Po operacii stitnej zlazy nemam stale hlas

Príspevok v téme: Po operacii stitnej zlazy nemam stale hlas
dominique12

Dobry den,

som 5. tyzden po opracii stitnej zlazy, vyoperovali mi lavu cast zlazy, operacia dopadla dobre, no stale nemam hlas. Chcem sa spytat, co sa s tym da robit, lebo zo skusenosti od inych sa vracia hlas tak po troch tyzdnoch.
Hlas mam len rano po zobudeni, ked dlhsie rozpravam cca 20 min, mam ho ako keby zachripnuty, tenky a po hodine ho stratim uplne. Takisto kaslem a uz zacinam mat obavy, ci je tento stav normalny, alebo ci nieco pokazili pri operacii. Prosim aj odbornikov, poradte.

Dakujem

dominique

oliver1

ahojte, som 4 mesiace po kompletnom odstránení štítnej žľazy. operácia dopadla síce výborne, aj hlasivky som si hneď vyskúšala, neboli poškodené (aj keď som hovorila opatrne), ale ešte 2 mesiace potom som hovorila veľmi slabo - niektoré dni to bolo ok, ale niektoré dni akoby mi hlas preskočil do \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"fistuly\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" - tenučkého tónu a niektoré dni akoby som mala \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"hrču\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" v hrdle. bola som dokonca opäť na kontrole u operatéra, aby mi ich skontroloval, ale všetko bolo ok. endokrinologička mi pre istotu predpísala zvýšené dávky kalcia (mala som s tým problém), magnézia v kombinácii s vitamínom B6 (ten mi odporúčal aj operatér). stav sa mi postupne zlepšoval (aj keď som nechápala, ako je možné, že jeden deň je to lepšie a druhý opäť zle)a posledné 2 týždne som si už na oslave v pohode aj zaspievala :-). pokiaľ hovoríš, znamená to, že hlasivky asi neboli poškodené - ak je hlas slabý a piskľavý, nestresuj sa, papaj vitamíny a postupne sa to zlepší...

bauer

pri operácii štítnej žľazy/isthuslobektómii operaté mohol preťať tzv návratný nerv,alebo ho len pomliaždiť,preto Vám nefunguje hlas,jedna z dvoch hlasivek je teda poškodená,stav sa Vám postupne upravý...do 6 mesiacov,ale určité zmeny budú asi trvalé,budete ich pozorovať len pri istých situáciách/speváčka z Vás už nebude, únava hlasu bude po dlhšom rozprávaní/ale ak nie ste moderátorka ani učiteľka tak Váš problém nie je až taký veľký

iva1

ahojte vy ste už po operácii mne to len zistili mala som zvišenu a teraz mam zniženu mam snu len problemi kym ma nadstavi aby sami upravila krv mali ste aj vy taky problem .

lamilka

prosim o pomoc, maju mi operovat stitnu zlazu a chcela by som vediet ci budem stale priberat a ci mi budu este vypadavat vlasy, ma niekto s tym to skusenost?? bo sa mi na operaciu moc nechce, len mi tam nasli nadoriky, takze to bude musiet ist vsetko von, Aky je zivot bez stitnej zlazy??? vopred dakujem

Nevada07

môžem sa opýtať na informáciu, po akej dlhej dobe po operácii ŠŽ možem jesť veľmi studené jedlá alebo horúce jedlá. ´dakujem

dominique12

struma-mne to asi operovali klasicky,nie laparoskopicky,mám jazvu v dolnej časti krku asi 7 cm pozdlžne...,kašlat na jazvu,ale ten hlas...si zlatá,že si ma trošku ukludnila,lebo rozmyšľala som či nemám isť ku krčnej...lebo mi je to velmi nepríjemné ked si pýtam v obchode niečo tak sa ma stokrát pýtajú čo???nepočujú ma a tak tenko rozprávam...a stále si musím tak odchripkávať,hlas...dakujem

struma

A tebe to operovali klasicky ci inym sposobom? Bo mne klasicky-takym mensim oblukovym rezom. Mozno odvtedy uz vynasli lepsiu technologiu. Laparoskopiu? Neboj, malo by to prejst. Ja odkaslavam aj teraz:D, no to zas kvoli sennej nadche alebo z mliecnych vyrobkov mavam v krku hlieny. U teba je to v procese hojenia.

dominique12

struma, alojska - dakujem. No, nepredpisali mi vobec nic. Lekarka iba krutila hlavou, ze uz by som mala mat hlas normalny. Tak trochu si ma ukludnila, ze si tiez bola tak dlho zachripnuta. Ja dufam, ze sa mi coskoro vrati, lebo som uz z toho nervozna...