mBank - ochrana vkladov

lost

zakaznik911

lol

ved to sa moze stat v akejkolvek banke, ten clanok je trafeny.

a mimochodom, kazda bnakova institucia spada pod ochranu vkladov, teda aj mBank (napr aj J&T), ibaze mBank vyplaca v zlotych, KEBY NIECO..

a neruci banka ale vlada (alebo stat?) alebo ktokolvek...

niesi ty nahodou pracovnuk VUB, alebo SLSP ? :P

ak mi das rozumy argument preco sa myslim, tak prosim, sem s nim ...

mate59

čo sa týka zníženia úrokov,banka nemusí informovať klienta o znížení.Ona vyhlasuje dané úrokové sadzby k určitému dátumu.Ak si klient dal napr. včera vklad na 12 mesiacov pri úr. sadzbe 1,8% tak mu to banka musí úročiť celý rok.Ak si tam zanesie vklad o pár dní znovu,môže byť sadzba už len 1,2%.
Je to pohyblivé.Ak sa banka zaviazala na pevný úrok,tento musí počas trvania danej zmluvy dodržať.

zakaznik911

Banka nie je členom bankovej asiciácie, takže asi toho veľa nenaručí. :-)
Je to len pobočka polskej Banky.

A ešte:
balat.blog.sme.sk

lost

Mam ich uz asi 2 roky a zatial som nemal problemy, za 2 roky som zaplatil clekovo 0 SK na poplatkoch :D
Maju tam ten eMax, udajne je tam teraz 1.6% urok co nie je nic extra, ale clovek moze kedykovlek vybrat peniaze, ale ludia na to nadavaju ze sa to znizilo z 1.8% a nikto neupozornil na tuto zmenu.

Ale ak planujes vyssi vklad, tak skor by som odporucal nedavat vsetky vajcia do jedneho vreca, len tak pre istotu (podla mojho nazoru)

lost

Tu je forum o tom:
www.mbank.sk
A tu samotna garancia:
www.mbank.sk
Z fora "mabrik" napisal ze:
"
V podstate najdôležitejšia je táto veta: "Nezávisle od meny, v ktorej je vklad, výplata náhrady chránených prostriedkov sa uskutočňuje v zlotých po prepočítaní hodnoty valutového vkladu podľa kurzu zo dňa úpadku banky.
"

Cize maju ochranu vkladov :)