Minerálka na každodenné pitie

werca

Ja pijem každodenne Lucku, jemne sýtenú. Je tam minimálne množstvo minerálov, takže to ani neni minerálka ale stolová voda v podstate

JO

... a k tej vode z vodovodu, nedajte sa zmiast vytunelovanymi vodarnami, ta ich smradlava voda v 100-rocnych hrdzavych rulach je fakt dobrá iba na prevarenie, nech sa vsecok tazky bordel prilepi na hrniec alebo steny kanvice - potom je to lepsie a aj ten prasivy chlor vyprcha ... Kolko kanvic uz je K.O. kvoli vodnemu kamenu a dobre si vsimnite co obsahuje, casto aj povlaky asi zo žúmp :P

O--J

... ta co ma rovnomerne rozlozenie mineralov, samozrejme cojaviem Korytnicu asi nie ta ma max. aj pol gramu, tak take co maju Ca, Na, Mg v desiatkach mg ... v podstate PRAMENITE VODY. Mineralky pi len ked poriadne makas a vypotis to ale aj tak kombinuj lebo sa nevyštíš :(

enrise

jajkafr, ja pijem len mineralky 30 rokov a nic mi nie je. Ktovie, preco si ty mala problemy s oblickami. Vodu bez bubliniek nechcem, to radsej nebudem pit vobec.

will51

netrepem koniny...som na chemickej skole a ucime sa o tom a mali sme prednasku o tomktoru nam prednasali z ustavu vodneho hospodarstva..ked neveris never...ale je to pravda

jajkafr

enrise
to či človek pije minerálky nieje o tom či na nich má, ale o tom ako sa stará o svoje zdravie... myslíš si, že je vhodné dávkovať organizmus toľkými minerálmi? Myslíš si, že z čoho vznikajú obličkové kamene? z pitia minerálok ak chceš minerálky tak už nesýtené maximálne jemne sýtené s nízkym obsahom minerálov
ja osobne som zvyknutá piť čistú vodu z vodovodu rok a pol študujem na vysokej škole a keďže na internáte je voda z vodovodu otrasná kupujem si minerálky zo začiatku som si kupovala Baldovskú potom som však začala mať problém s obličkami tak som prešla na Drobčeka, Lucku alebo Rajec alebo si radšej uvarím čaj

enrise

Od detstva pijem mineralky (Baldovsku, Magneziu) a citim sa vyborne. Bez bubliniek by som vodu nevypila a sodovka mi nechuti.
will51 mineralky neobsahuju ziadne ftalaty ani nebezpecne chemicke latky, to si odkial vyhrabal? Ftalaty sa nedavaju uz ani do pracich prostriedkov. Preto, ze nemas na mineralky trepes koniny.

jajkafr

ja bývam v malom mestečku a máme vlastnú studňu čiže nemáme mestskú vodu takže tá naša je bez chlóru a je úžasná aj káva alebo čaj z nej chutí inak, ale na intráku kde bývam sa voda z vodovodu piť nedá robím z nej jedine kávu alebo čaj ako píše jimmy aj nám na intráku tečie žltá voda ale tú farbu vidno voľným okom už po pustení kohútika keď sa dlhšie nepúšťa napr. po prázdninách a strašne smrdí za chlórom...