Yadine / Jeanine

Príspevok v téme: Yadine / Jeanine
ktorá?

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, aký je rozdiel medzi týmito dvoma druhmi HAK a aká je ich cena. Chcem sa na ne spýtaj aj môjho gynekológa ale chcem počuť aj názor niekoho iného :) A ešte možno hlúpa otázka ale ako sa tie názvy správne vyslovujú? Kamarátka o nich rozprávala a dosť ma domýlila :) ďakujem

sasenka12345

Ja použivam Jeanine už 4 mesiac a všetko jev poriadku ani som nepribrala ani nič...a mesačne ma to vide tyych 13-14 eečiek za balenie

sydney

uzivala som pol roka Jeanine - stalo zhruba cosi okolo 30eur. ako mne z toho nic nebolo,nasadil mi ich gynekolog koli silnym menstruacnym bolestiam a nepravidelnsti cyklu,co mi fak pomohlo,ale zase som mala zvysene AST a ALT testy.vobec som z toho nepribrala,ako bolo pisane,jedina vec,ktora sa zmenila,boli prsia-z tych hormonov sa zvacsili o kosik.teraz uz jeanine neberiem pol roka,a vsetko je ok:)

ktorá?

veľmi pekne ďakujem za odpovede. Ja teraz užívam Chloe ale veľmi som z nich pribrala, som strašne citlivá a podobne. Lekár mi spomínal tieto dva druhy, tak som mu povedala, že sa ešte rozhodnem :) ešte raz vám ďakujem :)

levicaaaaa

jaj, a ten názov Jeanine sa číta ako Žanin a Yadine sa číta ako Jadin :-))

Cena je okolo 15 € na mesiac ( +/- 2€; záleží od lekárne)

ja používam Yadin a som max. spokojná, ale záleží na tebe, že čo očakávaš od antikoncepcie.

a samozrejme, by bolo fajn, keby ti antikoncepčné tabletky vybral lekár...ty si môžeš len povedať svoj názor a želanie...

levicaaaaa

joachym... prakticky dosť veľký, yadin obsahuje presne toľko isto estrogénu ako jeanine...

ešteže si chlap a takto sa do toho rozumieš...

jeanine pôsobí priaznivo na pleť, v menšej miere aj na ochlpenie. jej hlavným pozitívom je okrem ochrany pred neželaným tehotenstvom aj to, že zmierňuje menštruáciu. menštruácia je veľmi slabá, krátka, niekedy pri týchto tbl zmizne úplne...

čo sa týka yadine, yadine obsahuje gestagen - drospirenon, ktorý neviaže vodu, čiže by používateľka nemala "pribrať", nemali by byť bolesti prsníkov spôsobené naliatím,... v malej miere pôsobí priaznivo aj na pleť...

cenovo sú približne rovnaké