Dlhodoby vyskyt bakterie Proteus vs. GSE pre deti?

Príspevok v téme: Dlhodoby vyskyt bakterie Proteus vs. GSE pre deti?
aaandrejka

Dobry den,

moja 2.5 dcerka ma dlhodobe problemy s crevnu bakteriou Proteus Mirabilis. Prvykrat sa jej premnozila vo veku 9 mesiacov, v mocovych cestach, kde jej sposobila infekt, potom vacsinou v stolici, a to cca raz za 2-3 mesiace. Toto premnozenie sa prejavi tak, ze dcerka dostane horucku, ktora ju po 0.5-1 dni prejde a potom nasleduju skaredo vyzerajuce a este skaredsie zapachajuce stolice (nie vsak hnacka). Dcerka zje prakticky vsetko, papa dobre, prospieva tiez dobre, okrem nadchy este nemala ziaden iny zdravotny problem, teda, okrem Protea. Najdlhsi interval bez antibiotik sme mali od 02/2009 do 08/2009, kedy sme brali probiotika Infakts Dophilus, po polrocnom uzivani som jej ich chcela v lete vysadit aspon na par tyzdnov, no cca po mesiaci pauzy (zaciatkom septembra) sa okamzite objavil proteus - na rozdiel od predchadzajucich Mirabilisov to bol tentokrat Proteus Vulgaris. Bol prelieceny Zinnatom, no uzivanie probiotik, ktore som opatovne nasadila (opat Infants Dophilus, 1KL denne) nam nepomohli a opat, po cca 5 tyzdnoch mame Protea v stolici. Som z toho uz nestastna, pretoze dcerka je zdrava, ziva, prosperuje a napriek tomu musi casto uzivat antibiotika. Od 2 rokov sme pomalicky zacali vysadzovat Sunar a uz jej davame aj polotucne mlieko (z obchodu), ale rannu davku mlieka stale dostava Sunar.

Citala som, ze na Proteus je ucinny GSE (grapefruit Seed extract), prosim o radu, ci je mozne, aby ho uzilo aj 2-rocne dieta, v akych davkach a taktiez, kde ho zohnat. Precitala som si uz par tem tykajucich sa GSE, avsak deti sa tam nikde nespominali.

Velmi pekne dakujem za pomoc.