velke brucho

Príspevok v téme: velke brucho
velke brucho

ahojte je mi neprijemne pysat o tomto probleme verejne ale uz asi5 alebo 6 rokov mam problemy so nafukovanim a plynatostou. je to velmi zle. niekedy nemozem zapnut nohavice ako mam nafuknute brucho a HLAVNE je to velmi bolestive obcas.. velakrat som mala pocit ze mam nieco s vajecnikmi alebo oblickamy pretoze bolest presahovala az tam, ale ked sa mi na druhy den brucho slpaslo a ulavilo tak bolest prestala. je mi to neprijemne kedze tieto problemy sprevadza aj velka plynatost, ktory neviem zastavit. citim sa trapne a socialne izolovana od ludi kedze nechcem zamorovat ovzdusie...
ja uz neviem ako to vyriesit. parkrat som bola aj na pohotovsti s bolestami. raz som si myslela ze je to spontanny potrat tak prisla sanitka ale zaujimave je ze ked prislo okamzite sa mi ulovalo a brucho prestalo boliet... mozno to mam naozaj psychycke a vyvolava to stres, kedze viem ze ked som v strese taak jem jem chrumem a hadzem do seba vsetko.. najviac mam brucho nafuknute vecer. cez noc to trocha polavi ale citim sa trapne velmi trapne ked som v noci s priatelom..a to ma stresuje este viac ze to neviem zastavit je kolotoc a som este viac v strese..
mam 24 rokov, v 18tich mi robily vysetrenia neviem ako sa to vola ale isly mi do zaludku cez usta a aj kamreou cez..
zevraj vtedy som bola v poriadku doktor mi nakazal davat pozor cojem..dali mi tabletky SAB proti plynatosti ale po tyzdni brania tychto tabletiek som skoncila na pohotovosti s velkymi bolestami v bruchu. viete mi nikto prosim poradit aspon ake jedla mozem jest a mam jest ked sa nafuknem. aby to zmizlo?
dakujem velmi pekne

uz som zufala a neviem co mam robit.

katlen 83

ahojte znicoho nicsom zacala priberat.Nezmenila som potravu ani zivotny styl.Brucho mam ako by som bola tehotna.Aj sa ma to kazdy pyta.Som z toho nestastna.Chodim cvicits trenerom 2xdo tyzdna plus bicyklujem.Snazim sa jest dietne podla rozpisu od trenera.No ja nie ze chudnem ja viac priberam.Prosim poradte mi som naozaj psychicky na tom zle.

cinci

cawko aj ja mam taky problem ale asi rok uzivam probiotika je to lepsie.V lekarni ich maju kopu ale ja som si vybrala lactoseven da sa pozriet na nete. Tam je to dobre opisane.Treba skusit.

Magy

velke brucho - pardon ze som sa dlhsie neozval, Tvoj prispevok akosi zmizol v tej zaplave novsich. No neviem ci tu je este co riesit. Ak si precitas po sebe, vlastne si si odpovedala na otazky a je tam aj riesenie ;)

velke brucho

hmm Magy mas pravdu, neuviedla som nic viac.
Takze rodinne pomery...mam nevlastneho otca s ktrym sa od 8mich rokov kedy prisiel ku nam hadam.. pre troma rokmi som odisla z domu do zahranicia..domov chodim len na navstevu. "zivim" sa modelingom, preto som to uviedla do uvodzoviek kedze ziadne poriadne roboty nemam koly svojmu nafuknutemu bruchu...vtedy dostanem este vacsiu depresiu a naozaj zacnem do seba hadzat "vsetko" potom je to este horsie, v agenture ma zase zhodia ake mam opet miery a moje zhadzovanie brucha sa zacina nanovo. je to moj kruh od kedy som to zacala...dovtedy som taketo veci neriesila, bola som spokojna ale teraz mam uz 24 rokov stale si obhryzam nechty a nonstop myslym nato ze musim zatahovat brucho a podobne. meriam 183cm vazim 65 kg. ano viem som stihla. nevravim ze nie ale je tam to brucho ktore naozaj niekedy vyzeram ako tehotna. viem ze to mam z tohoto sposobu zivota a extremov v stravovani...ale je to obet ktoru prinasa toto zamestnanie a naozaj som vstrese coraz viac pretoze viem ze nedostanem ziadnu robotu takto ale domov sa vratit nechcem, citila by som to ako porazku. preto stale bojujem a trapim sa a mozno moje telo mi len chce povedat ze to nieje to co chcem..asi moje brucho sa neciti dobre ked homeraju centimetrom a sudia len podla toho ako vyzera:))))

Magy

Tu bude asi diagnoza a prognoza zlozitejsia. Zjavne tu posobi nejaky stres, ktory spominas, ale nijako nedefinujes. Potom pises ze do seba hadzes jedlo - tam niet velmi co riesit, zrejme ta striedmost v jedeni nie je tvoja silna stranka. Mierne povedane. Neuvadzas rodinne pomery, pracu, pomer vysky a vahy, osobnu alebo rodinnu anamnezu, aktivity, co zvyknes jest, kedy sa ti to stava ze ta nafukuje a pod. Vsetko je dolezite.
Bez toho je pomoc tazka a skor by slo len o hadanie a strielanie naslepo.