pomozte mi prosim...neviem co si urobim ;(

Príspevok v téme: pomozte mi prosim...neviem co si urobim ;(
zlomena

ahojte
mam 17 rokov a tento rok maturujem.nikdy som nemala problemy so znamkami, najhorise boli dvojky.som bezproblemove decko,pomaham doma, upratujem niekedy navarim. uz som s priatelom styri mesiace a beriem antikoncepciu.matka o tom dodnes nevedela pretoze viem ze by ma za to asi zabila ale dnes mi nasla tabletky.vynadala mi do spin a kuriev.priatela mi chce zakazat a je nahnevana ako este nikdy.spala som s nim, ale to nevie-ale asi bude lebo chce ist za mojim gynekologom.vraj mi uz neveri a tak.toto je dovod preoc som jej to nepovedala, vedela som aky bude cisrkus... inak o 5 mesiacov mam 18 rokov.pomozte mi prosim.mamm chut zomriet.kebyze nemam priatela tak si asi nieco urobim... mam sa vzopriet a bojovat?uz nevlazdem dalej pocuvat rozkazy a prikazy... som svojpravna...nepijem, nechodim na diskoteky,nefajcim, tak co je problem? som dieta ake by si zelalo v dnesnej dobe kopa rodicov, co robim zle?nevlazdem...pomozte mi

Kohoutová

modli sa za nich a neodporuj povedz ze maju pravdu a nevad sa urob co chcu ale podotkni im nasledky uvidis ako sa to zmení

Magy

zlomena - to bude fakt len na dlhsiu diskusiu s rodicmi, aby si uvedomili ze nie si flandra co sa flaka a fetuje, ale zodpovedna mlada zena. Aj antikoncepciu mas poriesenu, to akoze by boli radsej keby si spala s priatelom bez nej? Tak ako napisal Denz aj kafik a ini - asi musi stravit, ze uz nie si to dieta, ktore je vo vsetkom zavisle od rozhodnuti rodicov. Chvilu to potrva, ale napokon to akceptovat budu musiet.
Chce to cas, mam vychladne a porozpravate sa potom rozumnejsie.
Kazdopadne aj ty si musis uvedomit, ze antika nie je 100% ochrana. Si ochotna a najme SCHOPNA niest riziko, ze nastane ten malo pravdepodobny pripad a nebude ucinkovat? To je tiez otazka na zamyslenie.

podlomena - nezavidim, no na druhej strane - zcasti si za to mozes sama. Ako som napisal vyssie - je to nasledok nezodpovedneho pristupu v takom mladom veku.
Kazdopadne, ak budes chciet na tuto temu diskutovat, cez moj nick najdes moj mail.

podlomena

Ahojte

Volám sa Maja a myslím si, že môj život je dosť na prd. Mám jedno dieťa som slobodná matka bez rodičou a mám priateľa, ktorý nám dosť až moc znepríjemňuje ŽIVOT. Je to hrozné, ostala som bez práce, bez peňazí, bez chute do života. Na tomto svete ma drží už len môj syn ktorého neskutočne milujem a dala by som všetko, aby som vrátila čas kedy sme sa začali mať zle. Niesom úplná pesimistka, ale myslím že horšie sa už mať nemôžme. Toho času sme odkázaný na jedného neopísateľného tvora a nevieme dokedy budeme schopný vydržať. Je toho veľa a nechcem Vás nudiť viem, že každý má nejaký problém. Aj tak ďakujem, že si to aspoň niekto prečíta.

kafe

He-he-he.. ja by som pozvala svojho chalana domov (keď sú rodičia doma) a predstavila jej ho:
-Mami, toto je môj pasák, čo ma predáva na ulici. Reku, keď si sa už o mne dozvedela, že som k.a, tak nech aj vieš s kým. Máme sa radi, ale detičky ešte neplánujeme, to len aby si vedela.-

A teraz vážne. Nechaj maminu vychladnúť. Ono to zistenie, že už NIE SI dieťa, bol pre ňu asi šok, preto tak blbá reakcia. Skús sa jej neskôr spýtať, či chce poznať tvojho frajejra, že by si bola rada, keby ho videla... a tiež že stužková je len raz za život, či ti chce pokaziť spomienky na školu..

Pochop aj ty maminu, i keď si skoro dospelá a zodpovedná sama za seba, rodičia sa stále o teba starajú (finančne, emocionálne...) Myslia si, že vedia niektoré veci lepšie a preto očakaváju, že sa budeš správať tak, ako oni uznajú za vhodné. Preto kým ťa podporujú, nezostáva ti nič iné len ich rešpektovať. Len im daj najavo, že máš iný názor na niektoré veci. A tiež sa neboj spomenúť, že robíš všetko čo je v škole, domácnosti treba. A je načase, aby aj oni začali rešpektovať teba ako dospelú osobu. Veľa šťastia dievča.

titi899

Tvoja mama by naopak mala byť veľmi rada, že si taká zodpovedná a že berieš tabletky. V dnešnej dobe je normálne, že ľudia začínajú sexuálne žiť už v mladom veku. Skús mame vysvetliť, aby sa k tebe nechovala ako decku, ako si už spomínala, nefajčíš, nepiješ, neflákaš sa, poctivo študuješ....toto všetko jej povedz!!!Priateľa ti zakázať nemôže, pretože aj tak by ste si našli spôsob ako sa stretávať. Držím palce!!!

Deee

poradim ti stiahni usi aj chvost nema vyznam robit velky cirkus...mamine pekne a hlavne pokojne vysvetli, ze take dieta ako si ty by jej mohli zavidiet a ak si mysli, ze si spravila nieco zle je na velkom omyle, spravas sa zodpovedne...nech si mamina predstavi, ze by si prisla domov tehotna pred maturou a potom by mohla robit cirkus, ale takto nie je o com...ak sa v tom bude chciet dalej vrtat stoj si za svojim a nediskutuj o tom s nou viac...

bonn

tak pockaj na vysku a htoovo, ked si to vydrzala doteraz tak uz to vydrz, ja to poznam, dlho som to musela drzat vsetko v sbe, az som mu povedala svoje, chytila tassky, a 3km v dazdi som kracala na stanicu s tym ze som mu peniaze nechala doma na stole ktore mi daval....., asi mesiac som s nim nekomunikovala, a potom mi poslal nejake veci po mamine, ako ospravedlnenie, a tak, ja som si muslea vybojovat svoje miesto u neho takto, sice drsne, a lutujem ze som bola taka kruta a zla na neho,ale tak som to citila a tak som to aj spravila....., vydrz este, pojdes na vysku bude to ine....