Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Niekedy je mi ťažko rozumieť...

Príspevok v téme: Niekedy je mi ťažko rozumieť...
Momo9

Ahojte. Mám taký menší problém so svojou rečou. Stáva sa mi, že sa občas zajakávam, prípadne, že zhltnem nejaké tie hlásky, resp. rozprávam tak rýchlo, že je mi ťažšie rozumieť. Prejavuje sa to prakticky od detstva, hoci k logopédovi som nikdy nechodil. Zhoršilo sa mi to teraz, keď mi zubár vytrhol zub, neviem či to s tým súvisí, každopádne problém tu bol aj predtým. Prípadne v zime, keď mám zmrznuté ústa je to ešte horšie. Keď nad hovoerním premýšľam, je to OK, no napr. keď mám povedať niečo čo ma len teraz napadlo, zvyknem to skomoliť a už čakám kým niekto povie tú hnusnú otázku: "Čo?". Chcel by som sa Vás opýtať, čo robiť. Tento môj problém nieje závažný, je to len taká chybička krásy a občas ma to dá dole. K logopédovi by som teda nešiel, nieje to tak akútne. Sú nejaké cviky na "jazyk" napr. aj na nete? Prípadne ak máte nejakú dobrú radu, alebo skúsenosti s podobným prípadom, budem Vám vďačný, ak to sem napíšete :-)

jajkafr

momo
k tvojej téme sme už vyčerpali asi všetko... stačí rozprávať pomaly, veľa čítať nahlas a hlavne premýšľať o tom čo rozprávaš držím palčeky :)

zuzic

:) najlepsie na pisomke ked chcu vsetci aby som im radila tak sa spyta raz spyta dva potom treti raz a nakoniec mu prasknu nervy: vies co zuza tak mi nerad ked si hlucha:)) no co ked uz ine nie aspon je sranda:)

jajkafr

no to hej... medzi spolužiačkami alebo doma poviem, že som hluchá jak delostrelecký kôň, aby na mňa kričali takže není problém :D

jajkafr

podľa toho na čo sa pýtam a keď začne pacient sám od seba tak podľa neverbálne komunikácie čiže podľa toho ako sa tvári keď rozpráva a tak :)

jajkafr

no a najhoršie je v nemocnici keď mi čosi pacient hovorí a ja nerozumiem len sa usmievam a prikyvujem a potom odídem a neviem čo mi vravel, ale väčšinou sú to nepodstatné veci pri podstatných sa pre istotu opýtam :D

zuzic

:DD mno ja tiez ked sa tvarim ze pocujem a potom zbadam ze sa tak cudne kukaju tak sa spytam ze co sa deje. a oni ze este si neodpovedala:) a potom mam vecsi trapas jak keby som sa trikrat pytala:)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Niekedy je mi ťažko rozumieť... - Fórum - ZDRAVIE.sk