Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

potrebujem pravnika????

Príspevok v téme: potrebujem pravnika????
mimi´´

s manzelom sa ideme rozvadzat po 3rocnom manzelstve nemame ziadne majetky ktore by sme si mali delit len 3rocneho syna.manzel mi povedal ze s rozvodom nebude suhlasit.chcem sa rozvadzat pretoz ma fizicky a psychicky tiral,taktiez v byte v ktorom sme byvali aj s maloletym synom bral drogy(marihuana a aj ine), lenze nemohla som ho udat pretoze som bola pod psychyckym tlakom z jeho strany (bala som sa ho).lenze teraz som stretla muza ktory je pravy opak jeho a hlavne on je mojou oporou pri rozvode.chcela by som vediet ci mi sud prideli pravnika kedze na neho nemam financie pretoze zijem s materskej(ktoru mi mimochodom vybral z uctu moj manzel )

datelinka

usiko, rozvod manzelstva sa nerovna vysporiadaniu bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov. ak manzelia nadobudli nejaky majetok pocas spolocneho spoluzitia, s tymto sa musia vyporiadat najlepsie do troch rokov od zaniku bezpodieloveho spoluvlastnictva (a nadobudnutia pravoplatnosti rozsudku), co je limitovane premlcacou dobou.
z financneho hladiska je pri rozvode manzelstva dolezite len urcenie (alebo spravny odhad) vyzivneho pre malolete dieta. tam ti mima moze pomoct na zaklade skusenosti socialny kurator, ktory bude prideleny dietatu v rozvodovom konani.
pri rozvode nikto neprichadza o majetky!!!
mima, dolezita vec je, ze mas pravo nahliadnut do spisu kedykolvek pocas konania, najneskor vsak 24 hodin pred pojednavanim. tam si mozes precitat vyjadrenie kuratora, vyjadrenie manzela k navrhu na rozvod, pripadne aj odpis mzdovych listov manzela. taktiez je mozne poziadat o vyhotovenie fotokopii ziadanych dokladov.
ak nemas peniazky, je to naozaj zbytocne, a je to naozaj dobre mienena rada :-)

darika

no,ja zvyknem tiez zasahovat,ked sa mi zdaju rady "ublizitelne".Ale tu bolo zmienene,ze nemaju ziadne majetky,takze nemyslim,ze pravnika potrebuje.
Najvacsia sanca pri dosiahnuti rozvodu je-
Fyzicke,psychicke nasilie
alkohol
neprispievanie na domacnost
tyranie
novy partner-milenec jednej strany
rozdelena domacnost
min pol roka bez intimneho styku...
Takze myslim,ze tu je toho dost v tomto pripade.Len skoda,ze nie su ziadne dokazy od doktora,ale...su svedkovia.
Mimi,pokial bude treba,napisem ti presne,co budes potrebovat napisat do ziadosti o rozvod.

usiko

darika,
napisala som to preto, zebo sa okolo seba, aj tu na fore stretavam s ludmi, ktori svojou nevedomostou, naivitou a neznalostou pravneho systemu prisli o vela a je to nevratne...napisala som jej to preto, ze sa oplati navstivit pravnika aspon raz a zaplatit za radu, ktora v buducnosti bude zarukou spokojneho zivota a noveho zaciatku.....napisala som to preto, ze nechcem, aby mala problemy len preto, ze dala na radu niekoho, koho nepozna bez toho aby si to overila......napisala som to, lebo nas pravny system ma tolko dier, ze ak ona nebude mat pravnika ajej manzel si ho najme, tak ju oberie aj o to, co mu nepatri a jej zostanu iba oci pre plac......

...mozno stranka porada.sk nie je ta najlepsia, len na tieto pravne veci je lepsia ako zdravie......okrem toho, len malokedy mi tu niekto dal kvalitnu odpoved na otazku, tak preto...lebo jej chcem pomoct...je to neobvykle?

darika

usiko
Nerozumiem preco si jej to tak napisala.Tie 3 prispevky pod tebou,boli nie typu "jedna pani povedala".To,co jej tam davas za stranku,sa mne sice otvorit nepodarilo,ale mimi sa pytala,ci potrebuje pravnika a na to odpoved dostala spravnu.A uz aj keby jej tu ludia poradili,ako to napisat,neviem kde by mohla vdaka radam odtialto urobit chybu,ked tam napise pravdu.Vies,aj tu sa najdu ludia,ktori uz ziadost o rozvod pisali,takze nemyslim,ze by jej tu mohol niekto uskodit.

usiko

moja, toto nie je dobre forum na takuto vec...lebo nesmies urobit chybu, takze si musis veci dobre prestudovat...skus stranku www.porada.sk...tam byvaju fundovaniejsie rady....

nic v zlom, ale potrebujes nieco ine ako rady typu jedna pani povedala.....aby si neprisla o veci, ktore ti patria aj ked o nicch nevies.....

datelinka

pravnika nepotrebujes, dolezite je, aby si napisala dobre navrh na rozvod manzelstva a upravu prav a povinnosti voci maloletemu synov. tam urcis iba ako casto bude dieta k dispozicii otcovi a kolko ziadas, aby prispieval na vyzivu synovi, pripadne aj tebe, ak nemas zamestnanie.

pauli 73

nie,nemusíš mať právnika. ak uvedieš všetky tieto dôvody prečo sa chceš rozviesť do žiadosti o rozvod, rozvedú vás bez mihnutia oka. Žiadosť ale musí byť napísaná tak aby si naňho nebrala ohlad.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

potrebujem pravnika???? - Fórum - ZDRAVIE.sk