chlpy v posve a co s tym?

Príspevok v téme: chlpy v posve a co s tym?
lolanana

ahoj, chcela by som vas poziadat o radu.Neviem ci to maju vsetky baby ale u mna teda v mojej posve mi zacali rast chlpy take, ake aj na ohambi a uz mi to strasne lezie na nery sa holit nielen na ohambi, ale musim sa holit aj v posve.Mam 15 a myslim si ze este som mala na epilaciu voskom ci laserom a preto by som vas baby chcela poprosit o radu a chcela by som sa este opitat, ci aj vy mate takito problem a ako ho rieste.Vopred dakujem za vase rady.

datelinka

presne tak, ak este pohlavne nezijes a nechystas sa ku gynekologovi nemas dovod zaoberat sa tym. nechaj to tak.
pauli, ty si v hore, ze mas trojnasobnu ozvenu???

pauli 73

tak ja pravdu povediac tiež nevidím dôvod aby si sa holila v tomto veku...ved sa potom ešte naholíš až až, okrem toho, že to najskôr pri dorastaní pichá, pri nesprávnej technike sa ti môžu urobiť vyrážky, pripadne sa poraníš. A máš minimálne na každé 2 dni o starosť naviac. Tak o tom ešte popremýšľaj :) Mama ti nechce zle len vychádza z vlastných skúseností.

michajela

.. no mama je mama, nemôžem hodnotiť jej prístup a ani názory, nebolo by to fér.. no rozumiem ti, trápi ťa niečo nové a máš obavy, že to máš len ty.

Vravím, naštuduj si anatómiu, poznať svoje telo, ako vyzerá, ako funguje je fajn. Určite sa ti to hodí aj v budúcnosti:-))) Si mladučká, určite ti na tie chĺpky postačí pena, so žiletkou opatrne, mohla by si si ublížiť.. len ak už raz začneš, je to navždy.. bez chĺpkov je to hygienickejšie ( podľa mňa ), či už podpazušie, či intímne miesta ( určite pri menštruácii )

A veru, dnes sú deti naozaj vyspelejšie, mňa tiež zarazilo ochlpené podpazušie u 12r syna!!! to, že sa zamyká v kúpeľni, nahého som ho nevidela už pekne dávno.. ale radšej sa s ním rozprávam (teda ak ma neodbije, že ON TO UŽ VIE), predsa, rodičia by mali deťom objasniť určité veci...

Tak veľa čítaj, študuj a nič nové ťa už neprekvapí..:-)))

lolanana

s mojou mamou je to trochu tasie ona totizto je taktrochu konzervativny typ cloveka a stale ma porovnava s nou ked bola mala ona.Napriklad ked som mala asi takych 13 uz mi boli vidno chlpy a o ohambi uz ani nehovorim ale moja mama bola zasadne proti holeniu stale ma porovnavala s nou ked bola mlada ze ona sa prvy krat oholila asi v 16tich ale vtedy bola taka doba tak niet sa co cudovat.Odvtedy s nou preberam len moje psychicke problemi, pretoze by sme sa len zbytocne dostali do konfliktu.Dokonca az do minuleho roka som jej musela tajit ze pouzivam tampony a nie vlozky, pretoze ona si mysli ze sa mi pretrhne blana.Ved viete mami a ich mlade casy:)

michajela

LOLANANA

áno, my tmavé ženy to máme v tomto smere veľmi ťažké, záleží naozaj len od vkusu ženy a jej partnera.. ja osobne si neviem predstaviť svoje telo ako " chlpaté ", takže roky holím, depilujem, epilujem, trhám pinzetou..

Mala som kolegyňu, ktorá chodila naozaj chlpatá..jej manželovi sa to páčilo.. no proti vkusu nič nenamietam:-)))

Skús si prezrieť tie stránky, veľa sa dozvieš o svojom tele, ale ak máš možnosť, rieš to so svojou maminou, poradí ti, ja tiež vysvetľujem a to mám syna a niekedy na mňa zazrie a vrčí: ááááááááááále mami!!!