Strach zo smrti

Príspevok v téme: Strach zo smrti
levii

Ahojte, mam 20r, som v pohode. Moj problem je velmi jednoduchy. Trpim strachom zo smrti. Cez den je to OK, mam len sem tam zle myslienky ale akonahle je tma a idem spat tak jedine co ma napada je problem konecnosti zivota, nezvratnost smrti, exitus, koniec. Niekde som cital, ze ked je clvoek zamilvoany tak na to nemysli, hovno. Ja na to myslim aj tak. Bojim sa toho, lebo je to neznamo. Je mi jasne ze clovek sa boji neznameho, alebo ma respekt pred smrtou ale som si isty ze moj strach nie je v norme. A nie je to standardny strach, ja proste idem az do extremu a rozmyslam o zmysle zivota (nie vlastnom) ale o celkovom zivote, o vzniku, o vesmire, co to vlastne je. Dost ma to serie lebo ak to spocitam tak denne dajme tomu venujem tymto smutnym rpedstavam a myslienkam aj hodinu. Som si isty ze mi napisete ze je to na psychologa, ale ja sa pokusam (zatial) bez neho. Rozmyslam o tom co mam pred sebou, co idem robit dalsi den, co som robil, co som sa kde s kym rozpraval .. ale aj tak v konecnom dosledku prijdem k otazke zmyslu zivota na zemi, preco vznikol a dakedy az zivot chapem ak outrpenie, asi preto co som spomenul na zaciatku ze sa nedokazem zmierit s tym ze tu uz raz nebudem. Chcel by som poprosit tych, ktori maju obdobny problem, alebo niekoho poznaju a ako to riesili. Ja psychologa nepovazujem za nejake osobnostne a ponizenie ale citovo ma to zlomi, ked by som mal k nemu ist, pretoze stale si sam sebe tvrdim ze so mvyrovnany clovek. Dakujem vsetkym ktory budu k veci

kickaTT

tieto kecy a pribehy o bohu....naco to sem tlacite ked napisal ze ho to nezaujima a ze je neveriaci
- nemam nic proti veriacim, kludne si verte, modlite sa, citajte si knizky a bibliu co len chcete len TO NEVNUCUJTE...

- to milujem vsetko sa vyriesi ked zacnem verit a pomodlim sa...pripadne pojdem na spoved...

Denz

levi-ani ja som nevidel tvoju chajdu a viem,ze ju mas:)
apropo...niekto tu raz v inej teme dal nieco take-.
Profesor na univerzite polozil svojim studentom otazku:

- Je vsetko co existuje stvorene Bohom ?

Jeden zo studentov nesmelo odpovedal :

- Ano je to stvorene Bohom

- Stvoril Boh vsetko? - spytal sa profesor

- Ano, pane! - odpovedal student.

Profesor sa teda spytal:

- Ak Boh stvoril vsetko, to znamena ze Boh stvoril aj zlo, ktore

existuje. A vdaka tomuto principu, nasa cinnost urcuje nas samotnych , Boh je zlo.

Akonahle to pocul student tak stichol.

Profesor bol sam so sebou spokojny.

Zrazu zdvihol ruku iny student :

- Pan profesor mozem Vam polozit otazku ?

- Samozrejme, - povedal profesor.

Student sa postavil a spytal :

- Existuje chlad ?

- Co je to za otazku, samozrejme ze ano, tebe nikdy nebolo chladno ?

Studenti sa zasmiali otazke spoluziaka, ale ten pokracoval :

- V skutocnosti pane chlad neexistuje , v sulade so zakonmi fyziky je v skutocnosti chlad iba nepritomnost tepla. Cloveka a predmety mozeme popisat a urcit ich energiu na zaklade pritomnosti, alebo vytvorenia tepla , ale nikdy nie na zaklade pritomnosti ci vytvorenia chladu. Chlad nema svoju jednotku v ktorej ho mozeme merat. Slovo chlad sme si vytvorili my ludia , aby sme popisali to co citime v nepritomnosti tepla.

Student pokracoval :

- Pan profesor, existuje tma ?

- Samozrejme ze existuje - odpovedal profesor.

- Znovu nemate pravdu , tma tak isto neexistuje. V skutocnosti je tma vdaka tomu ze je nepritomnost svetla. Mozeme skumat svetlo , ale nie tmu. Svetlo sa da rozlozit, skumat luc za lucom , ale tma sa zmerat neda. Tma nema svoju jednotku v ktorej ju mozeme merat. Tma je iba pojem ktory si vytvorili ludia aby pomenovali nepritomnost svetla.

Nasledne po tom sa mladik spytal :

- Pane existuje zlo ?

Tentokrat profesor neiste odpovedal :

- Samozrejme, vidime to kazdy den, brutalita vo vztahoch , medzi ludmi , trestne ciny , nasilie , vsetko toto nie je nic ine ako prejav zla .

Na to student odpovedal :

- Zlo neexistuje , pane. Zlo je iba nepritomnost dobra , teda Boha. Zlo je vysledok nepritomnosti bozskej lasky v srdci cloveka . Zlo prichadza vtedy ako ked prichadza tma, alebo chlad - teda v nepritomnosti svetla a tepla a lasky.

Profesor si sadol . Ten student bol mlady Albert Einstein.

levii

jara verim v sam seba a to mi staci. som materialista, ukaz boha a uverim. ja nie som prazdny, ja sa citim skvele. nepopieram ze iny nemaju taketo myslienky ale ja to mam velmi casto resp kazdy den na mysli .. :|

somktosom

kamarade, mne sa robi toto iste ... nejakym sposobom sa snazim predstavit si tenisovu raketu tesne pred hlavou a akoby som sa snazil odbijat tieto myslienky. neviem ci je to priznak urcitej formy depresie, alebo co, niekedy ma pri tychto myslienkach chytaju slabe prizanky paniky...

jara

Mozno je to aj tym Tvojim "prehlasenim", ze si absolutne neveriaci,...ta prazdnota Ta nici. Ja som veriaca, verim v Boha a neviem si ani zivot bez viery predstavit, mozno by si sa mal zamysliet nad svojim doterajsim zivotom, nad zmyslom apod., a hladat...mas len 20 rokov.