Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pozitivne myslenie v praxi

Ancika29

Podla mna pozitivne myslenie je o tom, ze si na inych ludoch vsimame to pozitivne a nehladame stale len to negativne. Ked dobre myslime, privolavame k sebe dobre veci. Mne sa to potvrdilo v zivote velakrat.

vebe

Dafaq, necitala som cely tvoj prispevok, nemam na to cas. Ale to uvodne co pises mi tak trochu staci. Je jasne ze sme odlisni pohlavim a aj vekom. Ja som sice pozitivna, ale zaroven tvrdy realista, lebo zivot ma tak nuti. Mam rodinu,deti, narocnu pracu a kazda minuta je mi vazcna. Necitim potrebu mat novu penazenku ani fotku v OP,nemam cas chodit po uradoch a vybavovat doklady. Asi 3 roky dozadu mi ukradli kabelku a nic z toho co popisujes som necitila. Necitim potrebu aby sa niekto tesil z mojich penazi v penazenke, platim uz dostatocne dlho a dost vela dane na to, aby ma taketo nieco tesilo.
Hnev, tak ako smutok, zial, radost, pocit stastia - to su emocie, ktore su nam prirodzene, mame na to specialne centrum v mozgu. Iste, je dolzezite vediet svoje emocie ovladat, ale nie potlacat. Ked citim hnev a je na to pricina, tak nebudem tvrdit, ze som stastna ako blcha.

Sejla

Najvtipnejsie je, že ja som v ten mesiac stratila prácu, bývanie a ukradli mi telefón. On našiel peňaženku, novú priateľku a povysili ho v novej práci:)

Sejla

Dafaq neodpustim si ohladom tej penazenky spomenut ako ju medavno stratil priateľ a o týždeň mu došla poštou od nejakej slecny, ktorú potom vyhľadal, aby sa poďakoval večerou a skončil s ňou v posteli :)) no čo, pozitívne na tom je, že som prišla na to, že je idiot skôr, než som s ním mala deti :D

dafaq

vebe
par veci co moze byt cool na ukradnutej penazenke:
1. nova foto na obcianskom, vodicaku
2. niekoho potesi par eur :D
3. zbavim sa kariet z banky..
4. zbavim sa minci (neznasam ich)
5. budem mat novu, cerstvu penazenku
6. mozem sa stazovat na urady, ze ake koplkikacie mam ked vybavyujem novu penazenku
7. aspon nieco nove v zivote
8. nie kazda zla vec je ihned zla, veris na osud?
9. co ak ta strata penazenky ta o den neskor dovedie napr k zivotnemu partnerovi ?

Mne napr,
casto pes povracia postel, casto vyhodim cele periny a plachty, nebavi ma o uz prat :D som nahnevany? AKO BY SOM MOHOL NA SVOJHO BASTIENA byt nahnevany ?? ani zdaleka, len mi ho je luto.
zly priklad mozno :) iny.
dostanem pokutu za rychlu jazdu :D ano naserie to, ale pokial ide len o peniaze, je mi to jedno :D ak by islo o vodicak, pruser, nevadi, isiel by som na DLHU dovolenku.
vidis? mozem prehrat? nie :)
dalej..
mnoho ludi ma okradlo o mnoho veci, ci uz penazi, alebo predmetov, alebo dovery. ano, nastvalo ma to dost :D usmev som teda nemal, ale dnes to beriem s humurom, ze zase ma to posunulo dalej.. (napr. skusenosti, alebo to ze mi ukradli bike vnimam ako ze no kupim si novy, alebo kaslem na bike, usetrim si mozno potomstvo a podobne :D)
i ked, ano - docasne som bol nastvany, to je jasne, ked mi ukradnu pol rocny bike za 1000eur, nebrigadoval som na neho zrovna kratky cas :) a to este ked som slusne cakal v rade 40 minut len pre 1 papier, ktory tusim ze ani nebol pre mna u lekarky.
mohol som mat vasiu smolu / nepsravodlivost ?
asi hej :) neviem..
alebo som si takmer rozbil mesiac stare auto, ked som s nim isiel na okruh (vdaka jednej rachotine co ma vytlacala :D), vysledok? cca 1000eur skoda, a blby pocit.. pocit prehry :P a to boli len skrabance :D ak by sa prevratilo (co sa v bocnom smyku cez 100kmh stava) :D tak by som ti toto asi nepisal, a uz by som sa usmieval dva metre pod zemou :P spociatku ma to ani nie ze nastvalo, lebo to bola moja chyba, a co je mojou chybou ma nenastve snad nikdy, skor sklame..
penazenku som este nestratil, tak by som prisiel o par ojro, op/vp sa vybavi, a karty mi mozno zneuziju, ktovie.. technicky by mohli takto vystavit na hezkuu dovolenku :D ale ci by ma to nastvalo? skor sklamalo.. ze som bol dostatocny blbec a nedaval si pozor..
napr teraz sa mi pokazila karta v mobile, TOLKO fotiek a este dolezitejsich (praocvnych) veci.. ale nieco sa mi podarilo obnovit, jedna vec tam bola co mala extremne sentimentalnu hodnotu. i ked - pre mna je vsetko co mam na pc postradatelne :) ale tak.. mozno by sa to oplatilo za 50 rokov pozriet a pospominat si, i ked nemozem napisat o co sa jedna, hypoteticky, nieco ako prva fotka psa, i ked to fotka nebola :) to je uz jedno :D
kedysi som mal take zamestnanie, kde som bol pod extremnym tlakom a akonahle by som sa nastval, tak by som skoncil, mal velke straty, prakticky si znicil pracovny zivot a mozno aj ten osobny..
a ver mi ci nie, toto ma inak motivovalo, aby som svoj hnev ovladol :)
i ked, toto mi ludia neveria :D ale co uz, uz som zvyknuty, len sa citim trochu ako "divny" a tak raz za cas zanadavam (i ked mne je to skutocne neprirodzene) alebo sa zahram na nervaka (a sledujem co to s nimi robi :D )
ale ak mam byt uprimny, raz za cas, ak je sled udalosti fakt intenzivny, tak by som mal chut nieco rozbit :D (par krat som to urobil, ako ovladac, ci podobne drobnosti, ale zase, rozosmialo ma to :D )
nehovorim ze mam stale usmev na tvari, avsak.. uprednostnujem rychle riesenie, hnev sa snazim preskocit :) asi poznas ten graf, emocii, ze najskor pride nejake zapieranie, potom uvedomenie ci co potom hnev a potom riesenie (toto som si vymyslel ale existuje podobny, nechce sa mi hladat)..

ale veci ktore ma nastvu je, ked urobim nieco, ci uz z lenivosti, alebo lenivosti ... nic ine neexistuje, neexistuje omyl, existuje len nedostatocna priprava.. a ked nieco pokazim, tak ma to vie ciastocne "nahnevat" ale ako som uz pisal skor "sklamat", ze sakra.. ved som tomu mohol zabranit..
a to sa tyka aj toho psa, co mi pogrca postel (dal som mu vela jedla/zle jedlo), tak aj pokuty (nedaval som pozor :D a ineee) a tak isto ako vsetko co som tam hore spomenul..

cize nastvanost, hmm. neivem no :) urcite s tym disponujem, no mam pocit, ze mam hranice daaaaleko za priemerom, to vidim kazdy den. neviem, ale v tomto som velky flegmatik, je mi vsetko FUK :D a JEDNO :D .. uplne.. takmer som zmeskal lietadlo na dovolenku, som sa busom previezol do viedne, nevystupil som tam kde som mal, taxik tam spat ma vysiel takmer na 40eur, bol to slovak :D asi ma okradol, ale bolo mi to fuk, nemal som hnev :D skor som si hovoril ze som totalna lama, totalny blbec :D ze som nevystupil v cas. nakoniec som to stihol, no takychto chyb som mal viac a predsrazilo mi to dovolenku asi 3x :D ale co uz..
avsak tento flegmatizmus sa na druhu stranu vrati ako bumerang v inych sferach zivota.. a tam je to podla mna horsie, ako mat normalnu davku a hranicu prirodzeneho hnevu.. neviem, ci si dokazes domysliet o com teraz hovorim, no je to prave sfera, ktora je neoplvyvnitelna len jednym clovekom, ak vobec..
cize preto som pisal tak lahko, co sa hnevu tyka :) snazil som sa v kratkosti opisat, ze ako vnimam hnev a podobne.
ozaj, a pri tej dovolenke este, vdaka skleslej nalade pred dovolenkou som odmietol sialene dobru pracu.. cize ta dovolenka bola mienena ako "terapia" co sa mimochodom vobec nepodarilo :D lebo ma to skor unavilo.
avsak ani jedno z tohto mi do dnes nevadi a toto su drobnosti :) su aj daleko drsnejsie veci (zdravie), co mi nevadi, lebo to nemozem zmenit, a preco by som sa mal hnevat nad tym, co nemozem zmenit?
cize ak mi urkadnu penazenku, tak to je len nejaka chemia v mozgu, ktora sa podla mna da ciastocne ovladat.. a osobne nerad stracam cas hnevo, ale hladam riesenie cim skor.. napr. ci a ako dolapim toho zlodeja.. a uprimne, nezranil by som ho, nechcel by som, aby sa o nejaky cas vratil a pomstil sa na mojej rodine. ak by som sa chcel pomstit, tak by som to prsavil tak, aby nemal najmensie tusenie kto/co/preco/ako, ani by si to nevsimol a plakal by, ze to osud. ale to je uz dost mimo temy :)
cize nie, neusmievam sa 100% :D ale ked pisem toto, mam mierny usmev :) ale tak, u mna je to skor to, ze sa ten usmev VELMI lahko vyvolava :D a je uprimny.. nemyslim si, ze by som s tym nieco zakryval.. podla mna je to tym, ze je clovek v psychickej pohode, i ked, obcas mam pochybnosti. mam ilion veci, na ktorych by som mohol byt nastvany, TAK isto ako kazdy z nas.. nemyslim si, ze som v tomto nadrpiemer (ze yb som sa mohol stazovat)..

a naco je taka pozitivnost dobra?
odpovedam otazkou :D
naco je hnev dobry? co tym dosiahnes? upokojenie?
mno.. ano, teoreticky ano, udajne hnev/nadavky ulavuju bolest..
avsak to, ze alkohol pomaha zabudnut, este neznamena, ze je to jedina cesta, ako sa dostat do ciela ;) ta dalsia je mozno narocnejsia, avsak dostanem sa tam tak ci tak.. a tu mi nejde o cestu, ale skor o ciel :D

plus, hnevom sa snazim zakryvat moje achylove slachy :D (ci skor paty :P ),nerad vidim, ak ma niekto vidi, ze sa hnevam a podobne.. a ano, vela ludi sa ma snazi nahvevat :D predovsetkym moj brat, lenze.. to mi nedava pravo sa na neho hnevat, akcia-reakcia.. ale uz straca zmysel "kratky" prispevok :) i ked, ktovie ako dlho by som pisal este :D tak gn :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pozitivne myslenie v praxi - Fórum - ZDRAVIE.sk