Predmenstruacny syndrom

Príspevok v téme: Predmenstruacny syndrom
Maria__

Ahojte
Po dlhej dobe usudzujem a myslim, ze spravne - trpim predmenstruacnym syndromom. Moje priznaky sedia. Som z toho zufala, brani mi to normalne zit a studovat. Chcela by som sa spytat najma zenskeho pohlavia, ci s tym nemaju skusenosti a ako sa ma postupovat pri liecbe, ci je predpisanie antidepresiv nevyhnutne.. Ci netreba len zmenit zivotospravu a uzivat nejake doplnky stravy. Nebavi ma takto zit, 2 tyzdne som normalny clovek a potom akoby ma vymenili

fermani

Zacala som tymto syndromom trpiet pred svojou styridsiatkou,poriadne mi to strpcuje zivot..nikdy som taka naladova nebola,dva tyzdne som ok,dalsie dva tyzdne doslova ina zena.uz mi to nedalo pokoj,behala som po internete hladajuc stranky o PMS a rady ako tieto sympomy zmiernit su vsade o zmene ziv.stylu,o strave,pohybe,tak som si povedala,ok,premozem sa.naozaj som zacala sportovat,jem vela zeleniny,ovocie nemusim,obsahuje vela cukru,ale neodopriem si jahody a banany.kazdy den odstavnujem grapefruit,robim si zelen.stavy.tuto v USA dostat v lekarnach kupit vitam.komplex na zmiernenie symptomu,,ale ani to zasa nie je nejaka ,,bomba",kupujem si alchemilkovy caj,a varim ho uz 10 dni pred menstruaciou..da sa povedat,ze nieco z toho mi pomohlo,ale ktore,musite proste vyskusat vsetko.

snowflake

Po vysadeni HAK sa to u mna extremne zlepsilo.. Skus bylinkove cajiky ako uz radili baby, aj medovka je dobra.. ale mne nejak nic nepomahalo len vysadit tabletky.. teraz mi je blbo tak tri dni ale to sa uz da. Byt silnejsia ako hormony nedokaze byt podla mna ziadna zena.. a uz vobec nie ako tie umele v hak :-/

alternantka

Aluska - antidepresiva nie su svinstvo, ak su nasadene v spravnom case a pre spravnu chorobu, su zachrancom zivota... Napisala si to velmi odvazne. O navykovosti tiez nic neviem, a to mam vlastnu skusenost. Nelutujem ju, nelutujem, ze som si liekmi zachranila zivot.
Maria - antidepresiva ti hadam netreba, tie su vhodne pre dlhodobo trvajuce depresie... Myslim, ze nejake caje, ktore tu uz boli spomenute, budu ok. Pripadne nejake homeopatika na psychiku, lebo to su zase len bylinky...

Ainka

ahoj, ja to tiez mavam, aj ked asi nie tak intenzivne akko ty, ale vykyvy nalad a plac su u mna na kazdomesacnom poriadku...uzivam hak, ale ani to mi nepomohlo, dokonca mam pocit, ze mi je este horsie, ale to kazda z nas vnima asi rozne...citala som, ze sa len treba naucit byt silnejsia ako hormony...ja sa o to snazim uz dlho..zial neuspesne..:D

katicaaarr

skus pit alchemilkovy caj, denne, mne velmi pomohlo, sice brusko boli, ale dokazem zit normalny zivot :) bez neprijemnosti...alebo caj mysi chvost :)

aluska

je to bezne...mavala som podobny problem..dala som si predpisat hak a uz mi nic neni..
a ked nechces hak tak skus nejake doplnky stravy, ale ja osobne im neverim

urcite by som to neriesila antidepresivami, pretoze antidepresiva su strasne svinstvo, v podstate navykove, ak si nechces znicit svoju psychiku, urcite ich neber...lebo to potom budes cely zivot lutovat