už nerodiť

Príspevok v téme: už nerodiť
izzi

Dobrý deň. S manželom máme 6 ročnú dcérku. Hoci som sa pripravovala na klasický pôrod nakoniec som musela rodiť sekciou. Manžel chce teraz druhé dieťa, ale ja mám čím dalej paniku z pôrodu a čo ak to dieťa bude postihnuté, asi by som to nezvládla. Mám 34 rokov a zväčša žijem v strese, či už je to muž, že si častejšie vypije, alebo že kričím na dieťa, že neposlúcha (je dosť hyperaktívna) a ja sa bojím, že ak by som otehotnela, asi by som sa zbláznila. Naše manželstvo je skôr ,,itália,, jeden deň je dobre, na druhý deň sa ideme akoby navzájom pozabíjať a v tomto strese mám porodiť dieťa? Keby som mu povedala, že už druhé dieťa nechcem mať, tak sa so mnou rozvedie a ja nemám kam ísť, takže prežívam ako sa len dá a dúfam, že neotehotniem. Prosím Vás, je nejaké východisko z tejto mojej situácie. Dakujem

MMMaruska

Vieš to čo si napísala má podla mna jediné riešenie: povedať mu že nechceš dieťa! Ked sa rozvedie neviem či aj nebudeš mať výhodu: to že pije už lepšie nebude práveže horšie!, tvoja dcérka má tiež isto stres z toho že pije, že sa hádate... A myslím že (ak pracuješ už treaz) tak starať sa popri práci o dcéru je jednoduchšie ako ešte sa trápiť aj pre manžela...

usiko

clovek ked si vypije, odhali svoju pravu tvar, pretoze sa kontroluje...to znamena, ze ked si manzel vylije, nie je z neho o 100 percent iny clovek, alle je z neho clovek presne taky aky je vovnutri....

afrodita25

neviete si predstaviť, ako by som bola rada , keby mu to niekto takto povedal, že ako môžeme vychovávať dalšie dieťa, ked nezvládame ani to prvé. Ved on chce dieťa len kôli tomu, aby zatvoril ústa tým svojim kamošom a vraj aby nebola dcérka sama - to sú jeho argumenty, ale ked vidím vzťah on a jeho brata, je to katastrofa.

majama

afrodita,do takehoto manzelstva priviest dalsie dieta je nonsens.v prvom rade si trosku vstup do seba a ujasni si,co je pre teba dolezitejsie,ci stastie teba a tvojho dietata,alebo chlap,ktory ked si vypije je agresivny,"z hlupymi"poznamkami atd. vo vacsine pripadov taky aj ostane a nezlepsi sa,a dost mozne ze to bude len horsie.co budes potom robit,ked budes mat dve deti a budes vas musiet ochranit pred jeho fyzickymi utokmi?pisala si ze nemas kam ist,z dvoma detmi je to tazsie. to len ty by si ho chcela zmenit,ale ked on nechce je to beznadejne.radsej sa poobzeraj ako si zariadit zivot bez neho.neviem ake mas velke dieta,ale touto ak ty vravis italiou to dieta trpy a mozno je aj preto hyperaktivne,lebo takto podvedome vola o pomoc.a do takejto rodiny sa ti urcite nepodari adoptovat nejake dieta a osobne si myslim,ze by ti teda za tento krok nepodakovalo.

usiko

a vobec, tu nejde o to, ze ci v tomto strese mas porodit dieta, ale aj o to, ze preco v tomto strese vase dieta zije...ste normalni? to co z nej chcete vychovat? chcete aby sa v 16 liecila na psychiatrii, otehotnela, isla na potret, brala drogy a podobne? vy si myslite, ze ak mate doma taku atmosferu, ze vas bude, najma v puberte , respektovat? sa zobudte....ste nezodpovedni, hlavne ty ze zostavas s takym clovekom, respektive v takom zvazku......je to maximalne sebecke a nezodpovedne.....a este jedno dieta? ved nie ste zreli ani na to jedno, co mate.....

.....pre mna by bola skor otazka /teda keby som bola v tvojej situacii, co nebudem, lebo by som sa nevydala skor ako by som mala zadne dvierka, teda vlastny byt alebo miesto, kam sa mozem vratit...byt mam , mozem sa vydat/....takze pre mna by to bola skor otazka, ci skor rozhodnutie...ze manzel ma nuti mat dalsie dieta, ale ja nechcem, a tak volim rozvod...hlavne v zaujme mojho psychickeho zdravia a zdravia mojej 6 rocnej dcery....

usiko

akoze prepac...ale ty by si chcela dalsie dieta s takym muzom? co pije? a je necitlivy? to akoze naco? ty nemas kam ist? a co k rodicom?

a vobec...bud budete mat dieta alebo sa rozvediete? to co sme v 18. storoci? tak sak ved ta lubim, a zostanem s tebou aj ked dieta nechces, lebo chapem, ze mas z toho traumu, alebo ta nelubim a rozidem sa, ne? jezismaria, toto je ake zmyslanie? ako..niekto ma niekdedy obvinil, ze ludia ako ja by nemali mat deti z dovodu, ze nejem maso....ale ludia ako vy s manzelom by nemali mat deti, pretoze ak ty na dieta casto kroicis a on si vypije, to co je za vychova? myslim, ze mame v spolocnosti dost vysledkov podobnych a horsich zvazkov, az tolko, ze v niektorych mestach sa clovek boji vyjst na ulicu, aby ho po zotmeni niekto nenapadol....

brieta

Prepac ale trosku ma zarazilo ze dieta nechces vynosit a porodit,ale adoptovala by si si velke vo veku tvojej dcery.To je trosku na hlavu nemyslis? A takisto neviem preco sa manzela nespytas,ze ci by chcel aby si otehotnela a on by ta stresoval ozraty pri kazdej prilezitosti a ci by chcel aby aj jeho druhe dieta vyrastalo v stresoch s ozratym otcom ktoreho sa bude bat? Na toto nech ti odpovie uprimne.

titi...

izzi tých 34 rokov by ešte nevadilo,horšie je to ,že vlastne nechceš to dieťa.Potom to nemá zmyseľ porodiť dieťa.Aj s tým manžeľom ked nežijete dobre no ja neviem..Najprv by ste mali voľajak manžeľstvo dať do poriadku.Ja som mala deti ked som mala 35 aj 37 a našťastie su zdravé.No a manžeľ keby nie je z povoľania šoférom tak určite by strávil tiež viac času pri pive aj pri poldecáku.Takto aspon stráži vodičské a dvakrát si rozmyslí čo si dovolí.

afrodita25

Keby ste vedeli kolkokrát som mu vravela a nie len ja ale aj jeho vlastná matka, že sa bude musieť liečiť z alkoholizmu, ked bude často piť, ale on posiela mňa k psychiatrovi, aby som sa išla liečiť ja, že som psychicky narušená, hoci niekedy mi to tak už pripadá, že mi z toho naozaj preskočí. Neviem ako by som to popísala, on nie je taký pravý alkoholik, čo je kažký deň v liehu, ale on je ten tip človeka, ktorý ked si vypije je agresívny. Podnikáme spolu v pohostinských službách, tak si viete predstaviť, že ten prísun s pitiu je tu. Prosto, ked je triezvy, je to ten môj ideál, za ktorého som sa vydala a vtedy je všetko ok (okrem toho naliehania na druhé dieta), ale ked si vypije tak je to hrozné. Asi naozaj budem musieť vyhladať nejakého psychologa. zatiaľ vám dakujem za príspevky.