Nespavost

Príspevok v téme: Nespavost
cokoladka898

ako na nespavost?co som vysadila lieky nemozem spat. zaspim ledva a tazko aj o pol tretej a neskor. v noci sa ale nebudim je to dobry spanok len spim niekolko hodin nemozem si dovolit dlho vyspavat chodim do roboty. k liekom co som vysadila sa vratit nechcem aj ked viem ze by mi to asi pomohlo, ale uz som sa dlho napchavala chemikaliami a teraz chcem byt cista aj ked na srdiecko lieky brat musim. co mam teda robit?

sob rudolf

Ani ja ešte nespím:). Viem, pekne od veci, no čo už. Ja som si už zvykla, niektoré noci nespím vôbec, ale naučila som sa pre to zbytočne nestresovať. Niekde na tejto planéte mám určite náprotivok - osobu, ktorá spí v podstate stále:). Dúfam, že nemá spavú chorobu:(.

zorka35

tiež mám problémy so spánkom. vždy som ľahla a spala okamžite, ráno som vydržala aj do 10. Teraz mám fóbiu, čo ak nezaspím a budem zas v práci hotová. večer si líham s tým, že som unavená a chce sa mi spať, o chvíľu sa mi zdá , že mi búši srdce, aj mám ozaj mierne zvýšený tep (80) a potom to už ide. nespím, o hodinu stále nespím...tak vstanem, napijem sa pobudnem hodinku hore a idem to skúšať znovu, ale nič, potom nad ránom o pol 5 sa mi podarí zaspať, ale to mi už o hodinu zvoní budík do práce. celý deň mám vnútorný tras, búši mi srdce, mám extrasystoly, unavená, zničená a jediné, čo mi behá hlavou, čo ak večer znovu nezaspím....je to ozaj hrozné.
aj teraz mám už za sebou jeden neúspešný pokus, všetci spia, ja nie.....

RNG

Spanok je podmieneny vylucovanim spankoveho hormonu melatoninu v mozgu, ktory sa vyraba zo serotoninu. Zaroven musia poklesnut hormony aktivity, ako cortizol a adrenalin.
Takze v prvom rade musi mat clovek dostatok serotoninu, potom musi odstranit stresy, ktore zvysuju hladiny hormonov aktivity(cortisol a adrenalin) a dolezite je cez den sa pohybovat na silnom svetle a v noci spat v tichu a uplnej tme, inac sa nemoze melatonin spravne vylucovat.
Toto vsetko sa da ovplyvnovat mechanicky aj roznymi pomocnymi doplnkami vyzivy.
Dokonca sa pred spankom da brat aj doplnok melatoninu a ked je clovek v klude(stresy odstranene) tak mu to pomoze zaspat .
Podobne temy tu boli uz mnohokrat, mnohe prispevky odomna na ne si mozete vygooglit pod mojim nickom a temami ako spanok, stress a podobne.

maciocicka

Z pohladu Tradicnej cinskej mediciny nespavost je spojena najskor s nerovnovahou na urovni Srdca. To neznamena, ze strdce je chore. Najcastejsie je tam nahromadeny " ohen" z neprejavenych emocii a tak je znepokojovane a hlavne navecer. Moze to byt aj prenesena patologia z Pecene, ked je dlhodobo stiesnovana stresom alebo inymi negativnymi emociami, pridukuje sa horucost-ohen a ten sa moze preniest na Srdce ako nasledujuci organ, ktore sa navzajom ovplyvnuju. Mozno je to nie jasne, ale na nespoavost su bylinne odvary, ktore utisuju "dusu", ukludnuju a vyzivuju srdce a tym sa clovek na noc skludnu a dokaze zaspat. pozrite www.tcmclinic.sk

nezabudka137

cokoladka ja ti rozumiem, som na tom podobne, depky som zažila, už nemám, ale musím ešte stále užívat liek Zopiclon, večer dve aj. Ale postupne sa to lepší, kedže on účinkuje 8 hodín a ja aj cez víkend spím ovela dlhšie. Problem je zaspat a zlá kvalita spánku. Lekári odporúčajú iba antidepresíva. Ja netvrdím, že nemajú pravdu, ale mne nepomáhali. Pomohol aj čas-teda roky. A jedna liečitelka. Aby som zaspala, aj si viac oddýchla beriem ešte tento liek, to sa ale zmení časom, už si robím aj ukludnujúce čaje a ked zaspím len s jednou, tak je to super. Ked som bola min.rok nachladnutá, vtedy som 3 týždne spala bez liekov. Vyskúšaj aj tento liek-predpíše ho aj obvodná lekárka. Píšem iba zo skúsenosti. ahoj

J111

Ja mam problem so zaspavanim, je to riadne na nervy. Na fore taketo problemy asi nevyriesime. Ja ich riesim so svojou doktorkou, posledne mi predpisala Tisercin, ale je to riadny hnus, to sa brat neda... Musi mi predpisat nieco ine, normalnejsie:D

Unik

Zdravim, ja v poslednom case ( skoro pol roka) trpim predcasnym rannym budenim, aj ked mozem spat tak sa zobudim o 5,alebo skoro rano..so zaspavanim nejake problemy nemam..
Neviete mi nieco poradit prosim? :)
dakujem

Moncuulik

ahojte nespavost ??? to moze byt sposobene aj tym, ze mávate mobilny telefonpri hlvách alebo v miestnosti v ktorej spavate vela elektroniky ktora sa na vas pozera ... mam to odskusane ked som seckodala prec od mojej hlavy alebo aj s miestnosti kde spim alebo ak zakryvam televizoor ktory chcem mat v izbe taq sa mi spii ovela ovela lepsie a nikdy sa nezobudim iba rano ked potrebujem damsibudik alebo ke dnikam nejdem tak vstanem kedy sa zobudim :)