti co tuzia najma po krasnej a cistej tvari by boli nejaki extra povrchni... ku stastiu im casto chyba iba kustik, a urcite si uvedomuju ze v sivote je podstatne nieco ine..ale.. predsa
poznam vela dievcat a chalanov, ktore nechcu ani drahe oblecenie, ani krasne veci ani prachy, iba sa chcu bez hanby pozriet druhym do oci, bez toho aby sa nemuseli hodiny maskovat a ukryvat za makeupy ...
kamoska, ktora uz ani medzi ludi nevychadza, mi raz povedala, ze ona by si na seba ako tak zvykla, len chce druhych ludi ubranit od toho pohladu na jej posypanu tvar
takze ja vcelku chapem, ze tato dievcina Piper sa chce naozaj toho zbavit, urcite by som ale zvolila iny sposob, v patnastich sa nadzgavat pilulkami nie je zrovna najlepsie riesenie... ale aby som jej tu vypisovala veci typu, " no moja ty fakt nemas ine problemy" tak to nie... taka plet vie narobit dost velku sarapatu so psychikou...netreba jej vraviet, nech sa spamata, skor mozno tie ine riesenia spomenut... piper, neviem co vsetko si skusala a co nie.. mozno ti vadia niektore potraviny, mozno zle cistenie
na tie tablety fakt bacha! ako dlho sa liecis u koznej vlastne?

anjelik9

a čo takto si zvýšiť sebavedomie makeupkom? ja som ho začala používať až ked sa mi vyhadzala tvar a s nim som sa nehabila chodit medzi ludi len som si musela davat pozor na oblečenie %) ale vždy lepšie než lieky a ete s takými vedľajšími účinkami no dakujem pekne

zuzic

dievca vidiet ze nemas ziadne problemy okrem svojho vzhladu. kasles na svoje zdravie hlavne ze budes pekna. totalne detinske nevazis si zdravie je to totalne trapne pubertacke zmyslanie... keby mala moja babicka zdravu pecen mohla este zit..

Piper

Je síce možné, že budem musieť brať antikoncepciu celý život, teda "pchať sa tabletkami", ale ako vravím, s pleťou som si vytrpela svoje a strašne ma to poznačilo. Cítim sa strašne škaredá, som chorobne hanblivá (hanbím sa i pred svojou vlastnou rodinou, ja sa im normálne vyhýbam) a nemám ani štipku sebavedomia, i keď to už s pleťou nie je také zlé. Načo mi zdravú pečeň, keď celé dni len sedím doma a sledujem sa v zrkladle, aká som škaredá?

cajik

a ked ti zacnu po rokoch vypadavat vlasy, alebo nebodaj ine problemy, tak by si to radsej vymenila za vyrazky.. a v 15tke predpisovat ten liek, fuha..