Sebecke vs nesebecke rozhodnutie

Príspevok v téme: Sebecke vs nesebecke rozhodnutie
sway

Ahojte,
zaujimal by ma nestranny nazor,preto som sa rozhodla zalozit tuto temu.
Clovek sa vacsinou rozhoduje egoisticky,no ked je v hre laska,crta sa aj ina moznost.
Riesim dilemu,ci mam zostat vo vztahu alebo nie. Sebecke rozhodnutie znamena ANO a nesebecke NIE - pre dobro priatela.
Situacia je taka,ze realne nesplnam poziadavky partnera (vacsina ludi ich splna - nie su to ziadne velke naroky,len ja som proste vynimka).On ma tiez lubi,preto nie je, napriek vsetkemu schopny odo mna odist. Nas vztah nie je fer a ani nikdy nebude.Ja priatela lubim,ale su veci,ktore v svojej povahe nezmenim a on sa s nimi pravdepodobne nikdy nevyrovna. Ake rozhodnutie by bolo podla vas spravne.Dakujem.

jajka001

hm ja mam tiez hlavnu poziadavku uprimnost. neviem si predstavit fungovat bez toho. ked si riesis ty svoje veci nezavisle na nom...nemoze tam byt dovera. len ta slepa dôvera.
nepotrebujem vediet vsetko co on robi, ale v priebehu dna si tak porozpravame, a on mi povie co chcem aj co nechcem :) myslim take zbytocnosti okolo prace, ktorym ani nerozumiem.
a zas robit nejake vysluchy, to tiez nie je dobre, napr. ze o com ste sa rozpravali s kamoskou a podobne. potrebujes aj svoje sukromie.
ja si myslim ze ste spolu este nie tak dlho aby ste si vytvorili tie spravne hranice osobneho priestoru. ze sa casom okresete a budete vediet ako komunikovat.
z toho co pises mam skor pocit ze ta chce mat pod kontrolou, kazdy tvoj krok, ci to robis spravne, je od teba starsi?
nezdas sa mi ako niekto kto ma problem sa obhajit a zastat sa sam seba.

Deee

Sway nekontroluje ta on tak trosku nahodou? uprimnost, je pekna, ale aj prilis vela tej uprimnosti skodi, ja manzelovi tiez nevesiam na nos, ze som v meste stretla byvaleho a krasne sa na mna usmial, nemusi to vediet a tiez pochybujem, ze by to chcel vediet, takisto mi on nevesia na nos, ze ho otravuje sestnastka v bare lebo ho videla vystupit z pekneho auta...ale paci sa mi, ze sa nedas zmanipulovat a rozmyslas nad tym

sway

Magy,ale ja s partnerom zijem v spolocnej domacnosti uz 2 roky:-)Nastastie nemame zavezky,ktore by trebalo brat do uvahy...

AdamKrt

sway:

hmm, tak toto iste riesim so svojou priatelkou. Uprimnost. Tiez mi na nej zalezi a ona ma asi taky postoj, ako Ty. Nebudes Ty ona ? :)

Magy

Z toho mala co si napisala sa da postrehnut tiez velmi malo, no jedno ostane podstatne ci v tvojom pripade alebo vseobecne. Zakladom dobreho a trvaleho vztahu je vzajomne respektovanie, ucta a tolerancia, zladenie zvykov, potrieb a ochota ci skor schopnost sa vzdy dohodnut. Laska pride, casto vdaka nej dokazeme tolerovat milovanej osobe veci, ktore u inej netolerujeme ani nahodou. Lenze laska casto odide, vyprcha aj ked si to prave v tom momente zalubenia nechceme priznat. A potom co? Ak vztah nie je zalozeny na trvalejsich hodnotach ako len na chvilkovom omameni z vynimocnosti toho druheho, tak ked tu vynimocnost nahradi stereotyp a spoznanie, aky ten druhy partner naozaj je, stracaju obaja podu pod nohami. A to je koniec vztahu, Casto vsak v takom case uz ziju spolu, maju spolocny majetok, deti, priezvisko... Kym sme zalubeni, nepripustime, ze by sa to mohlo zmenit. Rozchod neprichadza do uvahy ani ked nam niekto ukaze realitu. Nevidime ju. No a potom je casto neskoro. Ty si vo vynikajucej pozicii, lubis ho ale stojis pevne na zemi a uz si kladies otazky. Myslis dopredu sama, snazis sa uvidiet realitu a to je dobre. Preto si poloz tu otazku, ktoru uz vlastne polozila datelinka. Ked si s partnerom zovsedniete, vydrzite spolu viac ako tyzden? Niekedy je lepsie robit rozhodnutia skor, su sice bolestive ale v konecnom dosledku prinesu moznost pokracovat dalej obom, predlzovanim uz dopredu neperspektivneho vztahu stracate obaja cas, kedy by ste sa mohli posunut dalej.

sway

jajka ja ho tiez lubim najviac na svete,nie menej ako on mna..Akurat za seba nemozem rucit v istych veciah a nebudem slubovat nerealne.Ja som typ,co si veci musi zazit aby som pochopila,co je dobre a co nie.A tiez vela veci je dobrych pre mna a nie pre partnera.Proste som nazoru,ze ho nemusi uplne vsetko zaujimat.No ked on ma hlavnu poziadavku uprimnost,tak sa kontrole nevyhnem a dost ma to depta psychicky..A ked sa dozvie nieco,co by nechcel prichadzaju hadky,no neprichadza rozchod.A taky vztah je velmi zvlastny.

Deee

Sway tak, ale rozhodnut sa musi, vysvetlim to na priklade s neverou, ak muz podvedie a zena mu odpusti a ostanu spolu, je dolezite, aby si to vydiskutovali, ale nevracali sa k tomu, to znamena, ze mu to zena nebude pripominat kazdy druhy den a cely zivot, ze ju raz podviedol, preto aj ten tvoj bud nech odide, alebo nepripomina a zmieri sa s tym aka si, lebo skor ci neskor ho posles do certa sama ked ti to bude neustale pripominat

sway

Deee lenze ked aj on ma lubi - nedokaze ma napriek vsetkemu opustit..(srdce hovori jedno,mozog druhe).On sa nerozhodne pre rozchod..
Adam su to poziadavky - da sa nazvat ocakavania.Napriklad on tvrdi,ze uprimnost je jedna z najcennejsich ludskych vlastnosti,no u mna ju nenajde,lebo som nazoru,ze si svoje problemy riesim sama a o niektorych veciach sa nikdy nedozvie ,cize ich nebudem vesat priatelovy na nos (hlavne ked sa ho tykaju a ublizili by mu).

jajka001

ahoj sway:)asi nie som nestranna, ale skusim nad tym porozmyslat
myslim ze vo vacsine vztahov je to takto. ze nesplname perfektne vsetky predstavy partnera. ano, ide o to, sa s nimi vyrovnovat, pretoze ked lubim, tak aj s chybami. bez chyb by to nebol/a ta moja laska.
druha vec je ze ty ho zrejme lubis menej. on je na tebe zavislejsi. ked si najdes niekoho koho budes lubit viac, opustis ho.
bolesti sa nevyhne.
teraz ste v situacii, ked obom ten vztah nieco dava a chcete byt spolu. neviem ci je to fer ostavat s nim ked ho az tak nelubis (alebo sa mylim? lubis?) ale on je s tebou stastny a nechce sa rozist. ty sa rozist nechces tiez...je vam spolu dobre, nie? mate konflikty kvoli tym veciam co nechces zmenit? on sa kvoli tomu trapi?
alebo len vies ze nie si dokonala a chces tomu tvojmu dopriat nieco lepsie ako si ty? a co ked nic lepsie nie je? co ked len ty mas ten jedinecny prvok, ktorym zapadáš do jeho skladačky?