NETESIM SA A HANBIM SA, ZA TO ZE SOM TEHOTNA

Príspevok v téme: NETESIM SA A HANBIM SA, ZA TO ZE SOM TEHOTNA
proso

ahojte kocky, odpustte, ze toto musim pisat, ale je to pravda a neviem s nou uz dalej zit. mam 25 rokov, som v 22.tt. a som vydata. K tomu vsetkemu aj studujem na VS. A som tehotna. Hanbim sa za to, netesim sa. Je mi zle z toho, ked vidim ako zo dna na den rastiem a priberam. Zacinam sa postupne hnusit sama sebe, je to najma vahou. Cely zivot som sa snazili udrzat si nejaku vahu a ked teraz kazdy den chodia okolo mna ludia aj kamaratky so slovami "ako sa pekne zagulatujes, zaoblujes, ako to rastie brusko", je mi z toho strasne zle. Hanbim sa za to. Stale sa v duchu pytam, co tym vsetci myslia, ci priberam len na bruchu, alebo myslia stehna, zadok, vsetko ostatne. najlepsie mi je doma v posteli kde ma nikto nevidi. hanbim sa vyjst von, kde maju vsetci stale nejake poznamky. zatial som pribrala 4kg ale mam pocit ze som ako vypasene prasa. vobec sa netesim ze som tehotna, viem, hovorim ako decko co nie je pripravene na materstvo ale ja naozaj neviem ako dalej. chcem byt pekna, chuda. chcem pribrat len na bruchu, ved o tom je tehotenstvo. porovnavam sa so vsetkymi tehotnymi co poznam, mam pocit ze vsetky pribrali menej a vyzeraju krajsie nez ja. chcem mat stale pekne stihle nohy a zadok a nie sa tlacit v napasovanych rifliach. prsia som mavala jednotky, teraz mi ovisaju tak ze si ich citim na kozi a nie som na to zvyknuta, ak to tak pojde dalej, budem sa citit ako dojna krava. prepacte ze som taka uprimna, ale uz som to musela niekomu napisat, lebo dnes som skoro vyletela na kamaratku ked povedala "ako sa zaoblujes...". prerevala som cely vecer... co mam robit?

rebeca caca

ja sa praveze tesim len na tie poznamky ze mi rastie brusko keby som tehotna... :D hi som stihla a neda sa mi ani pribrta tak sa moc tesim ked bude zomna baculka

usiko

uuuha, tripi, a mame tu aj nabozensky zalozenu moralistku? skvele...ohanat sa ruhanim ako odpovedou na nieco, co okolo ruhania ani nechodilo...niekde asi vymyvaju mozgy, ze, TRIPI? kde asi?

Proso,

...vies, pozri sa na to z takejto strany: kym porodis, priberies, je to normalne, pretoze dieta nieco vazi, aj plodova voda, aj placenta a jedno s druhym.....no ale pozri sa na to tak: ak si si dokazala dat pozor na vahu pocas dlhych rokov, tak PRECO SI MYSLIS, ZE SI NEBUDES VEDIET DAT VAHU DO PORIADKU PO PORODE? to, ze vidis okolo seba tucne rozkysnute zeny po jednom, dvoch detoch neznamena ze ty budes taka....asi si mala stravovaciu disciplinu, vies, ako jest aby si si ju do poriadku dala, tak preco panika? zeny, ktore su po porode tucne, zeru a preto su tucne, alebo su chore /stitna zlaza, hormony/....ale to je mizivych 10 percent.....nadvaha je zo zrania, nie z dietata, takze preco si myslis, ze po porode by si mozno neschudla na povodnu vahu? zvladnes to, ber tehotenstvo ako par dolezitych mesiacov, ked si mozes mozno dopriat viac /ale nie za dvoch/ a maj motivaciu, ze po porode schudnes na povodnu vahu......zvladnes to...a ver mi, si krasna, ked si tehotna.....

darika

Ako lahko sa sudia ludia,ktori sa vymykaju nasmu normalu,ze?A duplom,ked ide o niekoho,kto pyta pomoc a je si problemu vedomi.Ak mate sudit a nie psychicky podrzat,tak radsej nepiste!Ona za to nemoze,ze ma take stavy a pocity,tak preco ju sidite?Ale dobre je nadavat a urazat niekoho,kto je horsi odo mna,aspon v niecom som lepsia,vsak TRIPI???

proso

dakujem. manzel ma podporuje ako sa da, len je malo doma, lebo ma taku pracu, ze stale cestuje do zahranicia. k nasim nechcem ist, lebo je to odtialto daleko a otec mi by mi zas nadaval, keby som len cosi spomenula o mojich pocitoch... takze som tu sama doma, po vikendoch ako tak studujem, cez tyzden robim kym sa este da a snazim sa mat sa rada. pomohlo mi co ste mi povedali. aj ja som to na zaciatku napisala dost surovo a tak to asi v mnohych z vas vyvolalo pocit ze som riada "svina", ked tak rozmyslam. nase babetko milujem, len nanestastie to nie vzdy znamena, ze zena vie hned milovat aj seba... ale to sa kazdy hadam ucime...

bonn

myslim ze proso ste tu vacsina vobec nepomohli, je najlahsie odsudit cloveka a povedat aky je blazon, len preto ze je sebecka a mysli len na seba....., podla mna je to normalne, a ako pisala posmievali sa jej v detstve a teraz jej toto znova invokuje to , co bolo volakedy, na co nema prijemne spomienky, nie je to o tom ze by nemala rada to dieta...., tak ju neodcudzujte, nikto nie je bez chyby, vsetci mame svoje chyby, svoje utrapy, ktore nikto iny ako my sami nepochopi....
proso, podla mna by si mala navstivit psychologa, ten by ti mohol pomoct, poziadat o pomoc priatela, ci manzela, viem ake je to nechciet vyjst na ulicu len preto ako vyzeras...., musis sa pokusit uvedomit si, ze momentlane je to malichernost, aj ked tebe to tak nepripada, a ze uz mas polovicu za sebou, a tu druhu zvladnes lavou zadnou, poznamky ludi si nevsimat, aj ked oni to nemyslia zle, kaslat na to, ale s tymto ti nikto nepomoze, lebo je to o tebe, a tvojich myslienkach, vela stastia ti prajem, aj tvojmu babatku...