tlaciaren mi neberie papier

Tlaciarnica

Ahojte, mám inú otázku ale týka sa tlačiarne. Existuje aj menšia tlačiareň ako tá obvyklá veľkosť?

bee_1

s tlaciarnami ma taku skusenost ze ked sa raz pokazi uz nebude dobre fungovat nikdy, takze by som radila kupit nejaku kvalitnu na -odkaz odstránený-
tam maju vzdy aj nejake zlavy bud k nakupu alebo zadarmo postovne, vyskusaj :)

EvkaBosk

Mne sa s Epsonom stalo, že mi tlačila iba pólku papiera, až kým som nekúpila nový toner z www.naplne-do-tlaciarni.sk a vymenali ho za starý. Potom sa to rozbehlo.

AdamKrt

Zisti si aj cenu za diagnostiku, ked to nedas opravit. Pretoze len za to, ze Ti povie, ze je tam vadne to a to a povie cenu, ktora moze 2x prevysovat novu tlaciaren, tak ak odmietnes potom opravu nauctuje Ti napr. 500 SKK za diagnostiku. Alebo i viac...

Pozeram, ze Epson Stylus Color DX3800 je all in one zariadenie. Skener + tlaciaren. Taketo zariadenia moc nemavaju ekonomicku tlac. Zalezi co potrebujes, si staci ciernobiela tlac, alebo musi byt farba. Skener je lepsie kupit samostatne.

Obdobne HP multifunkcie podobneho typu davali istu dobu za 1 korunu v akcii napr. pri kupe k farebnym laserovkam. Nikto ich nechcel. Male zasobniky na tlac, strasne draha prevadzka.

AdamKrt

Epson, aky EPSON ?

Bud model, alebo ide o ihlickovu, tryskovu na tus, alebo laserovu ? Napr. ihlickove u EPSONU, sa im stavalo, ze cidlo na papier sa kazilo a potom napr. vytlacilo pol stranky a sa to zasekavalo. Stacilo dat opravit cidlo a bolo to. Ale vtedy boli ine ceny tlaciarni, ako dnes.

AdamKrt

Aka je to tlaciaren ? Lebo niektore tlaciarne mavaju napr. rozne folie a ak dal niekto sponku na papier a zobralo to, tak folia sa roztrhne a nazdar bazar...

Pripadne nerobi dobre napr. ani pouzivanie tlace z obalok na niektore tlaciarne, ci ak sa tam dostane mastne.