NETESIM SA A HANBIM SA, ZA TO ZE SOM TEHOTNA

Príspevok v téme: NETESIM SA A HANBIM SA, ZA TO ZE SOM TEHOTNA
proso

ahojte kocky, odpustte, ze toto musim pisat, ale je to pravda a neviem s nou uz dalej zit. mam 25 rokov, som v 22.tt. a som vydata. K tomu vsetkemu aj studujem na VS. A som tehotna. Hanbim sa za to, netesim sa. Je mi zle z toho, ked vidim ako zo dna na den rastiem a priberam. Zacinam sa postupne hnusit sama sebe, je to najma vahou. Cely zivot som sa snazili udrzat si nejaku vahu a ked teraz kazdy den chodia okolo mna ludia aj kamaratky so slovami "ako sa pekne zagulatujes, zaoblujes, ako to rastie brusko", je mi z toho strasne zle. Hanbim sa za to. Stale sa v duchu pytam, co tym vsetci myslia, ci priberam len na bruchu, alebo myslia stehna, zadok, vsetko ostatne. najlepsie mi je doma v posteli kde ma nikto nevidi. hanbim sa vyjst von, kde maju vsetci stale nejake poznamky. zatial som pribrala 4kg ale mam pocit ze som ako vypasene prasa. vobec sa netesim ze som tehotna, viem, hovorim ako decko co nie je pripravene na materstvo ale ja naozaj neviem ako dalej. chcem byt pekna, chuda. chcem pribrat len na bruchu, ved o tom je tehotenstvo. porovnavam sa so vsetkymi tehotnymi co poznam, mam pocit ze vsetky pribrali menej a vyzeraju krajsie nez ja. chcem mat stale pekne stihle nohy a zadok a nie sa tlacit v napasovanych rifliach. prsia som mavala jednotky, teraz mi ovisaju tak ze si ich citim na kozi a nie som na to zvyknuta, ak to tak pojde dalej, budem sa citit ako dojna krava. prepacte ze som taka uprimna, ale uz som to musela niekomu napisat, lebo dnes som skoro vyletela na kamaratku ked povedala "ako sa zaoblujes...". prerevala som cely vecer... co mam robit?

hmmmmmmmmmm

moja.priberianie je sucast tehotenstva, tes sa ze tvoje babatko rastie.ved zasa nemusi ppribrat 20 kil!urcite nechces aby sa ti narodilo chore babatko!uvolni sa, stres /a aj zla vyziva/posobia zle na malinke!a btw gratulujem:-)

tripi

a nerozumiem tomu,co tam splietas,ze co musia mat psychologovia a psychiatri-pochopenie atd. ....-ja som nikde nepisala ze chcem byt psycholog alebo psychiater,ano? a pochopenia mam dost,aj si stokrat vypocujem inych ludi,neppoznas ma,ale ked tu najdem prispevok od 25 tehot. baby,ktory je skoro na celu stranu,a toci v nom o tom istom dokola,az chore myslienky,tak preco by som nenapisala ze mi z toho prislo na "grc",ked to tak citim....oh my god! ty niesi nahodou od politiky? :D

tripi

darika
normalne sa uz trapne citim ze zase na teba reagujem,ale proste neda mi to....musela som sa len pousmiat nad tvojimi prispevkami,lebo ZASE si vytahovala moje prispevky,nazory....co ta je do toho,ako a co ja napisem? ty fakt nemas co robit? je moja vec co napisem,proste baba nieco napisala,s cim sa ja nestotoznim a napisem svoj nazor....preco mi VNUCUJES aby som ju pochopila? a preco len ja? aj ine baby tu 100 krat horsie napisali ako ja...ty si laskavo nevsimaj co kto pise,pis si svoje....je to tvoja vec,ze ty ju chapes,ale moja vec je zase,ze ja ju nechapem....apropo napisala som aj ze rozumiem ze v tehot. je psychika dost zatazena,sama som to prezila...ale ty sa staraj o svoje nazory laskavo....ja mam takisto pravo sem napisat co si myslim a ako to citim....okey?

darika

Jajka,len ty si sa aspon snazila...kym ja,som sa vyhybala aj fotakom na ulici,ak by nahodou aj odtial vznikla moja fotka.Joooj,aspon jednu fotku nak najst.Musim pozistovat cez kamaratky,ci nemaju.Aka som ja len bola hluuupa.Len mmala som stastie,ze ma nikto za to neodsudzoval.

jajka001_

darika, ja som sa aj fotila ale skoro vsetky fotky sa mi vymazali lebo sa mi pokazila karta a nestihla som to stihnut :) smola co uz

zuziacik83

ja som pribrala v tehu 16 kg..ked som otehotnela mala som 53..teraz rok po porode mam 47...kojila som 10mesiacov a prsia mam zas ako pred tym. V tehu som papala uplne vsetko na co som mala chut a prezierala som sa zdravych veci a ciny..azijske bystro a halusky a kapustnica..to som si neodoprela..a posledny mesiac som zacala priberat KGtyzdenne..vtedy som aj ja mala priam strach :-)))))...neobliekla som ani tu najsirsiu suknu c som mala a ked som sla rodit tak mi boli male aj tehu gate!!!! manzeli mi hovoril prasiatko a bolo to rozkosne..mne sa pacilo kazde moje kilo..a inak poviem ti.dva tyzdne po porode som bola taka kocica ako pred tym...tes sa ztehotenstva a aj z toho ze mozes papat vsetko na co mas chut..lebo to babo ma vlastne na to chut..neries jedalnicek, stravuj sa hlavne zdravo..vazne to neries...

darika

proso
to je super,ze si to zacala takto brat.Moooc ti fandim.
Takze,ja som jedla vsetko,co som mala chut.Az na to,ze ja som mala najvacsie chute na jarnu zeleninovu polievku.Tu som musela mat 4x do tyzdna aj 3 litre.Hlavne si kup v lekarni vitaminy.Pytaj si pre tehotne.Tolko,kolko najdes v jednej tabletke,tolko ovocia denne nezjes.To si uz ale mohla zacat davno.Nevadi.Mliecne vyrobky,vela ovocia cerstveho...proste papaj,co ti bude chutit.Hlavne sa nedrz slov,ze teraz potrebujes za dvoch.Babatko zije z plodovej vody.Ak sa chces vyhnut tomu pribratiu,snaz sa vyhnut prezieraniu a prilisnemu jedeniu sladkosti.Kup si nejaky krem na brusko a natieraj si kozu.Hlavne sa nezlakni,ku koncu ti zacnu strasne puchnut nohy...ale aj to prejde.Nebudes sa moct hybat,spavat na bruchu,budes mat mozno zahu-stipanie...Ale vsetko toto je pre tvoje babatko a ver,ze to stoji zato si to prezit.Hlavne sa nezabudni fotit.A ukazuj brusko svetu.Nemusis nosit velke veci.Kludne si daj obtiahnute.Len tak,aby si sa nestahovala.Milujem pohlad na tehotnu maminu,ktora ma obtiahnute brusko.

jajka001_

proso, jedz ako normalny clovek. normalne porcie. ak sa niecomu vyhybat tak sladkostiam. ale ked mas chut tak si daj. a kup si nejake mudre knizky k tehotenstvu a starostlivosti o dieta, kde je vsetko.aj strava tam je, je toho dost, co je vhodne a co nie.