Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mám problém za ktorý sa dosť hambím! Chcela by som aby ste mi pomohli!

Príspevok v téme: Mám problém za ktorý sa dosť hambím! Chcela by som aby ste mi pomohli!
ach gramatik

ahojte... no pre mnohých je to samozrejmosť ale pre mna je to dosť hamba! ja neviem gramatiku a to mám 17!! robia mi problémy y a i.....dosť sa za to hambím hlavne v škole:(.... ja už pri tabuli keď mám napísať nejaké slovo už sa stresujem a neviem aké y i.. tam mám dať! s pamäťou nemám problémi učto. ekonomika matika také mi ide.. ael gramatika ...0 bodov! chcela by som sa to nejak doučiť hm hm základnú.. keby ste mi poradili nejakú knihu... kde to je veľmi dobre vysvetlené gramatika ja by som si ju kupila a študovala sama lebo je to dosť otrasne:( a trápne.. dakujem máte nejaké nápady?

jajka001_

ako ovládaš svoj jazyk, ťa prezentuje, a máš pravdu, je to len tvoja vec, ako pôsobíš
(píše sa najťažší - prepáč strašne mi to kole oči - a presviedčať)

Lost

Mimochodom, zabudol som dopisat ze slovencinu vyuzivam zriedkavo, takze asi preto mam taky flegmaticky nazor aky mam. Nechcel som s tym urazit nikoho kto sa na jeho vytvarani a pouzivani podiela(l). Ak som tak urobil, tak sa ospravedlnujem.

Lost

Magy, ja som s tym ze je to najtachsi neprisiel prvy, povodne som myslel ze je tak 3. najtachsi, ale vela ludi ma o tom presviecalo, ktori maju co to zasebou a vedia co to o zivote..
A mojou povinnostou nie je nic co ja nechcem (resp. nemienim) robit. Ak si nevazim slovencinu, je to len moj problem, preco by som sa mal preto stresovat ;) v zivote su aj horsie problemy ako neovladat perfektne svoj materinsky jazyk, a pravdupovediac s nim nikam do sveta neprerazim. To ze je nelogicky a tym padom tazko pochopitelny nie je vyhovorka, ale uznavam ze ak by som nad tym sedel par hodin a nadrel si vsetky mozne pravidla tak by to bolo lepsie, ale pravdupovediac to nepotrebujem, aspon nie teraz, cize to ma nizku prioritu. Ale proti jazyku samotnemu nemam nic, je relativne pekny a unikatny a ma aspon bohatu historiu.

Islo mi len naznacit to ze nie je to take jednoduche, preto mozu mat ludia s tym problemy, ale je to vyzva a tie su motivacne :)

Magy

Pre Lost (a jemu podobných):

Vyhovoriť sa, že slovenčina je jeden z najťažších jazykov a preto nemá cenu riešiť I, Y a ďalšie jeho výnimočnosti je úbohý alibizmus. Číňania a japonci majú v ich "abecede" znakov okolo 2000 a učia sa ich aj na vysokej škole, záleží aj na tóne a melódii, akou slovo vyslovia a hneď dostane iný význam... a vy tu idete zavrhovať jazyk kvôli dvom písmenkám z 30-tich. Uvedomte si prosím, že je to JEDINÝ materinský jazyk a ovládať ho aspoň obstojne je vaša povinnosť.

Pre ach gramatik: ako som napísal, zistiť či trpíš danou poruchou a ďalej sa snažiť riešiť. Je príliš jednoduché sa vyhovoriť no zložitosť jazyka, hanbiť sa človek má nie za to, že mu niečo nejde, ale že s tým nič nespraví! Ty si už prvý krok spravila a uvedomuješ si ten problém, držím palce aby sa ti to podarilo poriešiť. Až vyčerpáš všetky možnosti ako sa tohoto problému zbaviť, potom budeš môcť s kľudným svedomím povedať, že daný problém je snáď nad tvoje sily a treba ich venovať na niečo dôležitejšie. Ale zavrhnúť to hneď - to je zbabelosť a úbohosť. Keď sa nedokážeš postaviť jednému problému, ako chceš riešiť ďalšie? Zložitejšie?

(Ak nepomáha vizuálna pamäť z čítania, skús meniť tvary slova tak, aby Ti to dalo logiku. Príklad: slovko HANBA. Čo sedí? Hanebník alebo Hamebník? Vyslov to nahlas a hneď budeš vedieť správny tvar slova. U písmenok I a Y sa možno budeš musieť doslova nabifliť vybrané slová a pri písaní slovka VIDIEŤ si to telegraficky zrekapitulovať. To je len malý príklad.)

bla-bla

Kočky je to zaujímave,že v tomto štáte politici najväčší problém robia z toho nech ľudia madarskej národnosti sa naučia dobre po slovensky,pritom slováci nevedia gramatiku svojho materinského jazyka.Ja som v živote nechodila do slovenskej školy,netvrdím že vašu gramatiku ovládam na stopercent,mám už viac ako 40 rokov,lenže my sme sa mali strašne veľa učiť aj vybrané slová aj všetko ostatné,takže ja sa za to nemám vôbec hanbiť ked náhodou niekde sa pomýlim.Nemám vysoku školu,len gymn.som jednoduchá obyčajná žena,dobre som sa pobavila na tých vašich príspevkoch.To je pekné od Vás,že sa snažíte opraviť čo ste sa nenaučili na základnej škole,nikdy nie je neskoro.Podľa mna slovenský jazyk nie až taký ťažký niečo ja tam spoločné aj inými jazykmi.Skuste sa naučiť po madarsky, jazyk aj gramatiku,viac nenapíšete že slovenčina najťažší jazyk na svete.Vybrané slová by ste mali vedieť z jedným dychom povedať nie sa sťažovať.Vy neviete ani iné slová myslím pravopis,nie len vybrané totiž hamba sa nepíše tak ako vy píšete ale HANBA.Ked tomu neveríte tak sa pozrite pravopis v knihe.Pritom moje deti sa maju učiť na madarskej základnej škole madarčinu,slovenčinu,angličtinu,aj nemčinu.Na nich to nie je veľa?Musia.Nemyslite si že nemám rada Slovákov,ked treba tak som ochotná v kuse od rána do večera sa rozprávať po slovensky,ale to ma naštve ked niekto necení tu žijucich spoluobčanov.Ja ľudí rozdeľujem pedľa toho akí su,nie akej národnosti su.Skrátka nie podľa národnosti.Ináč ešte niečo.Ked mi budete hladať chyby čo som spravila tu,priznám sa že v živote som sa neučila písať na počítači,len máme doma kvôli dcérkam a chodím sem aj ja trošku relaxovať.Nikoho som nechcela uraziť, len som sa k slovu nedostala ked som to prečítala aké máte problémy Slovenky.Pritom politici chcu aby sa spievala hymna atd.Ked máš rád svoju krajinu,svoj rodný jazyk atd.tak máš vedieť materinsky jazyk,pravopis,dejepis krajiny potom možno povedať že ceníš svoju vlasť,nie ked spievaš hymnu.Prajem Vám všetkym aby ste sa naučili ten ubohý pravopis.Nechcelo sa mi veriť,že toľko ľudí mám s tým také problémy!!!!!!!!!!!!!!!!!

n,,

presne aj mne ide ekonomika, účtovníctvo ovládam najlepšie z triedy, matematika mi ide administratíva mi ide... tieto predmety mám na 1.... ale gramatika pfuu... Ja nevime či mám tú poruchu.. a ani moc nechcem teraz chodiť za doktorku a za učiteľku... keď mne sa hodí do slova aj y aj i.... Dosť často sa mi stáva, že píšem a do slova dosadím y ... o tri vety sa vyskytuje to isté slovo!! a dám tam i... pritom si neuvedomujem že predtým som tam dala yi.. a ani neviem ake tam má byť yi.. no nejak mi to nejde do hlavy

Lost

Tiez mam problem s Y I a preto hladam ine slovo ktore ma vyznam rovnaky, no nie je tam I Y...

Slovencina je udajne najnelogickejsi jazyk a tym padom aj natachsi jazyk na svete. Neoplati sa preto trapit a ani hambit podla mna. Mozno pomoze nejaka ta kniha s pravidlami a podobne, alebo prax so slovami..

Ja osobne nechapem preco je slovencina tak narocna, ucil som sa ju a stale zniem ako madar... Na druhu stranu naucil som sa cudzie jazyky a viem ich pomaly lepsie ako moj rodny jazyk, a to som tomu nevenoval ziadnu specialnu pozornost. Chyba nie je v tebe, ale v jazyku ;)

.....

Ja mám to isté. Vždy som sa učila dobre, mám vysokú školu. Ale písanie i,y, totálna katastrofa. Dľžne a čiarky vo vetách mi problém nerobia. Ďatelinka písala, že treba veľa čítať. No, zlatko, ja som toho prečítala, doučovala, snažila sa chápať, ale nič. Proste si môže tĺcť hlavu o stenu a nič. Koľkokrát mením slovo vo vete za iné, len aby tam nebolo i. Pozri, som tu, vzdelaná......naučila som sa to brať zo srandy a väčšinou vravím,,,mňa si nevšímaj, ja mám poruchu v hlave. (ale také vedy ako matika, fyzika, chémia...malina....nie každý môže vedieť všetko..)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mám problém za ktorý sa dosť hambím! Chcela by som aby ste mi pomohli! - Fórum - ZDRAVIE.sk