Pomoc - mala ma 40,3C

verci

watermelon, to nemyslis vazne, nie? Ved kazdy vie, ze nurofen je liek a nie bio potravina. Potrebujeme ho iba vynimocne a iba ak je naozaj potreba nad 38,5 st. Vysoka teplota ohrozuje zivot dietata.

EMa

no to by aj mna zaujimalo ako dlho moze takto dieta mat teplotu. Vraj je to vazne nebezpecne, dokonca moze poskodit mozog. Nastastie mojemu syncekovi zabral vzdy Nurofen. Ktovie aky liek davala...

MistovaS

Mojim detom zabera jedine nurofenovy sirup alebo cipok. Davam, ked je teplota vyssia ako 38.5. Kym teploty ustupia, moze to trvat dva-tri dni, ale s anginou nemam skusenost, tak by som sa spytala radsej lekara. Ale urcite netreba ocakavat, ze po nasadeni ATB bude dieta hned zdrave.

zuza

no jasne nad 38,5 Nurofen a zvycajne nam vzdy klesne. ale keby do troch dni stale teplota, tak by som to urcite riesila s lekarkou

AnnaFilip

Kym ATB zaberu, chvilu to trva. Treba vyckat - dva-tri dni. Horucku zrazat liekmi, ja pouzivam nurofenovy sirup, pripadne cipky. Kombinujem s prirodnymi zabalmi. Do vlaznej vody vyzmykam citron a potieram dietatku zapastia, clenky, tvar.

watermelon

Ten nurofenovy sirup je riadna s.acka. pozreli ste si zloženie? Su tam parabeny ktoré sa dnes už neodporúča dať ani v kozmetike na telo, sú škodlivé ak nie rakovinotvorné. Takému malému dietatku to dať je hm priam zločin. Môjmu som to raz dala ked mal 10 mes. a v stolici sa mu potom objavili krvavé hlieny. Som presvedčená že len z nurofenu.

novakulka

Teplotu do 38.5 neriesim, ale potom ju uz zrazam. Mam osvedceny Nurofenovy sirup pre deti. Nad 40st to uz je moc.

AnnaF

Pri takej vysokej teplote sa vraj uz telo prestava branit, takze takato vysoka teplota "uz nie je uzitocna". Ja by som rozhodne zvolila zabaly alebo sprchu a nasadila nieco na znizenie horucky. Moje deti uz pri vysokych teplotach nespolupracuju, takze mam doma Nurofen cipky. Zaberaju dost rychlo.

vivine

najrychlejsi a ucinny recept je tepla voda osladena cukrom - asi tak dve velke lyzice. A tiez pomahaju zemiaky pokrajane na kolieska a prilozene na chodidla, chodidla zabalit do plachty. Hadam to niekomu pomoze.