Lymfatické uzlihy/Hodkinston

anonym_11083

AK MAS PODOZRENIE,NEISTOTU,STRACH CHOD NA DALSIE VYSETRENIE, POVEDZ LEKARKE, žE NIE SI SPOKOJNA, JA SOM SA TIEž NEDALA ODBIT, POVEDALI MI, žE MAM CHOROBU Z POVOLANIA-HLASIVKY.CíTILA SOM, žE JE TO NIEčO INE A VRATILA SOM SA.mAS NA PORIADNE VYSETRENIE NáROK

jajka

zizi a na sone som nebola lebo moja obvodna ma tam neposlala povedala ze to nic nie je ale ako to ona moze vediet. ty mas nejake ine prizanky? ako svrbenie tela alebo potenie alebo tak?

jajka

zizi mam to v predu na krku tam kde mavas alebo ludia mavaju zvacsene lymfaticke uzliny ked su chory, napr maju chripku anginu..mam to presne tam. v ziadnej jamke ani nikde.ako keby mi zostala uzlina zvacsena po chorobe ale ja tomu nejak neverim.neviem. a sa mi zda ze mam zvacsenu uzlinu aj v slabinach tiez na pravej strane ale tu si nekontrolijem

tatiana1

Baby skúsim odpovedať na tie všetky otázky. No poslali ma na sono štítnej žlazy a tá bola v poriadku, tým sa to uzavrelo. Ale ona to na tom sone musela vidieť, lenže ona sa dívala len na štítnu žlazu a spravila si svoju robotu a už či tam mám niečo iné ju nezaujímalo. Teda aspoň takto si to ja vysvetľujem. Do BA som išla preto, lebo som tam tých lekárov poznala a tiež preto, že som bola v Lubochni na sono štítnej žlazy, lebo sa mi to nezdalo a tam už hovorili, že to nie je dobré, že treba ísť rýchlo na chirurgiu, že to je Hodgkin. Samozrejme, vtedy som vôbec nerozumela tomu, o čom je reč... Uzliny som mala iba tieto dve, ale to boli iba tie, čo boli viditeľné napovrch, lebo oni vychádzali z hrudníka, tam ich bolo iste viac. Iné príznaky som zo začiatku nemala, len si pamätám, že som sa začala dosť potiť, potom aj v noci som sa budila mokrá a krvné testy som mala stále zlé a zlé a nevedeli prísť na to, že prečo. Ja som vedela, že mi niečo je, to človek proste cíti, len išlo o to, že čo. No kým na to prišli, tak som pochodila kopu lekárov a vyšetrení... horor

zizi1900

lorie, prosim ta, ako asi boli tie tvoje uzliny velke? a to si mala len dve? alebo aj v inych lokalitach-castiach tela?mala si hockin, alebo non-hockin? vraj na to cesi daco vynasli, ale sa to len testuje...
no a inak si mala aj ine priznaky, ci len uzliny? citila si sa nejak zle, preco si sla k lekarovi do BA?a co krvne testy, si mala v poriadku?
diky za odpo

zizi1900

lorrie,tatiana
ako to, ze sono nic neukazalo nm?
myslela som ze je to spolahlive.
ja som teraz bola-krk,pazuchy a slabiny, su tam asi 13 mm, mam vsade viac drobnych okrem toho. inde mi nerobili, hrud ani klucne kosti ani jamka vpredu na krku uprostred tak neviem, no ale som vyplasena. neviem co teraz robit, lebo nic nepovedali, len ze tam mam pocetne LU, niektore-tie vacsie -lipomatozne, a to je vsetko. a ked ty pises,ze si to tam mala az rok a citila sa dobre-ziadne ine priznaky......to je hrozne ta neistota a strach. ako to, ze sa to na sone nevidi

tatiana1

No jajka, predtým som písala pod menom Lorrie, čiže ak si prečítaš predošlé príspevky, tak sa tam všetko dozvieš. Robili mi aj sono aj všetko, ale bolo dobré, až ten doktor v BA mi tú uzlinu len ohmatal a povedal, že musí ísť von. Asi už vedel, o čo ide.Uzlinu som mala na krku vpredu, v jamke v kľúčovej kosti a potom druhú po čase - vľavo odtiaľ. Tú prvú som mala asi rok, tú druhú mesiac-dva. Hodgkin nie je zasa až taká hrozná choroba, neboj sa.

jajka

tatiana1........
dakujem, ze si napisala..a ty si tu uzlinu kde mala? tiez na krku v predu? a ako dlho si ju mala? ako vedeli lekari ze musi ist hned von? urobili ti sono alebo co? cize mas tuto hroznu chorobu? mala si tu uzlinu stale taku istu velku?prosim napis, mi lebo teraz sa uz aj ja bojim..mala si aj nejake ine priznaky?